Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

MBK siahalo po výhre

Prievidza i Handlová v stredu nestačili na svojich súperov. Prehra môže mrzieť najmä Handlovú, ktorá opäť siahala po víťazstve.

Lučenec – HBK Prievidza 74:58 (45:28)
Prievidza nezachytila úvod zápasu, v 5. min prehrávala 4:14. Domáci pokračovali v kvalitnom výkone, v 15. min viedli 38:10 a o minútu neskôr bol po trojke Jankoviča medzi mužstvami už takmer 30-bodový rozdiel 43:14. Domáci následne prestriedali, čo hráči HBK využili a do veľkej prestávky znížili manko ma 17 bodov. Prievidžania sa chytili a po veľkej prestávke naďalej znižovali skóre. V tretej časti veľmi dobre bránili a tak sa náskok Lučenca scvrkol pred poslednou desaťminútovkou na osem bodov. Lučenec však zvrat nepripustil, pridal v obrane i v útoku a tesne pred koncom vyhrával opäť o 20 bodov (69:49).
Ivan Rudež, tréner Prievidze: „V úvode stretnutia sme vyzerali oproti domácim ako kadetský tím a nie muži. V prvom polčase sme hrali veľmi slabo. Boli sme maximálne nekoncentrovaní. Gratulujem Lučencu, potvrdil, že je veľmi silný tím.“
l BODY: Bičvič 23, Jankovič 17, Závodný 12 - Puljko 18, Boor 15, Štorcel 9, Pavlenda 7, Immink 7, Blaho 2, TH: 19/15 – 17/15, trojky: 5-3, fauly: 21-19. Štvrtiny: 29:10, 16:18, 10:19, 19:11. Pred 740 divákmi rozhodovali: Lukáč, Margala, Kukeľčík.
Svit – MBK Handlová 86:83 (40:48)
Prvý polčas patril Handlovej, v 5. minúte vyhrávala 12:3. Hosťom sa darilo v útoku a v 17. minúte viedli najvyšším 14-bodovým rozdielom (39:25). Ešte do polčasu však Sviťania znížili na prijateľných 8 bodov. V tretej časti za štyri minúty zlikvidovali náskok hostí a začínalo sa prakticky odznova. Handlová poslednýkrát viedla v úvode poslednej časti hry (67:65), následne Svit otočil stav stretnutia a udržiaval si mierny náskok. Tesne pred záverom domáci vyhrávali 86:81 a víťazstvo si už nenechali vziať. Handlová prehrala piaty z posledných šiestich duelov.
l BODY: Ingles 24, Klarič 16, Znanec 12 - Miloševič 25, Avalič 18, Golian 14, Vlaič 13, Štefánik 11, Smačko 2. TH: 30/26 – 16/12, F: 19 – 26, trojky: 4 – 9. Štvrtiny: 13:20, 27:28, 25:16 a 21:19. Pred 400 divákmi rozhodovali: Karniš, Lacko, Daňo.
l Ďalšie výsledky 41. kola extraligy: Inter – Levice 92:76, Nitra – Komárno 83:85, Spiš. Nová Ves – Pezinok 104:86, Košice – D. Kubín 71:76.⋌