Respondenti bilancovali nielen súkromný život, ale aj domácu a zahraničnopolitickú situáciu krajiny. Prieskum sa uskutočnil začiatkom decembra na výberovej vzorke respondentov vo veku od osemnásť rokov, ktorá zodpovedala štruktúre dospelej populácie Slovenska.
Osobný život v uplynulom roku považuje za vcelku dobrý 40 percent oslovených a pre rovnaký podiel opýtaných nebol vlaňajšok ani dobrý ani zlý. Necelá pätina ho považuje za vcelku zlý. Medzi spokojnými boli hlavne mladší ľudia od 18 do 39 rokov, s úplným stredoškolským alebo vysokoškolským vzdelaním, podnikatelia a zamestnanci žijúci vo väčších mestách, predovšetkým zo Žilinského a Banskobystrického kraja. Najmenej spokojní s minulým rokom sú nezamestnaní ľudia, najmä so základným vzdelaním z Prešovského alebo Trnavského kraja. Pre väčšinu respondentov nad 60 rokov, kvalifikovaných robotníkov a obyvateľov Nitrian-
skeho kraja nebol rok 2007 ani dobrý ani zlý.
Zlepšenie vo svojom súkromnom živote očakáva v novom roku necelá tretina opýtaných (29 percent), najviac z nich si myslí, že bude rovnaký ako ten uplynulý (47 percent) a viac ako desatina (13 percent) oslovených očakáva oproti vlaňajšku zhoršenie svojej situácie. Najväčšími optimistami v tomto smere sú vysokoškolsky vzdelaní ľudia vo veku 30 až 39 rokov, podnikatelia a zamestnaní. Stabilizovaný stav očakávajú 50 až 59-roční, obyvatelia z menších miest či ostatní ekonomicky neaktívni prevažne z Bratislavského a Trenčianskeho kraja. Pesimisticky naladených občanov prieskum zaznamenal najmä medzi oslovenými vo veku 60 a viac rokov a medzi respondentmi so základným vzdelaním, z Trnavského a Prešovského kraja.
Prieskum v ďalšej časti monitoroval názor verejnosti na domácu a zahraničnú situáciu Slovenska v roku 2007. Takmer dve tretiny opýtaných si mysleli, že vlaňajšok bol vcelku úspešný, išlo hlavne o respondentov s vysokoškolským vzdelaním, podnikateľov, obyvateľov väčších miest v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Približne štvrtina opýtaných ho považovala za vcelku neúspešný. Tento názor prevládal najmä u ľudí maďarskej národnosti, nezamestnaných, respondentov z najväčších miest s počtom nad 100-tisíc obyvateľov a účastníkov prieskumu z Košického kraja.
Vyhliadky Slovenska do budúcnosti sú pesimistickejšie ako v prieskume spred roka, optimistické očakávania mali koncom minulého roka len dve pätiny opýtaných. Rovnaký počet si myslí, že sa situácia v krajine nezmení a šestina predpokladá zhoršenie oproti vlaňajšku. Najväčšími optimistami sú aj v tomto prípade podnikatelia, zamestnanci, ľudia s vyšším vzdelaním vo veku 50 až 59 rokov žijúci prevažne v Prešovskom kraji. Dôchodcovia neočakávajú žiadne výrazné zmeny v roku 2008 a občania maďarskej národnosti či obyvatelia Košického kraja sú v tomto smere najnegatívnejšie naladení a nový rok prinesie podľa nich Slovensku zhoršenú situáciu.