Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Sebedražie, Cigeľ i Tužina súperom strelili štyri góly

Sebedražie – Bystričany 4:0 (2:0)
Úvod stretnutia jasne ukázal, že hostia neprišli brániť, hrali aktívny celoplošný futbal. Postupne sa dostávali aj do šancí. V 13. min spálili prvú a v 15. druhú. No baníci nenechali nič na náhodu, po dobrých momentoch hostí prevzali iniciatívu a strelec F. Paprčiak v 19. min otvoril skóre. O dve minúty Grolmus zvýšil. Do druhého polčasu mužstvá nastúpili s odhodlaním produkovať kvalitnú hru. Domáci v 53. min rozbehli akciu, na ktorej konci bol opäť F. Paprčiak – 3:0. Keď sa už zdalo, že sa stretnutie bude dohrávať len kvalitnými kombinačnými akciami od šestnástky po šestnástku, baníci založili peknú útočnú akciu, z ktorej rezultoval gól Hurtiša na 4:0. Hostia, napriek prehre ,hrali pekný otvorený kombinačný futbal. Veľkou oporou domácim bol vynikajúci výkon brankára Perniša.
l GÓLY: F. Paprčiak 2, M. Grolmus, Hurtiš. R: Gašparovič, 200 divákov.
l SEBEDRAŽIE: P. Perniš – Kolodzej, M. Grolmus, I. Čertík, Mendel, Habalčík, Hurtiš, Píš, Zubal, Špeťko, F. Paprčiak, str. A. Čertík, Borko.
l BYSTRIČANY: Šramek – Karak, P. Grolmus, Žiak, Vrbovský, Šnirc, Plachý, R. Lehotkai, J. Grolmus, Obžera, Hvojnik, str. Škoda, Tesarovič. (M. Čertík)
Cigeľ – Temeš 4:2 (3:1)
Domáci, ktorí boli favoritom tohto stretnutia, začali výborne a po dvoch góloch E. Svitka a jednom T.Zaťka bolo už v 35. min 3:0. Potom nepochopiteľne poľavili a snaživí hostia gólom do šatne znížili. Povzbudení gólom hneď po prestávke Markom upravili dokonca na rozdiel jediného gólu. Cigľania sa potom trošku spamätali a v 75. min po faule v 16-ke zvýšili Boorom na konečných 4:2.
l GÓLY: E. Svitok 2, T. Zaťko, Boor z 11 m – Riziky, Marko. R: Mareček, 160 divákov.
l CIGEĽ: D. Čertík – Sedlák, Šnirc, Boor, Svitok, Gašparovič, Š. Zaťko, J. Čertík, Oršula, Ďurina, T. Zaťko, str. Mjartan.
TEMEŠ: Krpelan – Lukáň, Riziky, Trungel, Krištof, Matieska, Zaťko, Mesiarik, Vrška, Rajčan, Blaho, str. Papánek. (J. Černák)
Hradec – Kľačno 2:3 (1:2)
Hostia z Kľačna pokračujú vo víťaznom ťažení na súperových ihriskách, keď dokázali vyhrať aj nad Hradcom, ktorý chcel odčiniť prehru z minulého kola. Hostia mali Hradcu čo odplácať, na jeseň s ním doma prehrali 0:4. Z hry ubehlo len 20 minút a Kľačňania už viedli 2:0 a to ešte v 15. min domáci brankár zlikvidoval pokutový kop. Domáci potom pridali na dôraze a v 25. min strelili kontaktný gól. Úvod druhého polčasu patril domácim, keď po desiatich minútach hry padol vyrovnávajúci gól z kopačky Šnirca, ktorý si počkal na vybiehajúceho brankára a potom ho prehodil. Ďalší gól do siete Hradca padol po rohovom kope. Domáci mohli ešte vyrovnať, ale striedajúci Zábojník trafil do brvna. Po zápase mali domáci ťažké srdce na hlavného rozhodcu za jeho výkon na ihrisku.
l GÓLY: Mečiar, Šnirc – Polák 2, Jelšic, R: Mir. Moniak ml., 50 divákov.
l HRADEC:Bartoš – Ľahký, Valko, Farkaš, Krcho, M. Laluha, Martin Fungáč, Mokrý, Čičmanec, Mečiar, Šnirc, str. Zábojník, Mir. Fungáč.
