Nemecka, veľká účasť bola aj z Anglicka a Holandska. Vo veľkolepej hale Ahoy Rottrdam hrali veteráni na 100 pingpongových stoloch. V úvode sa hralo v základných štvorčlenných skupinách, z ktorých potupovali prví dvaja, v ďalších kolách sa hralo vylučovacím systémom. A. Mihály a I. Geschwandtner z STK Prievidza „išli“ ďalej za dve výhry a jednu prehru, podobne aj J. Rumpli z Bystričian, ktorý porazil Íra, Nemca a prehral len z Thomasom z Francúzska. Vojtech Bundzel z Lazian si v dramatickom päťsetovom zápase s Holanďanom Spietom vybojoval tiež postup do ďalšieho kola. Menej sa darilo L. Skarbovi, ktorý prehral so 185 kg ťažkým Nemcom Schnierderom, ktorý sa od stola nepohol a raketou čaroval. V trojčlennej skupine hral D. Baláž. Prehral tesne s Nemcom a Belgičanom, štvrtý do „partie“ mal byť bývalý majster Európy a sveta D. Šubek z Chorvátska, ale ten do dejiska šampionátu na značné sklamanie nepricestoval. V ďalších zápasoch dvojhier J. Rumpli ľahko vyradil Artesa z Belgicka, ale zastavil ho Nemec, aj pre I. Geschwandtnera a V. Bundzela boli Nemci veľkou prekážkou. Naopak, A. Mihály najprv zvíťazil nad Nemcom, potom poslal zo stolov z prehrou domáceho Holanďana, ale v 4. kole už nestačil na ďalšieho súpera spoza Rýna. Začalo sa dariť aj L. Skarbovi, ktorý porazil dvoch Holanďanov, výsledkom 3:2 poslal domov Nemca, ale tiež našiel premožiteľa. Aj D. Baláž, ktorý bol na podobnom podujatí po prvý raz, sa potešil výhrami nad Turkom Eziatom a Čechom Merkom v pomere 3:0, no nášho veterána nepustil ďalej Angličan.
Vo štvorhrách sa našim darilo striedavo. Dvojica Mihály s Jenom zo Zvolena, podobne ako Bundzel s Kováčom zo Zl. Moraviec niektoré štvorhry povyhrávali, ale najmä nemecké páry boli nad ich sily. Podobne si počínali aj Geschwandtner s Mišinským z Košíc, či Skarba so svojim partnerom Janáčom z Otrhánok. Bystričiansko-oslianska dvojica Rumpli – Baláž bez boja vyhrala nad Holanďanmi, ktorí na zápas nenastúpili. Následne prehrali s Nemcami, ale postup ďalej si vybojovali výhrou nad silným poľským párom, ktorý po dramatickom priebehu porazili 3:2. Naša jediná pretekárka A. Schniererová prehrala v skupine s Francúzskom, Nemkou a Angličankou, hoci so súperkami hrala vyrovnanú partiu. Vo štvorhre hrala s bývalou reprezentantkou Slovenska E. Thomasovou, no ani tu sa neradovala z víťazstva. Naše hráčky porazili dvakrát Nemky a raz Francúzsky.
Boli to nádherné majstrovstvá Európy, výborná organizácia a bolo sa na čo pozerať. Za stolmi hrali aj vyššie ročníky, i vyše 80-ročný dedkovia a babičky z Anglicka, Francúzska, Švédska a Nemecka. Pozornosť pútala 83-ročná Angličanka N. Penney, ktorá hrala so zlomenou rukou, ktorú mala obviazanú šatkou okolo krku. V čiernej skladanej sukničke neskutočne poskakovala za malou loptičkou. Aj v slovenskej výprave bolo viacero hráčov nad 75 rokov. Všetci Slováci za stolmi zanechali dobrý dojem a preukázali lásku s tomuto športu.