Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Športový kaleidoskop hornej Nitry - časť druhá

* Katarína Uhlariková z Prievidze získala dva cenné kovy na majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike. V kategórii junioriek skončila prvá v časovke a tretia v pretekoch s hromadným štartom.

JÚL
* Katarína Uhlariková z Prievidze získala dva cenné kovy na majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike. V kategórii junioriek skončila prvá v časovke a tretia v pretekoch s hromadným štartom.
* Bojnickí hádzanári sa vracajú do I. ligy po rozšírení účastníkov súťaže na dvanásť.
* Na 15. ročníku 24-hodinového nonstop basketbalu v Nedožeroch-Brezanoch vyhral Výber okresu Prievidza nad Nedožersko-brezianskymi amatérmi 2530:2464. Výber okresu Prievidza sa vo vzájomných zápasoch ujal vedenia 7:6 na zápasy.
* Rýchlostný kanoista KRK DAK Kiaba Nováky Radoslav Rus vyhral po výbornom finiši preteky svetového pohára v kanoistickom maratóne v C1, ktoré sa konali na rieke Váh pri Trenčíne.
* Pravenčan Milan Barényi, jazdiaci za Podbrezovú, sa stal majstrom Slovenska v horskej cyklistike v cross-country v elitnej kategórii. Marián Šimora z Lipníka skončil v juniorskej kategórii tretí.
* Prievidžan Branislav Arbet, štartujúci za Demolex Bardejov, sa stal víťazom Behu zvrchovanosti v Chrenovci-Brusne.
* Odchovanec prievidzského hokeja Andrej Sekera podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s tímom zámorskej NHL Buffalo Sabres.
* Ladislav Szibilla absolvoval 15-dňový pochod Matra-Fatra-Tatra, počas ktorého prešiel pešo tri najvyššie vrchy Tatier, Matry a Fatry. Dovedna absolvoval 454 kilometrov.
* Na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistke v Račiciach skončila Nováčanka Ivana Kmeťová spolu s Martinou Kohlovou v K2 na 500 m deviata a na dvestometrovej trati boli slovenské reprezentantky piate.
* Nováčan Ľubomír Hagara ml., pretekajúci za Trenčín, si na európskom šampionáte v rýchlostnej kanoistike vybojoval spolu s Biksadským dve účasti v A-finále. V C2 na 500 m boli Slováci deviati a na 200 m šiesti.
* Športový chodec Eduard Straka z Handlovej skončil na majstrovstvách Európy v Poznani vo veteránskej kategórii tretí v chôdzi na 20 km a piaty v chôdzi na 5 km.
* Prievidzskí volejbalisti si po reorganizácii súťaží polepšili a „posunuli“ sa z druhej ligy do prvej.
AUGUST
* V Novákoch sa odohral najstarší vodnopólový turnaj na svete – Dunajský pohár. Slováci v ňom obsadili tretiu pozíciu, úspešnejší boli Maďari a Rumuni.
* Handlovčanom sa až na tretí pokus podarilo angažovať basketbalového trénera na novú sezónu. Po tom, ako im nevyšlo angažovanie Milana Jošiča a Nevena Plantaka, sa trénerom vicemajstra Slovenska stal Ľuboš Jelačič.
* Dvaja prievidzskí zápasníci sa predstavili na európskom voľnoštýliarskom šampionáte. Na kadetských majstrovstvách Európy v Istanbule sa Peter Obžera výraznejšie nepresadil, podobne dopadol aj Dan Pálinkás na majstrovstvách Európy juniorov v Budapešti.
* Ľubomír Beňo a Martin Beneš, pretekári KRK DAK Kiaba Nováky, štartovali v Aténach na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike juniorov a pretekárov do 23 rokov. Beneš sa v pretekoch C1 na 1000 m v kat. mužov do 23 rokov neprebojoval do A-finále. Junior Beňo spolu s Lengvarským skončil v K2 na 1000 m deviaty a na polovičnej trati Slováci do A-finále nepostúpili.
* Na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátke trate na Môtovskej priehrade pri Zvolene dosiahli Nováčanovia viacero cenných kovov. Len Ivana Kmeťová získala šesť titulov majsterky Slovenska.
* Novým trénerom hokejového tímu MŠHK Prievidza sa stal Jaroslav Lehocký. Na chvíľu ho potom vystriedal Peter Bohunický, no ku kormidlu sa opäť vrátil Lehocký.
* Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou skončili na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede piate v K2 na 200 m. Na 500-metrovej trati obsadili 13. pozíciu.
* Nováčan Ľubomír Hagara ml. obsadil na svetovom šampionáte v rýchlostnej kanoistike spolu s Biksadským trináste miesto v C2 na 500 m a siedme v C2 na 200 m.
* Milan Barényi sa stal víťazom neoficiálnych majstrovstiev strednej Európy v maratóne v horskej cyklistike.
* Na 14. ročníku Behu SNP v Ráztočne zvíťazil Banskobystričan Martin Prokein pred Branislavom Arbetom.
* Prievidzskí basketbalisti Miroslav Vansa a Martin Biňovský štartovali na majstrovstvách Európy B-divízie hráčov do 20 rokov v Portugalsku. Slováci skončili na trinástom mieste.
* Katarína Uhlariková štartovala na troch vrcholných podujatiach. Na majstrovstvách Európy na dráhe v Aténach bola medzi juniorkami 10. v stíhacích pretekoch, 12. bola v bodovačke a 20. v scratchi. Na majstrovstvách sveta na dráhe v Gente bola v bodovačke 14., v stíhačke 24., a v scratchi 13. Na svetovom šampionáte na ceste v Spa obsadila slovenská juniorská reprezentantka 27. miesto v časovke a 28. v pretekoch s jednotlivcov s hromadným štartom.
* Prievidzský basketbalista Marek Jašš bol súčasťou slovenskej reprezentácie na majstrovstvách Európy B-divízie majstrovstiev Európy. Slováci obsadili 17. priečku.
* Na majstrovstvách Slovenska v behu do vrchu veteránov skončili dve naše bežkyne s medailami. Valéria Spišková získala zlato a Mária Kleinová striebro.
* Prievidzská plavkyňa Mária Hausnerová štartovala v USA na majstrovstvách sveta. V pretekoch na 200 znak bola trinásta, na 100 m štrnásta a na 50 m pätnásta. V disciplíne 50 m voľným spôsobom skončila 24. Na tomto šampionáte štartoval aj Bojničan Dušan Vatrt. Jeho najlepším umiestnením bolo 14. miesto v pretekoch voľným štýlom na 400 m. Na 800 m trati bol 24., na 200 m 22. a na 100 m 43.
September
* Družstvo starších žiakov tenisového klubu Baník Prievidza si vybojovalo titul majstra Slovenska v družstvách. Tím Baníka hral v zložení: Jakub Hostačný, Juraj Masár, Henrich Gajdošech, Mário Turčan, Viktor Šálek a Tomáš Valach.
* Martin Urbanovský (A-sport team Prievidza) sa stal v Bojniciach majstrom Slovenska v šprintduatlone.
* Slovenská reprezentácia vo vodnom póle, ktorej súčasťou boli aj Nováčania Michal Gogola, Juraj Zaťovič, Martin Mravík a Prievidžan Peter Nižný, obsadila v Belehrade na majstrovstvách Európy 11. miesto.
* Milan Barényi sa stal pri Banskej Bystrici vicemajstrom Slovenska v horskej cyklistike na maratónskej trati. Rýchlejší od neho bol len Trenčan Maroš Kováč.
* Na juniorských majstrovstvách sveta v zápasení sa v Guatemale predstavil aj Prievidžan Dan Pálinkás. Vo voľnom štýle skončil vo svojej hmotnostnej kategórii 19.
* Martin Urbanovský (AK Baník Prievidza) skončil v Turecku na majstrovstvách sveta v behu do vrchu na 105. mieste.
* V plaveckej štafete miest sa Handlovčanom podarilo zaplávať dovedna 33995 m. Do štafety sa zapojilo 343 plavcov.
* Na majstrovstvách Slovenska v krátkom duatlone v Krompachoch si vybojoval Martin Urbanovský titul majstra Slovenska.
* Prievidzská karatistka Dušana Čierna získala na majstrovstvách sveta v Taliansku dve medaily. Zlato si vybojovala v súťaži Kata družstiev a bronz v súťaži jednotlivkýň.
* Rýchlostný kanoista Radoslav Rus obsadil vo francúzskom Tremolate na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne siedme miesto.
Október
* Na majstrovstvách sveta v behu do vrchu vo Švajčiarsku skončili naši veteráni vo svojich kategóriách nasledovne: 4. Mária Kleinová, 10. František Číž, 24. Valéria Spišková, 31. Jozef Spiška, 40. Ľubomír Madaj.
