Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Dráma v Leviciach s víťazným koncom pre BC

Prievidzskí basketbalisti ešte v úvode poslednej minúty prehrávali, no napokon v Leviciach uspeli. Handlová získala povinné body, no Svit ju potrápil.

Prievidžanom chýbal nielen Američan Fears, ale aj kapitán Viliam Ridzoň.Prievidžanom chýbal nielen Američan Fears, ale aj kapitán Viliam Ridzoň. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBAL EXTRALIGA, 23. KOLO

Astrum Levice - BC Prievidza 78:85 (14:29, 19:13, 17:14, 28:29)
BODY: Klár 20, Grznár 13, Terlanda a Klein po 12 - Boor 20, Štorcel 17, Bosák a Kunc po 14, Rerko 8, Szalay 7, Jašš 3, Blaho 2.TH: 23/16 - 35/25, fauly: 24 -24, trojky: 8 - 10, rozhodovali: Janáč, Kúkelčík a Šramko, 1000 divákov.

MBK Handlová - BK Svit 94:84 (27:19, 30:16, 15:24, 22:25)
BODY: Glavinič 29, O. Haviar 17, Golian 16, Bílik 13, Mrviš 9, Klátik, Barišič po 4, Paraík 2 - Laco 25, Bajič 24, Radosavljevič a Dubovský po 10. TH: 33/23 - 31/20, fauly: 30 - 29, trojky: 9 - 4, rozhodovali: Lukáč, Margala a Donát, 600 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Pezinok - Žilina 102:63, Banská Bystrica - BK SPU Nitra 78:66, zápas Inter - Komárno sa hrá v nedeľu.

bb

Záver patril Prievidzi

PRIEVIDZA. Hostia z hornej Nitry začali v Leviciach výborne, od stavu 6:6 nedovolili domácim šesť minút skórovať a po dvadsaťbodovej šnúre vyhrávali 26:6. Levičania, hrajúci pre finančné problémy bez legionárov, sa však nenechali zlomiť a v 12. min už bol medzi mužstvami len 10-bodový rozdiel. Prievidžania si ďalšie minúty udržiavali niekoľkobodový náskok, no záver tretej a úvod štvrtej časti Levice dobre zvládli a v 32. min po Juríkovej trojke bolo 53:56. Prievidžania následne znovu odskočili na rozdiel siedmich bodov, no Levičania zabrali a po Grznárovom koši v 37. min sa dostali do vedenia - 69:68. Domáci vyhrávali aj v úvode poslednej minúty (78:77), no Boorova trojka znovu naklonila misky váh na stranu Prievidze. Boor i Štorcel následne premenili trestné hody a definitívne tak zaistili BC víťazstvo.

Z jasného zápasu dráma

HANDLOVÁ. Baníci boli jasný favoritom stretnutia. Hostia zo Svitu v úvode držali krok s domácimi do stavu 18:16, potom sa Handlovčania naštartovali osembodovou šnúrou a v 13. min už vyhrávali po Mrvišových bodoch 36:17. Zdalo sa, že zápas sa bude hrať jasne v réžii domácich. Tí v 21. min vyhrávali najvyšším 22-bodovým rozdielom (57:35). Handlovčanov však vyššie vedenie uspokojilo a hostia vycítili šancu. Postupne znižovali bodové manko a v 33. min svietil na tabuli stav 74:70. Baníci následne zapli opäť na vyššie obrátky a dve minúty pred koncom po Golianových bodoch bol medzi mužstvami 15-bodový rozdiel (90:75).

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 059

Račí potok aj rieka Handlovka mali nezvyčajné zafarbenie.

Pre netypické zafarbenie vody boli v pohotovosti mestskí policajti aj miestni rybári. Pôvod zafarbenia prešetruje aj inšpekcia životného prostredia. Odborník tvrdí, že ide o bežný jav v lokalitách s banskou činnosťou.

12 h
Odberné miesto na covid.

Mesto Prievidza hľadá zdravotníkov, ktorí by pomohli pri testovaní obyvateľov na ochorenie COVID-19. Výzvu zverejnilo cez svoje informačné kanály.

19 h
Ilustračné foto

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

21 h
Branislav Obžera

Súčasný tréner A-mužstva malej dediny v okrese Prievidza má toho vo futbale pochodené dosť. Niekdajší reprezentant Slovenska bol aj pri úspešnom počínaní Petržalky v Lige majstrov. V rozhovore pre MY Hornonitrianske noviny si však pospomínal na viacero cenných chvíľ.