Nestačili na ambiciózneho súpera

V poslednom domácom zápase jesene nestačili prievidzskí futbalisti na ambiciózne Zlaté Moravce. Podľahli im o dva góly.

Prievidžania nedokázali podať taký výkon, akým sa prezentovali v prvom vzájomnom zápase so Zlatými Moravcami na ich pôde.Prievidžania nedokázali podať taký výkon, akým sa prezentovali v prvom vzájomnom zápase so Zlatými Moravcami na ich pôde. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
FUTBAL, I. LIGA, 17. KOLO

FKM Prievidza - Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

GÓLY:: 38. Tomko, 57. Majerník, ŽK: Pipíška - Tomko, Pavelka, Kuračka, rozhodoval Straka, 470 divákov.

PRIEVIDZA: Furka - Krško, J. Pekár, Mar. Oršula, Pavlovkin (58. M. Pekár), Miro Oršula, Š. Pekár, Oravec, Helbich (84. Babašta), A. Pipíška (73. Sobota), Šnirc.

ZL. MORAVCE: Brezina - Pavlenda, Klabal, Tomášek (70. Ondrejka), Náther, Chren, Kuračka, Candrák, Majerník (74. Farkaš), Pavelka (90. Žák), Tomko.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Rim. Sobota - Trenčín 1:2 (1:0), 20. Husaník - 50. Depetris, 76. M. Ševela. Šaľa - D. Kubín 0:2 (0:1), 21. P. Čarnota, 76. M. Vyskoč (vlastný). Michalovce - Púchov 1:2 (0:1), 55. Sninský - 23. Ondrička, 70. J. Chovanec.

bb

PRIEVIDZA. Pod výkon domácich hráčov sa podpísali existenčné problémy klubu, ako aj tréningový výpadok. Hornonitrania začali s pozornou defenzívou a ambicióznych hostí dlho nepúšťali do šancí. V 24. min domáci Š. Pekár v 16-tke vysunul Oravca, no jeho pohotové zakončenie nenašlo cieľ. 27. minúta priniesla vzruch pred domácou bránou. Pavelka sa predral do 16-tky, no jeho čistú šancu skvele zlikvidoval Furka, vzápätí Tomko nepresne zakončil a pri Pavlendovom pokuse dobre opäť zasiahol prievidzský gólman. V 30. min ďalekonosnú strelu Martina Oršulu vyrazil brankár hostí a Šnirc pri pokuse o dorážku minul loptu. O 4 minúty neskôr mali opäť sľubné príležitosti Zlatomoravčania. Pavelka vysunul Tomka, ktorý sa zoči-voči Furkovi nepresadil a Kuračka následne trestuhodne prekopol bránu. V 38. min však už bol Tomko presnejší, keď pohotovo zakončil po centri Candráka z pravej strany - 0:1.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Zl. Moravce nájdete tu.

Hneď po prestávke hostia zvýšili, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Majerník. V ďalšom priebehu domáci bojovali, no bez gólového efektu. V 60. min šancu M. Pekára zlikvidoval Brezina, Helbichov ďalekonosný pokus zastavilo brvno. O dve minúty brankár hostí vyboxoval strelu Š. Pekára a v 90. min chýbali M. Pekárovi centimetre, aby pred bránou dosiahol loptu po centri Sobotu.

Viliam Ilko: „Verím, že budúci týždeň budeme trénovať"

V zápase Prievidze so Zlatými Moravcami mali sľubné šance obe mužstvá. Góly však strieľali len hostia a tak sa zaslúžene tešili z troch bodov.

„Bolo to zaujímavé prvoligové stretnutie, dobrej úrovne. Domáci začali s defenzívnou taktikou, podarilo sa nám však dať Tomkom gól a dostali sme sa na koňa. Na začiatku druhého polčasu sme po štandardnej situácii pridali druhý gól, mohli sme vsietiť aj tretí. Prievidza posledných 20 minút pridala, bola lepším mužstvom. Helbich krásne trafil z 35 metrov spojnicu brány, domáci si vypracovali aj ďalšie pekné akcie, našťastie pre nás bez gólového zakončenia. Vyhrali sme zaslúžene," povedal po stretnutí tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek

Hrali málo agresívne, odovzdane

„Na túto súťaž treba aj trénovať, nestačí len odohrať zápas. Zlatomoravčania vyhrali zaslúžene," začal hodnotenie zápasu prievidzský tréner Viliam Ilko a vzápätí pokračoval: „Zlatomoravčania majú kvalitné mužstvo, s otvorenou hrou by sme proti nim mohli ťažko pomýšľať na úspešný výsledok. Zamerali sme sa na kvalitnú defenzívu, chceli sme vychádzať do rýchlych protiútokov. V prvom polčase nám však nevyšiel ani jeden. V strede poľa sme prehrávali osobné súboje, hrali sme málo agresívne, podali sme odovzdaný výkon. V porovnaní s našim prvým vzájomným zápasom, to bolo z našej strany o dosť slabšie. V Zlatých Moravciach sme podali najlepší výkon jesene a mohli sme aj vyhrať, v tomto súboji to bolo naopak, súper nás predčil po všetkých stránkach."

Chcú so cťou dohrať jeseň

Prievidzskí hráči pre finančné suchoty klubu týždeň spoločne vôbec netrénovali a hrozilo, že nedohrajú jesennú časť. Pred zápasom v Trenčíne napokon mužstvo spoločne absolvovalo dve tréningové jednotky - vo štvrtok a v piatok. Hrozí pred posledným zápasom jesene v FK Mesto ďalšia tréningová „prestávka"?

„Verím, že budúci týždeň budeme trénovať a odohráme aj zápas v Trenčíne. Radi by sme so cťou dohrali jesennú časť súťaže," odpovedal prievidzský tréner.