Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Športový kaleidoskop roku 2006 – časť prvá

Pravenčan Milan Barényi, jazdiaci za Podbrezovú, obhájil na sídlisku Kopanice v Prievidzi titul majstra Slovenska v elitnej kategórii pred Václavom Metličkom a Róbertom Glajzom.

Január
* V kategórii do 23 rokov zvíťazil Róbert Bachratý. Milan Barényi sa stal aj víťazom slovenského pohára v elitnej kategórii.
* Na konferencii Oblastného futbalového zväzu Prievidza sa novým predsedom zväzu stal Ivan Bartoš. S počtom 55 hlasov jasne zvíťazil, druhý František Bokor dostal 31 hlasov. Tretí bol Dušan Divéky (8 h) a štvrtý dovtedajší predseda zväzu Štefan Hodoško (6 h).
* Prievidzská športová hala bola dejiskom finále Pohára európskych majstrov v korfbale. Víťazstvo si vybojoval holandský PKC Papendrecht, ktorý vo finále zdolal pomerom 20:9 belgickú Rivieru Antverpy. SKK Prievidza pôvodne obsadil posledné ôsme miesto vo finálovej skupine, no neskôr sa po diskvalifikácii tímu Benfica Lisabon pre neoprávnený štart hráčky „posunul“ na konečné siedme miesto.
* V Bojniciach oceňovali najlepších športovcov mesta za rok 2005. V kategórii dospelých si ocenenia prevzali: kynológ Erich Gajdáč (KK Bojnice), futbalista Róbert Hoták (FK Bojnice), hádzanár Ľubomír Jadroň (HK Bojnice), kynológ Otto Pekár (KK Bojnice), lodný modelár Jozef Púpava (KLM ZTŠČ Bojnice) a železničný modelár Tibor Tišťan (KŽM ZTŠČ Bojnice).
* V prievidzskej športovej hale sa uskutočnilo 78. basketbalové derby medzi Prievidzou a Handlovou. Pred slušnou diváckou kulisou (1100 divákov) sa tešili z víťazstva favorizovaní Handlovčania. Líder extraligy porazil posledný celok tabuľky 91:73 a pripísal si na konto 28. víťazstvo zo vzájomných zápasov.
* Na Pochode vďaky SNP Cigeľ – Handlová padol účastnícky rekord. Na 31. ročníku podujatia sa prezentovalo 1100 turistov, ktorí sa vydali na trať po pripravených peších či lyžiarskych trasách. Najstarším účastníkom bol Tomáš Chrebet z Cigľa (roč. nar. 1919) a najmladšou turistkou Johanna Lomnická (2004).
* Na prievidzskom zimnom štadióne sa konal medzinárodný turnaj žien. Z víťazstva sa tešili Rusky pred Slovenkami, Lotyškami a Francúzkami. Najlepšou brankárkou turnaja sa stala Anna Kolesárová z Prievidze, ktorá nastupovala v bráne Slovenska.
* Skončila základná časť basketbalovej extraligy. Z pohľadu nášho okresného basketbalu mala tabuľka rozporuplnú podobu. Handlová bola na výbornom prvom mieste s bilanciou 15 výhier – 3 prehry, Prievidza na opačnom póle tabuľky - na poslednom mieste s bilanciou 2 výhry a 16 prehier.
* V Zlatých Moravciach vyhlásili Jedenástku roka Západoslovenského futbalového zväzu. Medzi najlepších sa dostal aj Andrej Masarovič, ktorý v hodnotenom roku nastupoval za Vegum Dolné Vestenice.
* Milan Barényi si na majstrovstvách sveta v cyklokrose vybojoval v elitnej kategórii 14. priečku, čo bolo historicky najlepším umiestnením pretekára spod Tatier na svetovom šampionáte v cyklokrose v elitnej kategórii v ére samostatnosti Slovenska. V kategórii juniorov skončil Marián Šimora z Lipníka na 59. mieste.
Február
* Na majstrovstvách Slovenska v bežeckom lyžovaní dospelých a dorastu na Štrbskom plese skončila Michaela Halačová (KL Nováky) na treťom mieste v kat. st. dorastu v disciplíne 5 km klasickou technikou.
