Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Ťahali za kratší koniec

Handlovskí basketbalisti sa v stredu predstavili na „horúcej“ palubovke Lučenca. Hráči MBK sú v poslednom čase na neudržanie a tak neboli bez šancí ani v tomto zápase.

Nezvládli ho však podľa predstáv. Od úvodu ťahali za kratší koniec a v prvom polčase už prehrávali aj o 23 bodov. Domáci napokon dotiahli zápas s prehľadom do víťazného konca. Maroš Kováčik, tréner Lučenca, neskrýval radosť. Bol si vedomý toho, že jeho tím porazil kvalitné mužstvo: „S dnešným výsledkom som veľmi spokojný. Naši chlapci podali super výkon. “
Karol Kučera, manažér a asistent trénera Handlovej, priznal, že jeho tím v tomto zápase nemal šancu na úspech: „Lučenec bol určite lepším mužstvom ako Handlová. Mal hlavne veľmi dobrú a agresívnu obranu. Strelecky sa chytil Bičvič, ale aj hráči z lavičky, ktorí nastúpili. Zaváhali sme najmä v prvom polčase. V druhom sme hrali určite lepšie. Naša podstatná chyba bola, že sme nepustili loptu z ruky. Hráči Lučenca agresívne bránili a my sme robili chyby. Keby sme loptu toľko nedržali, určite by sme boli úspešnejší.“