Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Prievidza si delila body s Lučencom

Prievidzskí futbalisti prišli doma o ďalšie body, v závere im rozhodca neuznal gól.

Dušan Oravec vsietil úvodný gól zápasu.Dušan Oravec vsietil úvodný gól zápasu. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)

I. FUTBALOVÁ LIGA: FKM Prievidza - LAFC Lučenec 1:1 (1:0)

V prvom polčase na trávniku dominovali domáci futbalisti. Už v 6. min Gajdoš nabil Oravcovi a ten napálil loptu do pravého horného rohu lučeneckej brány - 1:0. O 10 minút neskôr po rýchlom protiútoku Š. Pekár prihral Gajdošovi, ktorého delovku Michalík bravúrne vyrazil. Po následnom rohu vytlačil hosťujúci brankár loptu po hlavičke Š. Pekár nad bránu. Lučenec v prvom polčase pohrozil len raz, v 41. min sa však Balaško z uhla nepresadil.

Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení, s lepším pohybom, snahou i chuťou pobiť sa o body. V 52. min ešte Guldan neuspel, keď mu šancu zlikvidoval včasným vybehnutím Furka, no o 4 minúty neskôr sa už Lučenec dočkal vyrovnania. Skrumáž v domácej 16-tke zakončil nekompromisnou strelou do siete Hoferica. V poslednej polhodine bolo viackrát rušno pred oboma bránami. V 61. min sa vyznamenal prievidzský gólman, keď vyrazil strelu Boháčika z dobrej pozície, v súboji tejto dvojice ťahal Boháčik za kratší koniec aj o 15 minút neskôr. Na opačnej strane mohol rozhodujúci gól zaznamenať Miro Oršula, keď sa ocitol zoči-voči Michalíkovi, no lučenecký brankár bol úspešnejší. Onedlho sa v skrumáži v 16-tke nepresadili J. Pekár ani M. Pekár. V 78. min ďalekonosnou delovkou vyprášil Michalíkovi rukavice Martin Oršula. Ten sa už v 88. min tešil z dosiahnutého gólu, no rozhodca ho pre sporný faul M. Pekára neuznal. Body sa tak delili.

GÓLY: 6. Oravec - 56. Hoferica. R: Valášek, ŽK: Oravec, Miro Oršula - Kitaš, Gonos, Hlavatovič, Ďurica, 645 div.

FKM: Furka - J. Pekár, Krško, Miro Oršula, Š. Pekár (76. Čemba), Šlosár, Šnirc, Kováč, Oravec (62. M. Pekár), Gajdoš (65. Martin Oršula), Helbich.

LAFC: Michalík - Balaško, Gonos, Boháčik, Hlavatovič, Guldan, Golian, Hoferica, Šlavka (46. Lavrík, 84. Pelegríny), Kitaš, Ďurica.

POVEDALI PO ZÁPASE

Vladimír Rusnák, tréner Lučenca: "Boli sme v zložitej situácii. Štyria kľúčoví hráči sú dlhodobo zranení, šiesti mali teploty. Chceli sme bodovať, i keď sme vedeli o sile a kvalite súpera, ako aj o tom, že má kvalitné štandardné situácie. Prvý polčas sme hrali veľmi zle, bez pohybu i nasadenia. V druhom sme zvýšili aktivitu, zmenili rozostavenie. Boli sme aktívnejší, zaslúžene sme vyrovnali, mali sme aj ďalšie dve šance."

Viliam Ilko, tréner Prievidze: „Určite nám nepomohla dlhá prestávka, prakticky o 10 dní dlhšia ako mali iné mužstvá. Chlapci stratili zápasovú rutinu. V prvom polčase sme podali dobrý výkon, v závere druhého taktiež, keď sme súpera zatlačili. Remíza je spravodlivá."

BB

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

ilustračné foto

Mesto Prievidza vytvorí počas víkendu 23. a 24. januára na skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 spolu 25 odberných miest. V článku nájdete aj ich zoznam.