* V Dome kultúry v Prievidzi vyhlásili najlepších športovcov za rok 2005. Športovkyňou roka sa stala rýchlostná kanoistka Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky), ďalej boli v kat. dospelých ocenení: karatistka Dušana Čierna (FKŠ Prievidza), zápasník Ján Daniš (ZK Baník Prievidza), hokejista Roman Jaško (MŠHK Prievidza), vodný pólista Martin Mravík (NCHZ Nováky), rýchlostný kanoista Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky), basketbalisti Ľudovít Smačko, Jaroslav Štefánik (MBK Handlová), Ľuboš Štorcel (HBK Prievidza) a duatlonista a bežec Martin Urbanovský (A-Sport team PD, AK Baník PD). Športovkyňou roka v kategórii mládeže sa stala zimná triatlonista a cyklistka Katarína Uhlariková (Aluplast Prievidza).
* V čitateľskej ankete našich novín - Športovec roka zvíťazil v kategórii dospelých Martin Urbanovský a v kategórii mládeže bežkyňa na lyžiach Michaela Halačová. Obaja si víťazné poháre prevzali od šéfredaktorky MY Prieboj Viery Klasovitej na okresnom vyhlasovaní najlepších športovcov za rok 2005.
* Rodák z Pravenca, biatlonista Marek Matiaško po vynikajúcom výkone skončilo vo vytrvalostných pretekoch mužov na zimných olympijských hrách v Turíne na piatom mieste.
* Prievidzský zápasník Jaroslav Bahníček skončil tretí v hmot. kategórii do 55 kg na majstrovstvách Slovenska v zápasení vo voľnom štýle. V grécko-rímskom štýle bol ešte úspešnejší, keď získal titul majstra republiky.
* Prievidzskí hokejisti skončili po základnej časti I. hokejovej ligy na siedmom mieste. V prvom kole play-off boli ich súperom Topoľčany. Hráči MŠHK im podľahli 1:4 na zápasy.
* Na majstrovstvách Slovenska žiakov v bežeckom lyžovaní na Králikoch získali pretekári KL Nováky päť medailí. Zlaté Barbora Klementová a Nina Halačová.
* V Prievidzi sa konalo prvé kolo zápasníckej extraligy mužov. Domáci borci nevstúpili do súťaže ideálne, prehrali všetky tri súboje.
Marec
* Na majstrovstvách Slovenska juniorov v zápasení získali naši pretekári v Rimavskej Sobote tri medaile. Michal Šimko sa stal majstrom Slovenska vo voľnom štýle a tretí bol v grécko-rímskom štýle. Dan Pálinkás skončil vo voľnom štýle tretí.
* Martin Urbanovský obsadil na halových majstrovstvách Slovenska v atletike v behu na 3000 m piate miesto.
* Dorastenci MŠHK Prievidza si úspešne počínali v baráži o extraligu a vybojovali si postup do najvyššej hokejovej súťaže tejto vekovej kategórie.
* Na majstrovstvách Slovenska kadetov v zápasení získal Marek Hartmann striebro vo voľnom štýle i v grécko-rímskom štýle. Druhý skončil aj Ján Púčik v grécko-rímskom štýle.
* MBK Handlová po skončení nadstavbovej časti postúpil do play-off z prvého mieste, HBK Prievidza zostúpil z extraligy. Bilancia 3 výhry a 21 prehier bola jasne najslabšou spomedzi extraligových celkov.
* V Košiciach sa Peter Obžera a Vladimír Kováč stali majstrami Slovenska v zápasení voľným štýlom v kategórii starších žiakov.
Apríl
* Prievidzskí volejbalisti v semifinále play-off II. ligy senzačne zvrátili sériu s Hliníkom n/N. Po domácich prehrách 0:3 a 2:3 sa dávali stavbárom minimálne šance na postup, no v Hliníku prekvapili. Vyhrali 3:0 a 3:0 a mohli sa tešiť na finále súťaže.
* V Púchove sa konalo vyhlásenie najlepších športovcov, kolektívov, trénerov a funkcionárov Trenčianskeho kraja za rok 2005. V kategórii dospelých jednotlivcov boli ocenení dvaja rýchlostní kanoisti z Novák – Ivana Kmeťová a Radoslav Rus.
* Martin Urbanovský skončil štvrtý na republikovom šampionáte v cezpoľnom behu na 9 km. Šampionát sa uskutočnil v Strážskom.
* Handlovskí basketbalisti postúpili do semifinále extraligy, keď v prvom kole vyradili Komárno 3:2 na zápasy.
* Na Behu oslobodenia v Handlovej sa z prvenstva tešil Martin Urbanovský, ktorý zvíťazil pred Branislavom Arbetom. Ten pre zmenu triumfoval na Behu oslobodenia Bojnice - Kanianka pred svojím bratom Romanom.
