Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Športový kaleidoskop hornej Nitry - časť druhá

* Katarína Uhlariková z Prievidze získala dva cenné kovy na majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike. V kategórii junioriek skončila prvá v časovke a tretia v pretekoch s hromadným štartom.

JÚL
* Katarína Uhlariková z Prievidze získala dva cenné kovy na majstrovstvách Slovenska v cestnej cyklistike. V kategórii junioriek skončila prvá v časovke a tretia v pretekoch s hromadným štartom.
* Bojnickí hádzanári sa vracajú do I. ligy po rozšírení účastníkov súťaže na dvanásť.
* Na 15. ročníku 24-hodinového nonstop basketbalu v Nedožeroch-Brezanoch vyhral Výber okresu Prievidza nad Nedožersko-brezianskymi amatérmi 2530:2464. Výber okresu Prievidza sa vo vzájomných zápasoch ujal vedenia 7:6 na zápasy.
* Rýchlostný kanoista KRK DAK Kiaba Nováky Radoslav Rus vyhral po výbornom finiši preteky svetového pohára v kanoistickom maratóne v C1, ktoré sa konali na rieke Váh pri Trenčíne.
* Pravenčan Milan Barényi, jazdiaci za Podbrezovú, sa stal majstrom Slovenska v horskej cyklistike v cross-country v elitnej kategórii. Marián Šimora z Lipníka skončil v juniorskej kategórii tretí.
* Prievidžan Branislav Arbet, štartujúci za Demolex Bardejov, sa stal víťazom Behu zvrchovanosti v Chrenovci-Brusne.
* Odchovanec prievidzského hokeja Andrej Sekera podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s tímom zámorskej NHL Buffalo Sabres.
* Ladislav Szibilla absolvoval 15-dňový pochod Matra-Fatra-Tatra, počas ktorého prešiel pešo tri najvyššie vrchy Tatier, Matry a Fatry. Dovedna absolvoval 454 kilometrov.
* Na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistke v Račiciach skončila Nováčanka Ivana Kmeťová spolu s Martinou Kohlovou v K2 na 500 m deviata a na dvestometrovej trati boli slovenské reprezentantky piate.
* Nováčan Ľubomír Hagara ml., pretekajúci za Trenčín, si na európskom šampionáte v rýchlostnej kanoistike vybojoval spolu s Biksadským dve účasti v A-finále. V C2 na 500 m boli Slováci deviati a na 200 m šiesti.
* Športový chodec Eduard Straka z Handlovej skončil na majstrovstvách Európy v Poznani vo veteránskej kategórii tretí v chôdzi na 20 km a piaty v chôdzi na 5 km.
* Prievidzskí volejbalisti si po reorganizácii súťaží polepšili a „posunuli“ sa z druhej ligy do prvej.
AUGUST
* V Novákoch sa odohral najstarší vodnopólový turnaj na svete – Dunajský pohár. Slováci v ňom obsadili tretiu pozíciu, úspešnejší boli Maďari a Rumuni.
* Handlovčanom sa až na tretí pokus podarilo angažovať basketbalového trénera na novú sezónu. Po tom, ako im nevyšlo angažovanie Milana Jošiča a Nevena Plantaka, sa trénerom vicemajstra Slovenska stal Ľuboš Jelačič.
* Dvaja prievidzskí zápasníci sa predstavili na európskom voľnoštýliarskom šampionáte. Na kadetských majstrovstvách Európy v Istanbule sa Peter Obžera výraznejšie nepresadil, podobne dopadol aj Dan Pálinkás na majstrovstvách Európy juniorov v Budapešti.
* Ľubomír Beňo a Martin Beneš, pretekári KRK DAK Kiaba Nováky, štartovali v Aténach na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike juniorov a pretekárov do 23 rokov. Beneš sa v pretekoch C1 na 1000 m v kat. mužov do 23 rokov neprebojoval do A-finále. Junior Beňo spolu s Lengvarským skončil v K2 na 1000 m deviaty a na polovičnej trati Slováci do A-finále nepostúpili.
* Na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátke trate na Môtovskej priehrade pri Zvolene dosiahli Nováčanovia viacero cenných kovov. Len Ivana Kmeťová získala šesť titulov majsterky Slovenska.
* Novým trénerom hokejového tímu MŠHK Prievidza sa stal Jaroslav Lehocký. Na chvíľu ho potom vystriedal Peter Bohunický, no ku kormidlu sa opäť vrátil Lehocký.
* Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou skončili na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede piate v K2 na 200 m. Na 500-metrovej trati obsadili 13. pozíciu.
* Nováčan Ľubomír Hagara ml. obsadil na svetovom šampionáte v rýchlostnej kanoistike spolu s Biksadským trináste miesto v C2 na 500 m a siedme v C2 na 200 m.
* Milan Barényi sa stal víťazom neoficiálnych majstrovstiev strednej Európy v maratóne v horskej cyklistike.
* Na 14. ročníku Behu SNP v Ráztočne zvíťazil Banskobystričan Martin Prokein pred Branislavom Arbetom.
* Prievidzskí basketbalisti Miroslav Vansa a Martin Biňovský štartovali na majstrovstvách Európy B-divízie hráčov do 20 rokov v Portugalsku. Slováci skončili na trinástom mieste.
* Katarína Uhlariková štartovala na troch vrcholných podujatiach. Na majstrovstvách Európy na dráhe v Aténach bola medzi juniorkami 10. v stíhacích pretekoch, 12. bola v bodovačke a 20. v scratchi. Na majstrovstvách sveta na dráhe v Gente bola v bodovačke 14., v stíhačke 24., a v scratchi 13. Na svetovom šampionáte na ceste v Spa obsadila slovenská juniorská reprezentantka 27. miesto v časovke a 28. v pretekoch s jednotlivcov s hromadným štartom.
* Prievidzský basketbalista Marek Jašš bol súčasťou slovenskej reprezentácie na majstrovstvách Európy B-divízie majstrovstiev Európy. Slováci obsadili 17. priečku.
* Na majstrovstvách Slovenska v behu do vrchu veteránov skončili dve naše bežkyne s medailami. Valéria Spišková získala zlato a Mária Kleinová striebro.
* Prievidzská plavkyňa Mária Hausnerová štartovala v USA na majstrovstvách sveta. V pretekoch na 200 znak bola trinásta, na 100 m štrnásta a na 50 m pätnásta. V disciplíne 50 m voľným spôsobom skončila 24. Na tomto šampionáte štartoval aj Bojničan Dušan Vatrt. Jeho najlepším umiestnením bolo 14. miesto v pretekoch voľným štýlom na 400 m. Na 800 m trati bol 24., na 200 m 22. a na 100 m 43.
