Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

MBK postúpil do play-off, Miloševič s tisíckou bodov

Handlovčania výhrou nad Interom definitívne získali miestenku vo vyraďovacích bojoch, Prievidza sa so základnou časťou rozlúčila víťazstvom.

MBK Handlová - Inter Bratislava 105:78 (48:36)
Inter pricestoval na hornú Nitru bez Pandulu i Blagojeviča. Handlovčania si uvedomovali dôležitosť duelu. Prípadné víťazstvo im definitívne zaručovalo miestenku v play-off. Začali nervózne, prvé body strelili až v tretej minúte za stavu 0:5. Potom však skvalitnili obranu, v útoku sa chytili Avalič so Smačkom (v prvej časti dali po 10 bodov) a Handlová v 11. min vyhrávala o 16 bodov - 34:18. Domáci mali potom „hluchú“ päťminútovku, počas ktorej neskórovali a Inter sa osembodovou šnúrou dostal späť do zápasu. Handlová následne prejavila veľkú túžbu po víťazstve, opäť pridala na obrátkach. V 21. min už vyhrávala 53:36 a v 24. min po Avaličovej trojke bol už medzi mužstvami takmer 20-bodový rozdiel (60:41). To už hostia hrali bez jediného robustnejšieho pivota Futa, ktorý sa vyfauloval v 23. min. Handlová v ďalších minútach kontrolovala hru a v záverečnej časti ešte zvýraznila svoje vedenie. V 39. min bol medzi mužstvami 30-bodový rozdiel (103:73). V zápase sa vyskytlo niekoľko kuriozít. Hostia posledné minúty dohrávali štyria, traja hráči sa im vyfaulovali, ďalší basketbalista na lavičke hostí mal údajne zranenie. V 39. min sa domácemu kanonierovi Nenadovi Miloševičovi podarilo premeneným trestným hodom prekonať tisícbodovú hranicu strelených bodov v základnej časti extraligy, za čo si vyslúžil v hale veľký potlesk. Ďalšou zaujímavosťou duelu boli v tretej desaťminútovke časté protesty trénera Interu Zuzika pri stolíku, keď sa niekoľko minút vehementne sťažoval, že mu dal niekto žuvačku na stoličku a tá sa mu následne prilepila na nohavice...
l BODY: Avalič 33, Štefánik 16, Smačko 14, Vlaič 12, Miloševič a Golian po 10, Mužík 5, Pipíška 3, Bratič 2 - Homola 17, Novák 15, Ďuriš 12. TH: 30/27 - 14/11, fauly: 23 - 28, trojky: 12 – 9. Štvrtiny: 29:18, 19:18, 24:17, 33:25. Pred 900 divákmi rozhodovali: Brziak, Fuska a Matejčík.

HBK Prievidza - Komárno 89:76 (43:32)
Úvodná štvrtina bola vyrovnaná, mužstvá sa striedali vo vedení. Vstup do druhej desaťminútovky patril hosťom, ktorí v 14. min vyhrávali 27:22. Následne zavelil Puljko na zvrat, Prievidžania desaťbodovou šnúrou otočili skóre zápasu a po ďalšej 7 -bodovej sérii vyhrávali v 19. min o 10 bodov 39:29. Hornonitrania pokračovali v zlepšenom výkone aj v úvode tretej časti, strelecky naďalej vynikal Puljko. V 24. min už mali domáci takmer 20 bodový náskok (53:34). Ten sa ukázal ako rozhodujúci. V ďalších minútach domáci kontrolovali hru. Komárnu sa síce v 37. min podarilo znížiť na osembodový rozdiel (stav 76:68), no domáci okamžite odpovedali osembodovou šnúrou a definitívne rozhodli o výsledku. Strelecky sa zaskvel Hrvoje Puljko, ktorý konto Komárna zaťažil 41 bodmi. Nešportovými momentmi zápasu bolo vylúčenie Pivaca za opľutie Puljka a hodenie fľaše divákom na palubovku, za čo môže prievidzský klub očakávať ďalšiu pokutu... Posledné štyri tímy extraligy budú teraz hrať v skupine o udržanie systémom každý s každým doma-vonku.
l BODY: Puljko 41, Immink 12, Biloš 9, Štorcel 8, Boor 7, Biňovský 6, Pavlenda 4, Blaho 2 - Majoroš 25, Fapšo 22, Marič 8. TH: 29/22 - 16/10, fauly: 20 - 24, trojky: 11 – 10. Štvrtiny: 17:16, 26:16, 27:24, 19:20. Pred 800 divákmi rozhodovali: Zubák, Bohunický a Kukelčík.
l
Ostatné výsledky 44. kola extraligy: Spišská Nová Ves - Svit 92:84, Pezinok - Lučenec 69:62, D. Kubín – Nitra 79:96, Levice - Košice 84:73.
12. Košice 44 8 36 3001:3455 52
l Štvrťfinálové dvojice play-off: Pezinok – Nitra, Inter Bratislava – Komárno, Svit – Handlová, Lučenec – Spiš. N. Ves.
l V sobotu hrá Handlová vo Svite a Prievidza doma o 18. h s D. Kubínom.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Protipožiarne kontroly mesto tento rok pre pandémiu vynechá

Mesto Handlová tento rok pre pandémiu nového koronavírusu vynechá protipožiarne kontroly objektov v správe mesta.

mestský úrad Handlová

Na Slovensku pribudlo 2 581 prípadov nákazy koronavírusom

Pred poslancami Národnej rady SR to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý dnes požiadal o vystúpenie v pléne.

Dubnické ihrisko dvíha tlak ľuďom aj poslancom, rieši ho už aj prokuratúra

Plocha pri kostole v mestskej časti Bojníc ani po roku nie je zrekonštruovaná. Postup mesta je terčom kritiky, vedenie sľubuje, že ihrisko pre deti bude hotové koncom novembra.

Šesť cenných kovov pre nováckych kanoistov

V utorok 6. októbra sa na vodnej nádrži v Novákoch uskutočnili majstrovstvá Slovenska na dlhých tratiach. Súťaž prebehla v kategóriách K1 a C1.