* Športový chodec Eduard Straka z Handlovej skončil v Linzi na halových majstrovstvách sveta veteránov v chôdzi na 3000 m ôsmy.
* V Žiline bolo na programe finále basketbalovej ligy mladých mužov. Handlovskí hráči po troch prehrách skončili na štvrtej priečke.
* V Prievidzi sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v zápasení vo voľnom štýle. Zlato si z domácich borcov vybojoval Andreas Arendáš, strieborný bol Milan Antal a bronzoví Andrej Kukla a Jozef Juríček.
* Prievidzskí volejbalisti neuspeli vo finále I. ligy. Po domácich výhrach 3:2 a 3:2 na palubovke svojho súpera v Tvrdošíne podľahli 1:3 a 1:3. Z postupu do I. ligy sa radovali hráči Tvrdošína, neskôr sa však do vyššej súťaže posunuli i Prievidžania.
* V Banskej Bystrici slávnostne vyhlásili anketu Kráľ biatlonovej stopy. Z prvenstva sa radoval Pravenčan Marek Matiaško.
Máj
* Na majstrovstvách Slovenska v rýchlostnej kanoistike na dlhých tratiach domáci Nováčania získali 4 zlaté, 7 strieborných a 7 bronzových medailí.
* Vodným pólistom skončila základná časť súťaže. Nováčania v nej obsadili prvú priečku s bilanciou trinásť výhier, jedna remíza a žiadna prehra.
* Handlovskí basketbalisti v semifinále play-off vyradili Košičanov pomerom 3:2 na zápasy a opäť sa tak dostali do finále extraligy. V ňom nestačili na Lučenec, ktorému podľahli 1:3 na zápasy.
* Na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v kategórii minibasketbalistov v Pov. Bystrici skončili mladí Handlovčania na piatom mieste.
* Starší žiaci ŠBK Handlová na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska v Prešove obsadili štvrtú priečku.
* Víťazom Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov, ktorý sa konal v prievidzskej športovej hale, sa stal Juventus Prievidza.
* Žiaci i juniori SKK Prievidza sa zvíťazili v maďarsko-slovenskej korfbalovej interlige.
* Novácky rýchlostný kanoista Radoslav Rus skončil tretí na medzinárodných majstrovstvách Maďarska v kanoistickom maratóne.
* Na majstrovstvách Slovenska v karate si v Košiciach ml. žiak Patrik Haluš vybojoval tretie miesto v kat. Kata.
* V Handlovej slávnostne vyhlásili výsledky ankety o najúspešnejšieho športovca mesta v histórii. Stal sa ním basketbalista Boris Lukášik, ktorý vyhral pred Dagmar Slafkovskou-Kuzmanovou a športovým chodcom Eduardom Strakom.
* Korfbalisti SKK Prievidza skončili s bilanciou 13 výhier a 3 prehry v maďarsko-slovenskej interlige na druhej priečke.
* Ivana Kmeťová obsadila spolu s Martinou Kohlovou 9. miesto na pretekoch svetového pohára v K2 na 500 m.
* Martin Urbanovský získal na majstrovstvách Slovenska v dlhom duatlone v Starej Bystrici striebornú medailu. Rýchlejší bol len Rastislav Galovič.
* V Handlovej oceňovali najúspešnejších športovcov za rok 2005. Ocenenia si v kat. dospelých odniesli: basketbalisti Jaroslav Štefánik, Marcel Madaj, šprotový strelec Ivan Bublák, bežkyňa Valéria Spišková a futbalista Milan Boška.
* V Rimavskej Sobote sa konali majstrovstvá Slovenska v džude žiakov a žiačok. Striebornú medailu získal mladší žiak Martin Kuchárik a bronzovú mladší žiak Pavol Hanesz.
* Oficiálneho otvorenia sa dočkalo Národné centrum vodného póla.
* Karatistka Dušana Čierna sa stala v Bratislave vicemajsterskou Európy v kategórii Kata ženských družstiev a štvrtá bola medzi jednotlivkyňami.
* Eugen Sľuka si vybojoval v Kanianke titul majstra Slovenska v snookri. Ďalší kaniansky hráč Roman Havier skončil s bronzovou medailou.
* Vodní pólisti NCHZ Nováky sa stali majstrami Slovenska. Domácu súťaž vyhrali po dvanástykrát, tentoraz pred ŠKP Košice a Sláviou UK Bratislava.
