Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. LIGA

Na úvod novej sezóny domáca prehra Prievidze

Prievidzskí futbalisti nevkročili do sezóny správnou nohou. V súboji so Šaľou sa síce ujali vedenia, no napokon všetky body brali hostia.

FK Mesto Prievidza – Slovan Duslo Šaľa 1:2 (1:1)
Šaľania sa na hornej Nitre prezentovali solídnym výkonom, naopak Prievidžania zaostali za očakávaním. V prvom polčase sa sľubné šance striedali na oboch stranách. Už v 3. min mohol otvoriť hlavou skóre hosťujúci Obert, no trafil len konštrukciu brány. Na druhej strane po peknej kombinačnej akcii vystrelil Čertík tesne nad. V 19. min zacentroval Šaľan Šajbidor z ľavej strany a Najman úplne voľný na päťke mieril hlavičkou len do Šemrinca. Vzápätí letela strela Čakajíka tesne vedľa hosťujúcej brány. V 28. min sa domáci dočkali. Poliaček zacentroval do 16-tky a Kokanovič otvoril skóre. Hornonitrania si dlho vedenie neudržali. O päť minút Harvilko našiel prihrávkou Vencela ten poslal loptu k pravej žrdi – 1:1.V závere polčasu svoje šance nevyužili Križánek, ktorý nemieril presne, ani Poliaček. S jeho delovkou si Anda poradil. Rozhodujúci gól padol v 57. min po peknej kombinačnej akcii hostí, na konci ktorej Šajbidor pätičkou napol sieť – 1:2. Zvýšiť mohol Vencel, no nepresadil sa. Od 65. min hrali Prievidžania „presilovku“ po tom, ako videl Vojtišek druhú žltú a následne červenú kartu. Domáci ju však nedokázali využiť, Šaľania dobre bránili, Hornonitranov nepúšťali do šancí. Z ojedinelých príležitostí v poslednej polhodine sa Štekovič nepresadil pred bránou a ani Oravec
strelou spoza 16-tky. Všetky body tak brali hostia.
n GÓLY: 28. Kokanovič - 33. Vencel, 57. Šajbidor, ŽK: Šnirc, Poliaček, Helbich, Oravec - Vojtišek, Anda, Mikla, ČK: 65. Vojtišek (po druhej žltej). Pred 1830 divákmi rozhodoval Tomčík.
n FKM: Šemrinec – Šnirc, Pavlovkin (69. Štekovič), Čertík, Mir. Oršula, Mihálik, Poliaček, Kokanovič (61. Oravec), Helbich, Kubík (18. Križánek), Čakajík.
n Ostatné výsledky 1. kola: Trenčín - Ružomberok B 5:2 (5:0), 6. Cs. Horváth, 28. Gergel, 36. Hlohovský, 40. Depetris, 44. Peciar - 49. Babic, 85. Jendrišek. Podbrezová – Dun. Streda B 4:0 (2:0), 31. Piatka, 44. a 77. Gajdošík, 89. Gottwald. Lučenec - Michalovce 3:2 (1:2), 31. Barbosa, 77. Ondráš, 88. P. Ďurica - 17. Viskup, 39. Gašpar. Rim. Sobota - Košice B 2:0 (0:0), 52. M. Filo st., 72. Gibala. Inter Bratislava - Humenné 5:0 (2:0), 6. a 81. Hodek, 58. a 82. Majtán, 14. Horváth.