Nálezy pod mikroskopom spracovával a zatrieďoval viac ako mesiac. Novými lupeňatými hubami pre Slovensko sú strmuľka popolová (clitocibe pausiaca) a vláknica otrubová (inocybe furfurea). Našiel ich v Strážovských vrchoch nad obcou Kanianka. V tom istom pohorí získal prvé poznatky o drevnej hube hyfodonicii severskej (hyphodonitia borealis) a v pohorí Žiar nad Malou Čausou zasa našiel pomerne vzácnu ostnatú hubu jelenkovec sosnový (sarcodon squamosus). Praktických hubárov nimi veľmi nepotešil, pretože ide o nejedlé huby.
Cení si tiež, že na hornej Nitre mohol zdokumentovať extrémne vzácnu hubu, hríb fialovohnedý (boletus separans), ktorý zatiaľ objavil len na dvoch miestach, neďaleko Vrútok a v strminách nad Sečou. Prekvapením pre neho bolo, že na jedinom mieste v mladom poraste smrekovca opadavého, našiel vo veľkom počte rásť plodnice málo známej vreckatej huby lopatky žltkastej (spathularia flavida). Na Slovensku totiž zriedkavo rastie len v tatranskej oblasti. Obe tieto huby sú jedlé a chutné i keď lopatka žltkastá je drobná, málo výdatná huba.
Hagara vedecky skúma huby na hornom Ponitrí už takmer dvadsať rokov. Pokladá si za povinnosť venovať sa nášmu regiónu, pretože je rodákom z Novák. Za toto obdobie doložil v našich lesoch výskyt asi 500 druhov húb. Z nich je aj niekoľko desiatok prvonálezov. Vedec si všíma všetky druhy húb, ale najviac drevné, na ktoré sa špecializuje. Tie sú totiž, nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe najmenej preskúmané. Je jeden z mála mykológov, ktorý sa drevným hubám systematicky venuje už osem rokov.
Opäť teda mohol doplniť svoj herbár húb, ktorý má už takmer 13-tisíc položiek a je rozhodne najväčší na Slovensku. Po mykologickom výskume na hornej Nitre ich počet vzrástol. Objavil tu štyri nové druhy húb.