Hlavným cieľom programu bola podpora žiakov v aktivitách rozvíjajúcich ich kvalifikáciu a profesionálny rozvoj. Podľa riaditeľa školy Jozefa Kobelu „bolo nosnou témou projektu prepojenie vzdelávania s praxou a rozšírenie praktických zručností. Tie sú aktuálne na súčasnom trhu práce a sú nad rámec osnov a možností odborného vzdelávania v našom regióne. Projekt bol súčasťou strategického smerovania našej školy. Súvisel s budúcim uplatnením a kariérnym poradenstvom pre našich žiakov s perspektívou zamestnania.“
Program bol určený žiakom školy, nevynímajúc chlapcov a dievčatá zo sociálne znevýhodneného prostredia. Do projektu, ktorý bol nadnárodný, sa zapojilo šesť partnerov zo štyroch krajín. Žiaci z odborov murár, operátor stavebnej výroby absolvovali trojtýždňovú stáž v nemeckých Drážďanoch, kde sa oboznámili so špeciálnou technikou zatepľovania budov. Budúci inštalatéri sa s ekologickými energetickými systémami zoznamovali v poľskom meste Bytom, kam zavítali aj žiaci z odboru tesár. Tí si vyskúšali svoju šikovnosť pri výrobe a stavbe drevených montovaných zariadení pre parkovú architektúru. Ďalšia skupinka študentov bola v českom Šumperku, kde sa zamerala na rekonštrukcie architektonických detailov stavieb.
„Obsah stáží bol inovačný, špecifický pre konkrétne stavebné technológie a zamerania, ktoré v našich podmienkach regionálneho odborného vzdelávania absentujú alebo sú nedostupné,“ zhodnotil projekt J. Kobela.