Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Slovenky na turnaji v Prievidzi tretie

V silnej konkurencie na turnaji v Prievidzi skončili slovenské hokejistky tretie, keď si po úvodných dvoch prehrách dokázali poradiť s tradičnými rivalkami z Českej republiky.

Zápas Slovenska s Nemeckom skončil víťazstvom Nemiek 1:0 po predĺžení.Zápas Slovenska s Nemeckom skončil víťazstvom Nemiek 1:0 po predĺžení. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)

Slovenské hokejové reprezentantky v rámci prípravy na zimné olympijské hry odohrali v Prievidzi Turnaj štyroch krajín, na ktorom si zmerali sily s hokejistkami z Českej republiky, Nemecka a Švajčiarska. Kým Češky a Nemky boli našim ženám súperkami na aprílových majstrovstvách sveta prvej kategórie v Rakúsku, Švajčiarky patria už roky k svetovej špičke a taktiež budú hrať na olympiáde vo Vancouveri.

Radosť z víťazstva si vychutnali až v treťom zápase

Slovenky napokon na turnaji obsadili tretie miesto. V prvom zápase nastúpili proti papierovo najsilnejšiemu súperovi - Švajčiarsku, s ktorým sa stretnú aj v základnej skupine A olympijského turnaja. Švajčiarky dokázali potrestať hrubé chyby Sloveniek a triumfovali pomerom 5:2. V druhom stretnutí proti Nemkám podali naše reprezentantky kvalitnejší výkon, mali množstvo gólových šancí, vrátane trestného strieľania i viacerých nájazdoch. Proti výborne chytajúcej brankárke Nemecka sa však gólovo nepresadili a v predĺžení podľahli svojim súperkám 0:1. Radosť z víťazstva si Slovenky vychutnali až vo svojom treťom vystúpení na turnaji, keď zdolali tradičné súperky z Českej republiky 5:3. Víťazkami podujatia sa stali Nemky, ktoré trochu prekvapujúco porazili Švajčiarky 3:0.

VÝSLEDKY TURNAJA

SLOVENSKO - ŠVAJČIARSKO 2:5 (1:3, 1:1, 0:1), 19. Veličková 37. Matejová - 3. a 48. Benzová, 4. Ruhnkeová, 16. Lehmanová, 21. Meierová.

SLOVENSKO - NEMECKO 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1), 64. Tamasová.

SLOVENSKO - ČESKÁ REPUBLIKA 5:3 (3:2, 1:1, 1:0), 10. Čulíková, 13. Gápová, 19. Moravčíková, 26. Brémová, 53. Čupková - 7. Manhartová, 16. Fialová, 26. Studentová.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Nemecko - Česko 6:1, Česko - Švajčiarsko 2:4, Nemecko - Švajčiarsko 3:0.

KONEČNÉ PORADIE: 1. Nemecko 8 b, 2. Švajčiarsko 6 b, 3. Slovensko 4 b, 4. Česká republika 0 b.

bb

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Mobilné odberové miesto pri bojnickej nemocnici bude fungovať i počas víkendu

Mobilné odberové miesto (MOM) pri Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude fungovať aj počas 23. a 24. januára.

Testovanie na nový koronavírus.

Mesto Handlová zriadi na skríningové testovanie 13 odberných miest

Mesto Handlová sa pripojí k skríningovému testovaniu obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Počas víkendu 23. a 24. januára zriadi 13 odberných miest.

Celomestské testovanie v Košiciach.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.