Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

V Prievidzi bol slovenský pohár v športovej gymnastike

Športovým gymnastom a gymnastkám odštartovala súťažná sezóna na slovenskej scéne cez víkend v Prievidzi. V miestnej športovej hale sa konalo prvé kolo slovenského pohára dievčat i chlapcov.

Dievčatá súťažili v sobotu, chlapci v nedeľu. Do sobotných bojov zasiahlo 94 žiačok, junioriek a žien zo 14 klubov. V početnej konkurencii si solídne počínali aj pretekárky Gymnastického klubu Elán Prievidza. Družstvo mladších žiačok obsadilo pekné tretie miesto. Medzi jednotlivkyňami skončili z prievidzských mladších žiačok najvyššie: 12. Ema Magdinová a 15. Alexandra Jašková. Medzi staršími žiačkami bola Mirka Zubajová desiata, medzi juniorkami Erika Kutáleková druhá a Alexandra Sokolová šiesta.
„S výsledkami dievčat som veľmi spokojná, podali dobré výkony. Zvlášť ma potešila Natália Tornócziová, ktorá je vôbec najmladšou účastníčkou slovenského pohára, no i tak sa v početnej konkurencii vôbec nestratila a obsadila 20. miesto,“ zhodnotila výsledky prievidzských gymnastiek ich trénerka Magdaléna Prágerová.
Veľmi dobre si počínali aj prievidzskí chlapci. V nedeľných bojoch, v ktorých sa predstavilo 41 žiakov a juniorov zo šiestich gymnastických oddielov, zažiarili najmä v kategórii mladších žiakov B. Tu prievidzské družstvo jasne zvíťazilo. Navyše v hodnotení jednotlivcov vystúpili až dvaja naši gymnasti na stupne víťazov. Prvý bol Ľuboš Choleva a tretí Matúš Líška. O ďalší pekný úspech sa postaral Peter Hartmann, ktorý bol v kategórii starších žiakov B druhý. S výsledkami mladých Prievidžanov bol spokojný aj ich tréner a predseda GK Elán Prievidza Tibor Bohňa: „Prvé miesto našich chlapcov v súťaži družstiev mladších žiakov B ma milo prekvapilo. Bolo síce na tréningoch badať ich pokrok, no nevedeli sme, ako je pripravená konkurencia. Veľké oči sme tak vopred nemali. Je to príjemné prekvapenie. Potešilo ma aj to, že naši chlapci vyhrali až so sedembodovým rozdielom pred Banskou Bystricou.“
Druhé kolo slovenského pohára v športovej gymnastike chlapcov je na programe koncom mája v Banskej Bystrici. Ešte predtým budú mladí Prievidžania štartovať na Memoriáli Jozefa Pajora v Košiciach. Dievčatá čaká druhé kolo slovenského pohára v Trnave začiatkom júna.
Víťazi I. kola slovenského pohára (+ naši pretekári), CHLAPCI: 1. Juniori: 1. M. Argaláš (UMB Ban. Bystrica). St. chlapci A: 1. O. Franel (Slávia UK Bratislava). Družstvá : 1. Slávia UK Bratislava). St. chlapci B: 1. J. Cupák (Slávia UK Bratislava), 2. P. Hartmann (Prievidza), Družstvá: 1. Slávia UK Bratislava. Ml. žiaci A: 1. I. Pohle (UMB B. Bystrica). Družstvá: 1. UMB B. Bystrica. Ml. chlapci B: 1. L. Choleva (Prievidza), ..3. M. Líška, 10. O. Vereš, 13. A. Szvoreň. (Prievidza). Družstvá: 1. GK Elán Prievidza. DIEVČATÁ: Ženy B: 1. S. Kotúčová (Žilina). Juniorky B: 1. D. Multáňová (L. Mikuláš). St. žiačky: 1. A. Hamráková (UMB B. Bystrica). Družstvá: 1. UMB B. Bystrica. Ml. žiačky: 1. A. Jacková (Trenčín), 12. E. Magdinová, 15. A. Jašková, 20. N. Tarnócziová, 34. B. Husárová a 39. V. Barčinová (všetky Prievidza), 41. L. Koštialová, 54. I. Kaczová, 55. N. Koštialová (Sokol Handlová). Družstvá: 1. UMB B. Bystrica, ..3. Prievidza 1, 12. Prievidza 2, 15. TJ Sokol Handlová.