V Novákoch predminulú sobotu mali kanoisti a kajakári malú slávnosť.

Na tamojšej lodenici už tradične uzamykali po skončenej sezóne kanoisti a kajakári vodu.

V Novákoch predminulú sobotu mali kanoisti a kajakári malú slávnosť. Veľkým dreveným kľúčom oficiálne zamkli vodu nováckeho jazera tréneri KRK DAK Kiaba Nováky – Ľubomír Hagara st., Dušan Cachovan a Rastislav Rus.
Aká teda bola sezóna?
„Rok 2006 môžeme podobne ako minulý rok z pohľadu Klubu rýchlostnej kanoistiky KRK DAK Kiaba Nováky hodnotiť ako úspešný. Boli sme akurát ochudobnení o možnosť zabojovať o dobré výsledky na juniorských majstrovstvách sveta, ktoré tento rok neboli. Treba však jednoznačne povedať, že výsledky na medzinárodnej scéne, ktoré sme dosiahli medzi seniormi i juniormi, boli na vysokej úrovni,“ hovorí o skončenej sezóne tréner Ľubomír Hagara st.
Treba dodať, že Nováčanom sa darilo aj na domácej scéne. Vyhrali jasne slovenský pohár mládeže pred Komárnom a Piešťanmi a rovnako úspešní boli Nováčania aj v celkovom hodnotení oddielov. Tu vyhrali rovnako pred Komárnom a Piešťanmi.
Uzamykanie vody býva spojené s ocenením najlepších pretekárov klubu v skončenej sezóne. V kategórii dospelých boli nominovaní traja športovci – kanoista Radoslav Rus, ktorý skončil siedmy na majstrovstvách sveta v C1 v kanoistickom maratóne a vyhral jedny preteky svetového pohára. Ďalej Ivana Kmeťová, ktorá si vybojovala piate miesto v K2 na 200 m na majstrovstvách sveta i Európy, deviate miesto na európskom šampionáte v K2 na 500 m a 13. priečku v rovnakej disciplíne na majstrovstvách sveta. Tretím nominovaným bol reprezentant Slovenska v kategórii U23 Martin Beneš, ktorému sa podarilo v tejto vekovej kategórii prebojovať do semifinálovej jazdy majstrovstiev Európy. Víťazom na stala Ivana Kmeťová, ktorá tak zopakovala prvenstvo v tejto ankete z minulého roka.
V kategórii dorastu bol ocenený ako najúspešnejší Ľubomír Beňo, deviaty na majstrovstvách Európy juniorov v K2 1000 m. Medzi mladšími dorastencami sa najlepším športovcom klubu stal Juraj Oršula.
„Mám za sebou najúspešnejšiu sezónu, najviac si cením druhé a štvrté miesto v silnej medzinárodnej konkurencii na pretekoch olympijských nádejí v C1, no i desať získaných titulom majstra Slovenska,“ povedal k sezóne Juraja Oršula, ktorý by podľa svojich slov rád niekedy pretekal aj na seniorských majstrovstvách sveta či Európy.
Ďalej boli ocenení: medzi staršími žiakmi Marián Goga, medzi staršími žiačkami Lucia Mištinová, medzi mladšími žiakmi Denis Myšák, medzi ml. žiačkami Petronela Ďuríková. Talentom roka sa stal Kamil Sapár, smoliarkou roka Dominika Mokrá a v poslednej kategórii športovec roka bez rozdielu kategórii zvíťazila Ivana Kmeťová.
„Možnože sa očakávalo od nej po veľmi úspešnom roku 2005 viac, no treba povedať, že Kmeťová dosiahla v tejto sezóne výborné výsledky a dúfam, že o rok to bude ešte lepšie, keďže sa bude bojovať o miestenky na olympijské hry do Pekingu. Nominačné kritéria sú tvrdé, ale verím, že poctivou prácou to spolu so svojou reprezentačnou kolegyňou Kohlovou dosiahnu,“ povedal k víťazke kategórie športovec roka i najlepší dospelý športovec klubu Ľubomír Hagara st.
Ivana Kmeťová si ocenenie neprevzala osobne, na Uzamykaní vody sa nemohla zúčastniť.
„Bola som vtedy v škole. Keďže začiatkom novembra odchádzam na šesťtýždňové sústredenie do USA, musím teraz naplno zaberať v štúdiu,“ hovorí Ivana Kmeťová. A ako sa pozerá táto úspešná kajakárka na skončenú sezónu? „Nebola až taká úspešná ako tá predtým, no výsledky, ktoré som v nej spolu s Kohlovou dosiahla neboli zlé! Momentálne však už myslím na novú sezónu. Bude veľmi náročná, každý s vidinou účasti na olympijských hrách, bude určite chcieť podať čo najlepšie výkony.“ Branislav BUCÁK
Text k foto: Ocenení kanoisti a kajakári nováckeho klubu, zadný rad zľava: tréneri Ľubomír Hagara st., Dušan Cachovan, Rastislav Rus, v popredí: Ľubomír Beňo, Juraj Oršula, Lucia Mištinová, Petronela Ďuríková, Kamil Sapár, Denis Myšák, Dominika Mokrá.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Vážne zraneného rysa zachraňujú v bojnickej zoo

Zraneného rysa videli ľudia najskôr v okolí Podhradia. Vysilenú samicu napokon našli v kuríne rodinného domu v Lehote pod Vtáčnikom. Ošetrovatelia z bojnickej zoo sa momentálne vzácne zviera snažia zachrániť.

Boja sa narastania poplatku za komunálny odpad

Riaditeľ CSS Bôrik poukázal na minuloročné zvyšovanie poplatku za komunálny odpad. V tomto roku by za odpad mali platiť novým systémom, a preto sa bojí ďalšieho nárastu. Obec v nových podmienkach naopak vidí možnosť zníženia poplatku.

Mobilné odberové miesto pri bojnickej nemocnici bude fungovať i počas víkendu

Mobilné odberové miesto (MOM) pri Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude fungovať aj počas 23. a 24. januára.

Testovanie na nový koronavírus.

Mesto Handlová zriadi na skríningové testovanie 13 odberných miest

Mesto Handlová sa pripojí k skríningovému testovaniu obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Počas víkendu 23. a 24. januára zriadi 13 odberných miest.