* Martin Urbanovský obsadil šiestu priečku na majstrovstvách Európy mužov do 23 rokov v duatlone, ktoré sa konali v Taliansku.
* Prievidzskí korfbalisti bojovali v Čechách o postup na finálový turnaj Pohára európskych majstrov. Cieľ nesplnili, po troch prehrách skončili na štvrtom nepostupovom mieste.
* Prievidzskí hokejisti v 12. kole prvej ligy dosiahli prvé víťazstvo v sezóne, keď zdolali N. Zámky 7:4.
* Veľké futbalové hornonitrianske derby, zápas dvoch súťažne najvyššie postavených celkov
v okrese, skončilo v Dolných Vesteniciach výsledkom 3:1 v prospech Prievidze.
* Do plaveckej štafety miest v Prievidzi sa zapojilo 650 účastníkov a dovedna zaplávali 36 775 m.
* Na biliardových majstrovstvách Slovenska v hre č. 14/1 v Komárne skončil kaniansky hráč Roman Havier s bronzovou medailou.
* Víťazom tradičného behu Prievidzská jeseň, ktorý sa koná v prievidzskom lesoparku, sa stal Martin Urbanovský.
* Prievidzská karatistka Dušana Čierna sa v Nemecku stala juniorskou vicemajsterkou sveta v súťaží kata jednotlivkýň.
November
* Prievidzský zápasník Peter Obžera sa stal majstrom Slovenska v zápasení starších žiakov v gréckorímskom štýle vo Veľkom Mederi.
* Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení v grécko-rímskym štýlom získali Prievidžania štyri medaily. Strieborné zásluhou Milana Antala a Dalibora Madaja a bronzové zásluhou Mária Laca a Andreja Kuklu.
* Vo svojich veteránskych kategóriách sa Štefan Kotian a Valéria Spišková stali celkovými víťazmi slovenského pohára v behu do vrchu.
* Milan Barényi si na svetovom pohári v cyklokrose v Trevise vybojoval v elitnej kategórii 18. miesto.
* Víťazom 13. ročníka Futbalovej tipovačky sa sta Dalibor Perniš ml.
* Prievidzská športová gymnastka Miriam Zubajová sa stala v Košiciach vicemajsterkou Slovenska v kategórii starších žiačok.
* Trénerom prievidzských hokejistov sa po Jaroslavovi Lehockom stal Ján Jeleň. Od polovice decembra už mohol počítať aj so službami svojho odborného konzultanta Rudolfa Uličného.
* Aj u handlovských basketbalistov došlo k zmene trénera. Ľuboša Jelačiča vystriedal dočasný tréner Karol Kučera. Po ňom trénerske žezlo prebral Dušan Kasum.
December
* Odchovanec prievidzského hokeja Andrej Sekera debutoval v drese Buffala Sabres v Severoamerickej národnej hokejovej lige. V najprestížnejšej hokejovej súťaži sveta absolvoval prvé dva zápasy.
* Vodní pólisti NCHZ Nováky sa stali po trinástykrát víťazmi slovenského pohára. Súťaž vyhrali pred ŠKP Košice a ČH Hornets Košice.
* V ankete o najlepšieho športovca Slovenskej triatlonovej únie skončil Martin Urbanovský na tretej priečke. Úspešnejší boli Tomáš Jurkovič a Pavol Šimko. M. Urbanovský si prevzal ocenenie za celkové prvenstvo v slovenskom pohári v duatlone.
* Kanianski biliardisti sa stali vicemajstrami Slovenska v súťaži družstiev. O tento úspech sa pričinili: Roman Čertík, Eugen Sľuka, Roman Havier a Peter Leitman.
* Roman Čertík, biliardista Kanianky, získal bronzovú medailu na majstrovstvách Slovenska v hre č. 9.
* Marián Šimora skončil na majstrovstvách Európy juniorov v cyklokrose v Holandsku na 26. mieste.
* V tradičnej ankete Športovec roka 2006 Slovenskej republiky skončil Marek Matiaško na štvrtom mieste.
* V ankete futbalista roka 2006 obsadil druhé miesto slovenský reprezentant Martin Škrtel z Ráztočna.
* Ani v ankete o najlepšieho vodného pólistu roka 2006 nezostali naši športovci bez ocenení. Najlepším hráčom slovenskej ligy sa stal Martin Mravík, ktorý v prvej polovici minulého roka hrával v Novákoch.. A v slovenskej sedmičke roka sa ocitli aj dvaja Nováčania Michal Gogola a Andrej Janíček a odchovanec nováckeho klubu hrajúi vo Francúzsku Peter Nižný. . Pripravil: Branislav BUCÁK Snímky: archív a bb

