Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Kľačno v druhom polčase zmazalo dvojgólové manko

Nitrianske Sučany – Poruba 3:1 (2:0)
V priemernom, ale slušne hranom zápase sa domáci ujali v 28. min vedenia gólom M. Fodora. V 40. min už bolo 2:0 po góle Matúša Mikláša z rýchleho protiútoku. Na začiatku druhého polčasu začalo výdatne pršať, čo pomohlo hosťom k zlepšenému výkonu a v 75. minúte znížili R. Oboňom. Pokoj na domáce kopačky priniesol až gól Matúša Mikláša po peknej individuálnej akcii v 90. minúte.
n GÓLY: Matúš Mikláš 2, M. Fodor – R. Oboňa, R: Lomnický, 80 divákov.
n NITR. SUČANY: Beták – Čvirik, Trpák, Čertek, Šimorka, M. Fodor, Mihálik, Matúš Mikláš, Žember, B. Fodor, Michal Mikláš, str. Vrecko, J. Mikláš, Marek Mikláš.
n PORUBA: Bilka – Štálnik, Lacko, Horváth, Gaman, Škovran, E. Kozák, R. Kozák, Oboňa, Gebrlín, Priehoda, str. V. Kozák, Pieš. (M. Mikláš)
Sebedražie – Lazany 4:0 (1:0)
Úvod stretnutia nasvedčoval, že sa bude hrať vyrovnaná partia. Keď sa zdalo, že v 1. polčase gól nepadne, domáci rozbehli úspešnú akciu. Z pravej strany odcentroval Zubal, Mendel nebojácne hlavičkoval a obranca hostí zahral v pokutovom území rukou. Po tomto momente išli domáci do vedenia, keď sa z 11-tky nemýlil Píš. V duchu vyrovnanosti sa niesol aj druhý polčas. No s pribúdajúcimi minútami sa začala prejavovať kvalita domácich baníkov. V 53. min Paprčiak nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. Potom Lazany hru opäť vyrovnali. Keď sa už zdalo, že sa stretnutie skončí dvojgólovým rozdielom, Paprčiak dal o sebe vedieť a udrel v 90. min. Diváci čakali, že rozhodca za tohto stavu stretnutie ukončí, no prišla 1. minúta nadstaveného času a kanonier Paprčiak zavŕšil skóre.
n GÓLY: Paprčiak 3, Píš (z 11 m), R: Šimurka, 150 divákov.
n SEBEDRAŽIE: Kobela - Kolodzej, Mendel, Dubovec, Franko, Habalčík, Špeťko, Píš, Zubal, Borko, Paprčiak, str. Hrdý, A. Čertík, I. Čertík.
n LAZANY: Stančík, Hancko, Petráš, Herák, Hoták, Šaray, Važan, Rybár, Šovčík, Hianik, Laczko, str. Šušoliak, Fides, Vrták. (M. Čertík)
Temeš – Ráztočno 2:5 (0:4)
Hostia potvrdili úlohu favorita a domáci im boli vyrovnaným súperom až v druhom polčase.
n GÓLY: Lukáň, Marko – Sobota 2, Drozd, Kerata, Chudý, R: I. Svitok, 150 divákov.
n TEMEŠ: Šnirc – Riziky, Kluvanec, Masný, Trungel, Vrška, Blaho, Rajčan, Krištof, Marko, Lukáň, str. Bernát, Andris, Papánek, Krpelan.
n RÁZTOČNO: Radolský – Sokolovský, Jackuliak, Ficel, Drozd, Sobota, Stránsky, Majer, Kerata, Krutý, Chudý, str. Gregor, Madaj, Šimora, Holič. (J. Gaman)
Kľačno – Tužina 2:2 (0:2)
Susedské derby skončilo spravodlivou remízou. V prvom polčase strieľali góly Tužinčania, keď sa hráčom Kľačna nedarilo premieňať šance. V druhom polčase po bojovnom výkone rozhodol o deľbe bodov peknými gólmi Lošonci a dal si tak pekný darček k svojim narodeninám.