* Prievidzskí zápasníci skončili v extralige družstiev na poslednom mieste. Pôvodne mali nastúpiť do baráže o extraligu, no nakoniec sa v najvyššej súťaži udržali aj bez tohto súboja.
* Na majstrovstvách Slovenska v detskom fitnes skončila druhá Michaela Majgotová, tretia Martina Bednárová a v súťaži skupinových choreografií obsadili dievčatá ZUŠ Bojnice druhú priečku.
* Na majstrovstvách Slovenska v kickboxe získali prievidzskí borci osem medailí. Tomáš Píš bol dvakrát zlatý, ďalej titul majstra republiky získali Vladimír Idranyi a Anton Koszeghy. Druhé miesta si vybojovali: Vladimír Idranyi, Juraj Tomek a dvakrát Dávid Haberajter.
* Víťazom Futbalovej tipovačky sa stal Jozef Maurer z Prievidze.
* Na finálovom turnaji futbalových prípraviek ZsFZ v Topoľčiankach prievidzskí „piataci“ získali druhé miesto a „štvrtáci“ skončili štvrtí.
* Mladší žiaci hádzanárskeho klubu Slovan Bojnice obsadili v Bardejove na majstrovstvách Slovenska tejto vekovej kategórie šieste miesto.
* Prievidzská plavkyňa Patrícia Hlavnová si vybojovala šesť titulov majsterky Slovenska na šampionáte žiakov kategórie B v Dolnom Kubíne.
* Novácka fitneska Eva Matoušková skončila na majstrovstvách Európy v Moskve v kategórii fitnes shape nad 164 cm na druhom mieste.
Texty k toto: Bývalý basketbalista Boris Lukášik sa stal najúspešnejším najúspešnejším športovcom Handlovej v histórii.
Text: V júni bolo oficiálne otvorené Národné centrum vodného póla.
Text: V januári sa v Prievidzi odohralo finále Pohára európskych majstrov v korfbale.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Aký dojazd s vaším autom reálne potrebujete? Praktická pomôcka
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 2. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
 3. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 4. Po Slovensku na motorke
 5. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 6. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 7. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 9. Behind every successful business lies a set of skilled people
 10. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 22 419
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 13 057
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 12 314
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 10 377
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 10 153
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 8 130
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 328
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 983
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 684
 10. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 5 234
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Jeden z nich v tom čase viezol v aute maloletú.


TASR 10 h

Vo väzení si môže posedieť až 15 rokov.


TASR 14 h
Ilustračné foto.

Meškanie otvorenia plavárne odôvodnili pandémiou nového koronavírusu.


TASR 14 h
Ilustrašné foto.

Cez víkend sa očkovalo vo veľkom v Trenčíne i Prievidzi.


SITA 16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K príčine smrti sa vyjadria, až keď budú k dispozícii laboratórne výsledky. Predbežne to s očkovaním nesúvislo.


12 h

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


14. jún

Predškoláka musel previezť vrtuľník.


16 h

Varil v michelinských reštauráciách, aj pre arabského princa. Teraz sa usadil v Nitre, v hoteli Capital na Farskej ulici, a buduje si tu kuchyňu presne podľa svojich predstáv.


re 14. jún

Už ste čítali?