BOJNICE. Martina Kardelis zo Sklenného a Ingrid Kminiaková z Kriváňa si prišli do Bojníc na mesiac oddýchnuť. V polovici pobytu však ich izbu v kúpeľnom dome Tríbeč vykradli. Ženy sa snažili dovolať spravodlivosti, u vedenia kúpeľov však pochopenie nenašli.
Za pár minút
Zlodej musel podľa žien kúpeľný dom dobre poznať. „Z izby sme sa vzdialili len na tridsať minút. Keď sme sa vrátili, dvere boli zamknuté, nič nebolo poškodené, akurát nám chýbali veci," povedala Martina Kardelis a dodala: „Vyzeralo to, akoby si odomkli kľúčom."
Martina prišla o notebook, dva mobily, digitálny fotoaparát a peniaze. Jej spolubývajúcu Ingrid zlodej pripravil o 50 eur.
„Prekvapilo nás, že bol pootvorený balkón, aj keď sme ho pred odchodom z izby zamykali. Policajti však povedali, že zlodej balkónom nevošiel," spomína Martina.
Bez zabezpečenia
Obe ženy sú nespokojné, že liečebný dom nie je strážený kamerou ani ho nikto nechodí kontrolovať. Na oknách nie sú žalúzie, ktokoľvek preto môže z neďalekého kopca pozorovať, čo hostia vo svojich izbách robia a majú.
Dozvedeli sme sa, že sa tu kradlo už aj predtým a nikto s tým nič neurobil," posťažovala sa Martina.
Návštevníčky boli sklamané aj z prístupu vedenia kúpeľov. „S riaditeľom sa nedalo rozprávať. Skákal nám do reči a zvyšoval hlas," tvrdia. Vedenie sa podľa ich slov začalo prípadom zaoberať až po desiatich dňoch, keď sa dožadovali spravodlivosti.
Počká na políciu
Riaditeľ bojnických kúpeľov Slavomír Eliaš zatiaľ zodpovednosť nepripúšťa. „Prípadom sa zaoberá polícia, až po ukončení vyšetrovania k nemu zaujmeme stanovisko," vyjadril sa.
Stratu je návštevníčkam ochotný vykompenzovať, ale jedine v prípade, že kúpeľom takáto povinnosť vyplynie zo záverov vyšetrovania.
Sľúbil však, že kúpeľný dom Tríbeč a jeho okolie dá zabezpečiť kamerovým systémom. Okradnutým hosťkám to už však nepomôže. Sú rozhodnuté, že do Bojníc sa viac nevrátia. „Nech si všetci ľudia dobre rozmyslia, kam sa vyberú do kúpeľov. Ja som s Bojnicami skončila," rázne dodala Martina.