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Toto jedlo si v čínskej reštaurácii objednávajú iba tí, ktorí sa vyznajú
 2. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 3. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 4. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 5. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 6. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 7. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 8. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 9. Týchto 5 nehôd v domácnosti vás presvedčí - poistenie sa oplatí
 10. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 1. Mobilný zdvihák pre pacienta
 2. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 3. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 4. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 5. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 6. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 7. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 8. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 9. Štyri znaky nesprávneho zateplenia a ako sa im vyhnúť
 10. Kreatívne učenie
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 29 522
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 19 153
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 14 532
 4. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 11 589
 5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 682
 6. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 10 098
 7. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 9 965
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 375
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 201
 10. Zatepľujete? Stavte na kvalitný materiál od expertného výrobcu 8 104
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

V okrese Prievidza pribudlo 14 nových prípadov, Slovensko má tretí rekord za sebou

Testy na Slovensku odhalili vo štvrtok rekordných 419 nových prípadov koronavírusu.

Hygienici hlásia nový rekord, pribudli stovky prípadov

Je medzi nimi 224 žien a 195 mužov, sú vo veku od 1 do 92 rokov.

Testovanie na nový koronavírus.

Gymnastika rozvíja pohybovú aktivitu

O gymnastickom klube GK Elán Prievidza sme sa rozprávali s jeho prezidentkou Natáliou Svítkovou.

Prievidza chce do vlastníctva získať celý pozemok pod tankodromom na Hviezdoslavovej ulici

Samospráva plánuje s druhým vlastníkom tankodromu zameniť pozemky. O následnom využí priestoru oproti farskému kostolu bude zastupiteľstvo rokovať v budúcnosti.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na Liptove zaznamenali rekordný počet nakazených

Prírastok v okrese Liptovský Mikuláš je štvrtý najvyšší na Slovensku. Nákaza sa šírila na svadbe.

Padol nový rekord, Žilina je pod kontrolou

V nemocniciach je hospitalizovaných 143 pacientov.

Dve triedy z prievidzského gymnázia sú v karanténe, horná Nitra mení farbu

Pozitívnych žiakov z viacerých škôl v regióne spája prievidzský diskoklub.

FOTO: Vážna nehoda neďaleko Zámkov, po zrážke dvoch áut umrel mladý vodič

Jedno z áut skončilo mimo cesty. Zranili sa dve osoby, jedna z nich zraneniam podľahla.

Už ste čítali?