Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Prekvapujúco „pustili perie“ v zápase s Levicami

Basketbalová extraliga
21. kolo: MBK Handlová - BK Levice 85:86 (34:45), Marič 34, Vlaič 18, Smačko 17, Štefánik 9, Pipíška 4, Dura 3 - Krkoš 23, Jurík 20, S. Jankovič 19. TH: 15/9 - 13/8, F: 21 - 14, trojky: 8 – 12. Štvrtiny: 23:24, 11:21, 28:17, 23:24. Pred 500 divákmi rozhodovali Kuzmiak, Hlinka a Szibilla.
Hráči MBK si zjavne vybrali svoj zlý deň. Kto čakal, že handlovský uragán zmetie s palubovky predposledné Levice, nedočkal sa. Svoju úlohu zohral aj fakt, že už v 7. min mal domáci playmaker Gašparac na konte tri osobné chyby a napokon zápas dohral po piatom faule už v 28. min. Prvá štvrtina zápasu bola dosť vyrovnaná, obe mužstvá sa striedali vo vedení. Od 9. min a stavu 23:19 pre domácich potiahli Levičania desaťbodovú sériu a v 14. min po dvoch trojkách Juríka už viedli 35:26. Handlovčania pokračovali v nevýrazných výkonoch, robili chyby, strácali lopty, čo bolo vodou na plyn levickému družstvu. To v 21. min malo 16-bodový náskok - 50:34! Za tohto stavu sa domáci spamätali, zlepšili obranu, spresnili streľbu a pustili sa do znižovania náskoku Levíc. V 29. min bolo vyrovnané - 62:62. V poslednej desaťminútovke boli zväčša vo vedení domáci, ktorí v 35. min vyhrávali 75:71 a ešte do poslednej minúty po Vlaičovom koši vstupovali za jednobodového náskoku 85:84. Danielovič však 54 sekúnd pred koncom strhol vedenie na stranu hostí. V samom závere videli diváci poriadnu drámu. Desať sekúnd pred koncom sa snažil poistiť vedenie Levíc Jankovič, no nemieril presne. Domáci tak v závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nedokázali si však na prekvapenie divákov ani len vytvoriť streleckú pozíciu. Levice tak prekvapujúco vyhrali na hornej Nitre.
Ostatné výsledky: D. Kubín – Sp. N. Ves 82:80, Košice – Svit 72:64, Komárno – Nitra 65:68, Inter – Lučenec92:63.