l KĽAČNO: Kováč – Kulich, Timko, Polák, Pavlíček, Sekerka, Cmarko, Brída, Hausner, Jelšic, Maurer, str. Kubásek, Hanus, Horváth.(M. Šnirc)
Mačov - Chren.-Brusno 1:0 (0:0)
V bojovnom zápase o víťazstve domácich rozhodol v 60. min po individuálnej akcii Králik.
l GÓL: Králik, R: B.Čulaga, 100 divákov.
l MAČOV: Jankeje – Ľ. Púčik, R. Púčik, Paulďuro, Ďurta, Koššo, Znamenák, M. Kaňa, I. Vajda, Králik, B. Blaho, str. A. Vajda, Oršula.
l CHRENOVEC-BRUSNO: Jakubík – Solčányi, Šalátek, Deabren, A. Čičmanec, B. Čičmanec, Krausko, Ďurdina, Lauko, M. Ľahký, Vojtko, str. Gilan, Dobrotka, P. Ľahký. (V. Kaňa)
Ráztočno – Ned.-Brezany 3:0 (2:0)
V zápase priemernej úrovne domáci potvrdili úlohu favorita, keď o výsledku rozhodli už v prcom polčase.
l GÓLY: Škrtel, M. Madaj, Krutý, R: Kohút, 150 divákov.
l RÁZTOČNO: Kreth - Ficel,Baran, M. Madaj, Škrtel, Sobota, Stránsky, Majer, Kerata, Krutý, P. Gregor, str. Chudý, Holič, M. Gregor
l NED.-BREZANY: M. Mokrý - Solárik, Kramár, Hanuska, Kutálek, Zbiňovec, Boško, Vavro, J. Mokrý, Pekár, Ľahký, str. Machata, Blažek. (M. Flimel)
V. Čausa – Nitr. Sučany 1:1 (1:0)
Domáci sa ujali na začiatku zápasu vedenia, ktoré si udržali celý prvý polčas. Ďalšie šance nevyužili a prišiel trest vo forme vyrovnávajúceho gólu. Po pokutovom kope hostí nešťastne tečoval stopér domácich loptu do siete. Nitrianske Sučany zanechali dobrý dojem, avšak víťazstvo domácich by bolo asi zaslúženým výsledkom. Veď Veľkočasausania mali ešte v 90. minúte dve vynikajúce šance.
l GÓLY: Černák – vlastný, R: Österreicher, 100 divákov.
l V. ČAUSA: Nyilaš – Špecík, Kobulda, Sáler, Nemčický, Kupec, Oršula, Oswald, Černák, Kostolányi, Pekár, str. Krško, Varga.
l N. SUČANY: Beták – J. Mikláš, Pánis, Čertek, Šimorka, Adamec, M. Fodor, Matúš Mikláš, Sluka, B. Fodor, Michal Mikláš, str. Žember, Marek Mikláš. (P. Ďuriš)
Lazany – Tužina 2:4 (0:1)
Hostia v Lazanoch zaslúžene zvíťazili, keď zaskočili nekompletných domácich.
l GÓLY: Herák, Králik – Miro Greschner, Kulich, Solčányi, R: Caňo, 180 divákov.
l LAZANY: Žilla – Šušoliak, Sýkora, Herák, Hoták, Petráš, Šovčík, P. Rybár, J. Rybár, Hianik, Borko, str. Králik, Fides, Balaj, Humaj.
l TUŽINA: Klopan – Dobiš, Miro Greschner, Mário Greschner, Pekár, Kulich, Vravko, J. Solčányi, Ošvat, B. Čiscoň, A. Čiscoň, str. Vereš, Baláž, B.Solčányi, Hanus. (T. Žiak)
14. Ned.-Brezany 16 2 1 13 14:50 7

Výsledky: Koš – Temeš 0:4, Div. Nová Ves - Opatovce nad/N. 1:0, Cigeľ – M. Čausa 2:2, Ráztočno – Val. Belá 1:1, Hradec - Oslany 1:5.
1. Oslany 11 9 2 0 38:19 29
2. Koš 10 6 1 3 29:20 19
3. Opatovce n/N. 10 5 2 3 28:17 17
4. Hradec 10 4 5 1 29:18 17
5. Temeš 11 4 3 4 29:32 15
6. Val. Belá 10 3 4 3 24:18 13
7. Div. N. Ves 10 4 1 5 27:24 13
8. Ráztočno 11 3 1 7 12:32 10