V hostinci Starý mlyn vo Vyšehradnom sa stretlo sedemnásť záujemcov o zdobenie kraslíc s tromi lektormi.
V príjemnom prostredí s blčiacim ohňom v piecke začali najskôr rozohrievať vosk. Lektori si pripravili farby, porozkladali nástroje, ale aj hotové kraslice. Do tvorivej dielne zavítali všetky generácie, od detí až po seniorov.
Vyfúknuté aj uvarené vajíčka sa kúpali v rôznych farbách a čakali na šikovné ruky, ktorých bolo neúrekom.
Okolo Tibora Bátoru sa sústredili tí, ktorí sa chceli naučiť vzory a techniku oblepovania slamou. Jozefína Zacharová predstavila techniku zdobenia voskom s následným stieraním a vyškrabovanie ornamentov do zafarbeného vajíčka. Oba spôsoby sú náročné, výsledok je ale úžasný. Iveta Kurbelová zasväcovala účastníkov tvorivých dielní do batikovania.
Po dvoch hodinách všetci odchádzali obohatení o veľkonočné a jarné zvyky, ale aj o pár vlastnoručne vyzdobených kraslíc. Podujatie malo rodinnú atmosféru, umocnenú dobrým čajom, kávou a koláčikmi od Evy Fabianovej.