September
* Družstvo starších žiakov tenisového klubu Baník Prievidza si vybojovalo titul majstra Slovenska v družstvách. Tím Baníka hral v zložení: Jakub Hostačný, Juraj Masár, Henrich Gajdošech, Mário Turčan, Viktor Šálek a Tomáš Valach.
* Martin Urbanovský (A-sport team Prievidza) sa stal v Bojniciach majstrom Slovenska v šprintduatlone.
* Slovenská reprezentácia vo vodnom póle, ktorej súčasťou boli aj Nováčania Michal Gogola, Juraj Zaťovič, Martin Mravík a Prievidžan Peter Nižný, obsadila v Belehrade na majstrovstvách Európy 11. miesto.
* Milan Barényi sa stal pri Banskej Bystrici vicemajstrom Slovenska v horskej cyklistike na maratónskej trati. Rýchlejší od neho bol len Trenčan Maroš Kováč.
* Na juniorských majstrovstvách sveta v zápasení sa v Guatemale predstavil aj Prievidžan Dan Pálinkás. Vo voľnom štýle skončil vo svojej hmotnostnej kategórii 19.
* Martin Urbanovský (AK Baník Prievidza) skončil v Turecku na majstrovstvách sveta v behu do vrchu na 105. mieste.
* V plaveckej štafete miest sa Handlovčanom podarilo zaplávať dovedna 33995 m. Do štafety sa zapojilo 343 plavcov.
* Na majstrovstvách Slovenska v krátkom duatlone v Krompachoch si vybojoval Martin Urbanovský titul majstra Slovenska.
* Prievidzská karatistka Dušana Čierna získala na majstrovstvách sveta v Taliansku dve medaily. Zlato si vybojovala v súťaži Kata družstiev a bronz v súťaži jednotlivkýň.
* Rýchlostný kanoista Radoslav Rus obsadil vo francúzskom Tremolate na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne siedme miesto.
Október
* Na majstrovstvách sveta v behu do vrchu vo Švajčiarsku skončili naši veteráni vo svojich kategóriách nasledovne: 4. Mária Kleinová, 10. František Číž, 24. Valéria Spišková, 31. Jozef Spiška, 40. Ľubomír Madaj.
* Martin Urbanovský obsadil šiestu priečku na majstrovstvách Európy mužov do 23 rokov v duatlone, ktoré sa konali v Taliansku.
* Prievidzskí korfbalisti bojovali v Čechách o postup na finálový turnaj Pohára európskych majstrov. Cieľ nesplnili, po troch prehrách skončili na štvrtom nepostupovom mieste.
* Prievidzskí hokejisti v 12. kole prvej ligy dosiahli prvé víťazstvo v sezóne, keď zdolali N. Zámky 7:4.
* Veľké futbalové hornonitrianske derby, zápas dvoch súťažne najvyššie postavených celkov
v okrese, skončilo v Dolných Vesteniciach výsledkom 3:1 v prospech Prievidze.
* Do plaveckej štafety miest v Prievidzi sa zapojilo 650 účastníkov a dovedna zaplávali 36 775 m.
* Na biliardových majstrovstvách Slovenska v hre č. 14/1 v Komárne skončil kaniansky hráč Roman Havier s bronzovou medailou.
* Víťazom tradičného behu Prievidzská jeseň, ktorý sa koná v prievidzskom lesoparku, sa stal Martin Urbanovský.
* Prievidzská karatistka Dušana Čierna sa v Nemecku stala juniorskou vicemajsterkou sveta v súťaží kata jednotlivkýň.
November
* Prievidzský zápasník Peter Obžera sa stal majstrom Slovenska v zápasení starších žiakov v gréckorímskom štýle vo Veľkom Mederi.
* Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení v grécko-rímskym štýlom získali Prievidžania štyri medaily. Strieborné zásluhou Milana Antala a Dalibora Madaja a bronzové zásluhou Mária Laca a Andreja Kuklu.
* Vo svojich veteránskych kategóriách sa Štefan Kotian a Valéria Spišková stali celkovými víťazmi slovenského pohára v behu do vrchu.
* Milan Barényi si na svetovom pohári v cyklokrose v Trevise vybojoval v elitnej kategórii 18. miesto.
* Víťazom 13. ročníka Futbalovej tipovačky sa sta Dalibor Perniš ml.
* Prievidzská športová gymnastka Miriam Zubajová sa stala v Košiciach vicemajsterkou Slovenska v kategórii starších žiačok.
* Trénerom prievidzských hokejistov sa po Jaroslavovi Lehockom stal Ján Jeleň. Od polovice decembra už mohol počítať aj so službami svojho odborného konzultanta Rudolfa Uličného.
* Aj u handlovských basketbalistov došlo k zmene trénera. Ľuboša Jelačiča vystriedal dočasný tréner Karol Kučera. Po ňom trénerske žezlo prebral Dušan Kasum.
December
* Odchovanec prievidzského hokeja Andrej Sekera debutoval v drese Buffala Sabres v Severoamerickej národnej hokejovej lige. V najprestížnejšej hokejovej súťaži sveta absolvoval prvé dva zápasy.
* Vodní pólisti NCHZ Nováky sa stali po trinástykrát víťazmi slovenského pohára. Súťaž vyhrali pred ŠKP Košice a ČH Hornets Košice.
* V ankete o najlepšieho športovca Slovenskej triatlonovej únie skončil Martin Urbanovský na tretej priečke. Úspešnejší boli Tomáš Jurkovič a Pavol Šimko. M. Urbanovský si prevzal ocenenie za celkové prvenstvo v slovenskom pohári v duatlone.
* Kanianski biliardisti sa stali vicemajstrami Slovenska v súťaži družstiev. O tento úspech sa pričinili: Roman Čertík, Eugen Sľuka, Roman Havier a Peter Leitman.
* Roman Čertík, biliardista Kanianky, získal bronzovú medailu na majstrovstvách Slovenska v hre č. 9.
* Marián Šimora skončil na majstrovstvách Európy juniorov v cyklokrose v Holandsku na 26. mieste.
* V tradičnej ankete Športovec roka 2006 Slovenskej republiky skončil Marek Matiaško na štvrtom mieste.
* V ankete futbalista roka 2006 obsadil druhé miesto slovenský reprezentant Martin Škrtel z Ráztočna.
* Ani v ankete o najlepšieho vodného pólistu roka 2006 nezostali naši športovci bez ocenení. Najlepším hráčom slovenskej ligy sa stal Martin Mravík, ktorý v prvej polovici minulého roka hrával v Novákoch.. A v slovenskej sedmičke roka sa ocitli aj dvaja Nováčania Michal Gogola a Andrej Janíček a odchovanec nováckeho klubu hrajúi vo Francúzsku Peter Nižný. . Pripravil: Branislav BUCÁK Snímky: archív a bb