n GÓLY: Lošonci 2 – J. Solčányi 2, R: J. Čulaga, 100 divákov.
n KĽAČNO: Sedlák - Pánis, Timko, Greschner, Pavliček, Polák, Hausner, Lošonci, Kubásek, Kvašnica, Humaj, str. Kulich, Sekerka, Hanus.
n TUŽINA: Klopan – Dobiš, Marko, Čičmanec, Pekár, Gros, Vravko, J. Solčányi, Kalec, A. Čiscoň, B. Čiscoň, str. B. Solčányi, Kvašnica. (V. Greschner)
Chrenovec-Brusno – Koš
3:1 (1:1)
Úvod zápasu lepšie vyšiel nováčikovi súťaže z Koša, ktorý sa v 15. min ujal vedenia. Ešte v 1. polčase domáci vyrovnali gólom Ďurdinu. Vo vyrovnanom druhom polčase sa lepšie pred brankárom Koša orientovali domáci, ktorí v závere strhli víťazstvo na svoju stranu.
n GÓLY: Ďurdina, Gilan, de Abren – Weiss, R: Pánis, 100 divákov.
n CHRENOVEC-BRUSNO: P. Ľahký - Pradla, Šalátek, Ertl, Čičmanec, Gilan, de Abren, Ďurdina, Ľahký, Marko, Vojtko, str. M. Solčányi, Ľ. Solčániy, Homola, Dobrotka.
n KOŠ: Kňažko – Kurbel, Pieš, Zemanovič, Pažický, Husárik, Bielik, Althapp, Bukovan, Weiss, Viktory, Telesz, str. D. Žember, T. Žember, Kurbel. (Ľ. Šalátek)
Hradec - Veľká Čausa 4:2 (3:0)
V zápase dvoch rozdielnych polčasov sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Viedli už 4:0, ale potom hostia využili zaváhania v obrane domácich a skorigovali výsledok zápasu.
n GÓLY: Mečiar 2, Šnirc, Kaniansky – Kobulda, Černák, R: Kobulda, 200 divákov.
n HRADEC: Bartoš – Farkaš, M. Letavaj, Svitok, P. Letavaj, Šnirc, Fungáč, Kaniansky, Čičmanec, Mokrý, Mečiar, str. Zábojník, Kipikaša, Valko, Novotný.
n VEĽKÁ ČAUSA: Popelka – Pekár, Nemčický, Dúbravka, Horváth, Korec, Kobulda, Oswald, Kupčok, Kostolányi, Varga, str. Bukna, Špecík, Černák, Janek. (M. Šnirc)
Bystričany – Mačov 1:0 (0:0)
V Bystričanoch sa hral od začiatku svižný futbal. Hostia počas stretnutia nevyužili viacero výborných príležitostí, za čo ich domáci potrestali, keď v 85. min strelil víťazný gól Štefan Tesarovič.
n GÓL: Tesarovič, R: Špánik, 100 divákov
n BYSTRIČANY: Šramek - Karak, Grolmus, Žiak, Vrbovský, Plachý, Rolinec, Lehotkai, Tesarovič, Hvojník, Barta, str. Škoda, Belica, Bohuš.
n MAČOV: Jankeje - Ľ .Púčik, R. Púčik, B. Kaňa, Pánis, Koššo, Znamenák, M. Kaňa, Paulďuro, V. Kaňa, Blaho, str. I.Vajda, A. Vajda. (F. Barta)

n 1. kolo: Malá Čausa – Koš 3:2, Hradec - Prievidza ”B” 1: 11, Diviaky nad Nitricou – Ráztočno 10:0, Opatovce nad Nitrou – Poruba 2:2, Valaská Belá - Diviacka Nová Ves 5:1, Cigeľ – Temeš0:5