Zástupcovia oboch miest sa stretávajú každé dva roky, striedavo na Slovensku a v Nemecku. Do Ibbenbürenu tentoraz cestovala dvadsaťtriťčlenná delegácia na čele s prednostom Mestského úradu v Prievidzi Ľudovítom Fábrym. „Spolu so mnou cestovali zástupcovia takmer všetkých odborov úradu, ale aj mestskej polície. Hlavným cieľom našej návštevy bolo predovšetkým upevnenie vzájomných vzťahov, napríklad aj pri športovaní.“
Pracovníci oboch samospráv súperili vo futbale, volejbale, stolnom tenise, kolkoch a streľbe. Prievidžanom sa nie vždy darilo. Po sčítaní bodov bolo jasné, že zvíťazili zástupcovia Ibbenbürenu. „Znamená to, že putovný pohár, ktorý patrí k tomuto športovému súpereniu, zostal v Nemecku. Priviezli sme ho tam ako predošlí víťazi, veríme, že o dva roky ho získame opäť,“ zdôraznila hovorkyňa MsÚ v Prievidzi Ivona Vojtášová. Priblížila aj ďalší program v Ibbenbürene. „Bol mimoriadne bohatý, každú minútu sme mali vyplnenú zaujímavými aktivitami. Hneď v úvode nás privítal primátor Ibbenbürenu Heinz Steingröver. Prezreli sme si aj budovu magistrátu, ktorá nás zaujala svojou priestrannosťou, takže občania pod jednou strechou vybavia všetko. V Prievidzi sídlia pracovníci úradu hneď v niekoľkých budovách. Zaujala nás tiež informácia, že v Ibbenürene pracuje na magistráte viac ako 600 pracovníkov, u nás je to 158. Vysvetlili nám však, že do celkového počtu rátajú napríklad aj pracovníkov škôl, kultúrnych, či športových zariadení, ktoré patria mestu.“
Prievidžanov zaujala napríklad moderná športová hala, plaváreň, či skôr aqua centrum s množstvom atrakcií. Milo ich prekvapila aj obrovská diskotéka. „Mladí ľudia sa mohli zabávať na štyroch parketoch, vždy v inom hudobnom štýle. Personál sa stará o chod diskotéky, dôležité miesto má poriadková služba. Pokiaľ by niekto začal pod vplyvom alkoholu vyčíňať, okamžite zasiahnu a vyvedú ho. Ak by v priestoroch diskotéky objavili nejakú drogu, okamžite prevádzku zatvoria. So záujmom sme si prezreli aj centrum mesta, kde sa dvakrát do týždňa konajú trhy, Domáci obyvatelia na nich ponúkajú ovocie, zeleninu, či kvety zo svojich záhrad. Kultúra predaja bola skvelá, ovocie či zelenina boli nádherne uložené. Obdivovali sme tiež rôzne venčeky a kytice určené už k Pamiatke zosnulých. Zážitkom pre nás bola aj návšteva miest, ktoré vznikli z nevyužitého odpadu po ťažbe uhlia. Haldy, ako tieto miesta volajú, sú zrekultivované, vysadené trávou, stromami a kríkmi,“ priblížila Ibbenbüren I. Vojtášová.
Podľa prednostu MsÚ v Prievidzi Ľudovíta Fábryho bude spolupráca oboch miest pokračovať. „Na budúci rok si pripomenieme už dvadsiate výročie podpisu zmluvy o partnerskej spolupráci. Toto jubileum určite spoločne oslávime.“ Prievidzu a Ibbenbüren spojilo pred rokmi priemyselné zázemie, teda ťažba uhlia. Neoficiálnu spoluprácu začali Banské stavby, postupne sa však rozšírila a prerástla až do súčasných kontaktov.