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 5. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 7. Aj matematika sa dá skrotiť
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 4. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 6. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
 7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 8. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 27 391
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 22 028
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 399
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 12 016
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 397
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 393
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 973
 8. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 7 913
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 713
 10. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 611
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Peter T. dostal za vraždu spolupodnájomkyne v Bojniciach 15-ročný trest

Na 15-ročný trest odňatia slobody odsúdil dnes Okresný súd v Trenčíne 29-ročného Petra T. za vlaňajšiu vraždu v Bojniciach.

Ilustračná snímka.

Pribudlo takmer 2000 prípadov, 322 z nich je z Trenčianskeho kraja

Dnes do oficiálnych štatistík pribudlo 1 953 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 z 10 723 PCR testov, čo predstavuje pozitivitu na úrovni 18,21 percenta.

Bojnická samospráva plánuje zaviesť poplatok za rozvoj

Samospráva Bojníc plánuje zaviesť poplatok za rozvoj. Reaguje tým okrem iného i na masívnu výstavbu v meste.

Mestský úrad v Bojniciach.

Prvý Slovák v Lige majstrov. Karol Praženica bránil veľké hviezdy Ajaxu Amsterdam

Z vtedajších prémií za úspešné účinkovanie v milionárskej súťaži si mohol dovoliť kúpiť byt a ešte mu aj zostalo.

Karol Praženica.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?