Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Veľké drámy vo Svite i v Handlovej s víťazným koncom pre BC i MBK

Vo Svite v závere úradoval prievidzský rozohrávač Fears. V Handlovej držali domáci basketbalisti divákov v napätí do posledných sekúnd, napokon tesne zdolali Inter Bratislava.

Handlovský tréner Ľudovít Smačko dohovára svojim zverencom.Handlovský tréner Ľudovít Smačko dohovára svojim zverencom. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 28. KOLO

BK Svit - BC Prievidza 72:75 (18:16, 16:24, 22:20, 16:15)
BODY: Polakovič 25, Laco 24, Bajič 10 - Fears 24, Boor a Pavlenda 13, Jašš 9, Szalay, Rerko po 7, Štorcel 2. TH: 26/19 - 12/7, fauly: 17 - 21, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Gabara, Bohucký, Margala, 500 divákov.

MBK Handlová - Inter Bratislava 87:85 (24:19, 23:20, 23:30, 17:16)
BODY: Glavinič 22, Golian 19, Barišič 10, Bílik 9, Manojlovič a Štefánik po 8, Paraík 6, O. Mrviš 3, Haviar 2 - Kuffa 21, Ravasz 18, Štefanac 17. TH: 12/7 - 15/9, fauly: 18 - 14, trojky: 12 - 8, rozhodovali: Zubák, Matejčík a Špirka, 600 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Pezinok - Levice 70:60, B. Bystrica - Spiš. N. Ves 91:64, Nitra - Komárno 92:63.

bb

V závere úradoval Jeremy Fears

PRIEVIDZA. Iba osem Hornonitranov (Bosák nehral pre chorobu, Mužík musel odcestovať) nastúpilo pod Tatrami proti domácim, v mužstve ktorých sa po zranení predstavil už Cvitanovič. Prvý polčas bol dlho vyrovnaný, mužstvá sa striedali vo vedení. V závere druhej desaťminútovky sa rozohral Fears a BC viedol 40:32. Svit však nenechal hostí vytvoriť si rozhodujúci náskok a už v 26. min vyhrával (53:51). Ďalšie minúty boli veľmi dramatické, mužstvá sa striedali vo vedení. Dve minúty pred koncom sa po Fearsovej trojke ujali Prievidžania vedenia 73:70. Domáci znížili na rozdiel bodu a mali aj možnosť otočiť skóre, no Laco stratil loptu a Fears spečatil víťazstvo Prievidze. Záverečný pokus Dubovského v koši neskončil.

Handlovčania hazardovali s víťazstvom

HANDLOVÁ. Domáci boli jasným favoritom, kvalita ich kádra je vyššia ako u hostí, no na palubovke to nebolo badať, keďže Bratislavčania na rozdiel od baníkov príkladne bojovali. Handlovčania opäť nepodali dobrý výkon, niekedy sa zdalo, akoby očakávali, že víťazstvo príde samé. V 15. min síce vyhrávali 35:23, no následne poľavili a húževnatí hostia vyrovnali na 39:39.

Fotogalériu zo zápasu Handlová - Inter Bratislava nájdete tu.

Baníci aj v druhom polčase odskočili na 12-bodový rozdiel (53:41, 56:44), no situácia sa opakovala. Domáci prišli o svoj náskok a v 29. min už Inter vyhrával 67:65. V nasledujúcich minútach sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, tri minúty pred koncom bolo 82:82. Baníci v závere skvalitnili obranu, získali vedenie na svoju stranu, no i tak hazardovali s víťazstvom, keďže nepremenili päť trestných hodov v rade. Hostia ich mohli za to potrestať, no Ravaszova trojková strela v záverečných sekundách minula cieľ.

Kučera: Súpera sme sami posadili na koňa

Handlovčania si v domácom prostredí pripísali na konto ďalšie víťazstvo, no výkonom neoslnili. Patrične im to dali najavo aj diváci, ktorí od nich čakali bojovnejší výkon.

„Mali sme vyhrať o viac bodov. Prvý polčas sa nám strelecky darilo, ale naša obrana stála na vratkých nohách. Absolútne sme sa nekoncentrovali na presingovú hru Interu a stratili sme veľa lôpt. Pritom Inter hral naivný presing, pri ktorom stačilo dať loptu z ruky a dvomi-tromi prihrávkami ho prekonať. Súpera sme sami posadili na koňa a zápas sme zbytočne zdramatizovali. Tešiť môže jedine víťazstvo, nemôžem za výkon pochváliť žiadneho hráča," zhodnotil súboj manažér MBK Handlová Karol Kučera.

Handlovčania akoby chceli divákov pripraviť nervydrásajúci záver, v poslednej trojminútovke nepremenili päť trestných hodov v rade.

Vyplynulo to z ležérnosti, nekoncentrácie a podcenenia súpera. Inter sa chytil a potom, keď sme už potrebovali v rozhodujúcich chvíľach bodovať, vtedy to nepadlo. Už dávno mohlo byť rozhodnuté a nemuseli sme sa spoliehať na premieňanie trestných hodov v záverečných minútach," povedal K. Kučera.

Na Prievidzu by tento výkon nestačil

Manažér MBK vie, že takáto hra Handlovčanov by budúcu stredu na Prievidzu v 87. hornonitrianskeho derby nemohla stačiť: „To by stačilo akurát na taký výsledok, ako sme naposledy uhrali v Prievidzi, kde sme BC podľahli o vyše 40 bodov. Každý zápas je však inakší, preto verím, že proti BC podáme úplne iný výkon. V poslednej dobe sa u nás potvrdilo, že so silou súpera rastie aj naša sila. Treba v každom prípade pridať v obrane, vyvarovať sa zbytočných chýb a potom môžeme dosiahnuť dobrý výsledok aj v okresom derby, ktoré by sa malo hrať u nás pred plným hľadiskom."

Handlovčanom môže tešiť, že v posledných zápasoch sa strelecky prebudil pivot Milan Golian. 20 bodov nastrieľal doma Banskej Bystrici, následne 20 zaznamenal na Spiši a teraz nahádzal 19 Interu Bratislava.

„Milan Golian má momentálne solídnu formu, trochu ho pribrzdilo nedávno zranenie, no opäť podáva také výkony, aké od neho očakávame. Je dobrý strelec, verí si, a akonáhle mu to padne, získava na sebadôvere. Dúfame, že bude takto nebezpečný pre súperov aj v ďalších zápasoch," dodal K. Kučera.

Branislav Bucák

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 248

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti Majstrovstiev oblasti?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Parádne gesto Handlovských fanatikov. Hráči ich na tribúne môžu vidieť napriek zákazu

Fanatici telom i dušou. Také je tvrdé jadro priaznivcov basketbalistov Baníka Handlová. Aj keď nemôžu byť prítomní na domácich zápasoch, hráči ich môžu vidieť na tribúne aj tak.

Makety fanúšikov zdobia tribúnu, kde sa združujú Handlovskí fanatici.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.