Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prievidza s vysokým víťazstvom, gumári stále bez výhry

Prievidza v tomto dueli ukázala, že je v II. lige zaslúžene!

II. futbalová liga
Prievidza – Vrbové 5:1 (2:0), 1. a 40. Oravec, 56. Helbich, 57. Halaška, 90. Michalička – 90+. Benko.
Prievidza v tomto dueli ukázala, že je v II. lige zaslúžene! Po dobrom výkone HFK sa zrodilo vysoké víťazstvo. Prievidza mala výborný úvod, už po niekoľkých sekundách hry sa ujala vedenia. Oravec spoza 16-tky rozohral priamy kop a lopta si trochu nečakane našla cestu pomedzi viacero hráčov až do siete. V 7. min mohol zvýšiť Špánik, no po uvoľnení z dobrej pozície minul. V 23. min narobila Oravcova strela problémy Dlhému, na opačnej strane M. Bogora strieľal tesne nad. V 40. min predviedol peknú individuálnu akciu Oravec. Na polovici ihriska získal loptu, dostal sa až pred Dlhého, ktorý jeho prvú strelu vyrazil. Následne Oravec dorazil loptu od siete – 2:0. Po zmene strán sa hostia snažili zvrátiť stav, no opak bol pravdou. Prievidžania ich nekoncentrovaný výkon v obrane vytrestali. V 50. min ešte Dlhý Špánikovu technickú strelu kryl, no následne už kapituloval. V 56. min Prievidžania založili rýchly protiútok a prečíslili súpera. Pekár „nabil“ Helbichovi, ktorý zvýšil na 3:0. V nasledujúcej minúte po ďalšom rýchlom protiútoku a peknej akcii Prievidžanov Halaška poslal loptu do poľahky do odkrytej brány. Hostia nezložili zbrane, pri Sumerovom sóle výborne zasiahol Furka, loptu vyrazil aj pri nebezpečných streleckých pokusoch Adamca a Kubiša. V 83. min Lučan fauloval v 16-tke Sumera a nasledoval pokutový kop. Nemethy pri jeho realizácii netrafil bránu. V 85. min po Helbichovom centri Michalička hlavičkoval tesne vedľa, no o päť minút neskôr sa už nemýlil po Halaškovom úniku a prihrávke z ľavej strany. Hostia zaznamenali čestný úspech v nadstavenom čase. Postaral sa oň Benko nádhernou strelou spoza 16-tky.
Rozhodoval Roszbeck, ŽK: Šlosár, Špánik, Lučan, 350 divákov. HFK: Furka – Šlosár, Pekár, Mir. Oršula (73. Krško), Pavlovkin, Halaška, Špánik (67. Mar. Oršula), Helbich, Lučan, Mečiar, Oravec (45. Michalička). MFK: Dlhý – Benko, Gučík, Sciranka, Gažík, Koyš (62. Uáčik), Adamec, M. Bogora (75. Žamba), P. Bogora (62. Sumer), Kubiš, Nemethy. Branislav BUCÁK
Dolné Vestenice – Artmedia B 1:1 (0:0), 56. Barta - 47. Najman.
Hostia prišli do Vesteníc s úmyslom neprehrať. Vychádzali zo zabezpečenej obrany so snahou o rýchle protiútoky. V prvom polčase sa hra odvíjala medzi 16-tkami, obe mužstvá hrali bojovný futbal. Prvú šancu mal v 6. min domáci Šorec, no sám pred brankárom nemieril presne. Ďalšie strelecké pokusy Cíger, Oberta, Bartu, Šorca, Humaja resp. Purdeka, Csomora, Čergejeva a v 42. min veľký prienik Mazúcha zlikvidovali opory oboch celkov – brankári. Druhý polčas začali lepšie hostia, v 46. Čsomorovou strelu Jurenka kryl, no o chvíľu unikol pop pravej strane Purdek a jeho spätnú prihrávku premenil Najman na vedúci gól hostí. Domáci pridali na aktivite. V 54. min po centrovanej lopte Bartu z ľavej strany prekopol Obert z metra bránu. Prišla 56. min a najaktívnejší domáci hráč Barta vyrovnal na 1:1. V 70. min prienik striedajúceho Riháka Jurenka zlikvidoval. V 72. min unikol po ľavej strane Barta, no jeho nezištnú prihrávku Slezák trestuhodne zahodil. Ďalšiu šancu Šorca po úniku Oberta Kučera kryl. V 80. min Najmanovu strelu z uhla vykopol Zimmer na roh. Za výkon v druhom polčase si domáci zaslúžili vyhrať, no v nadstavenom čase hosťujúci Mazúch z 5 m prestrelil domácu bránu. A tak si domáci na prvé víťazstvo v II. lige musia ešte počkať.
Rozhodoval Ihring, ŽK: Zimmer, Kollár, Humaj – Csomor, Kertész, 500 divákov. VEGUM: Jurenka – Zimmer, Barta, Kermiet, Kollár, Šorec, Cíger (86. Laurinec), Kotula, Humaj, Obert, Šimurka (60. Slezák). ARTMEDIA B: Kučera – Gáll, Neoveský, Csomor (75. Škurek), Škoda, Mazúch, Purdek (68. Rihák), Kertész, Najman, Čergejev (46. Mikuláši), Koiš. MILAN VÁŽAN
Rača - Nemšová 2:1 (2:0), 12. Kotek, 21. Ďuriš - 71. Prutuš. SFM Senec - Dúbravka 1:0 (0:0), 88. Futo. Slovan B - Vráble 0:0. AFC Nové Mesto n/V. - Spartak Trnava B 1:0 (0:0), 57. P. Šupka (11 m). Nitra B – Púchov 0:0.
1. N. Mesto 2 2 0 0 3:1 6 (+3)
2. Artmedia B 2 1 1 0 6:1 4 (+1)
3. Vráble 2 1 1 0 2:0 4 (+1)
4. Rača 2 1 1 0 5:4 4 (+1)
5. Prievidza 2 1 0 1 5:2 3 ( 0)
6. SFM Senec 2 1 0 1 2:2 3 (-3)
7. Trnava B 2 1 0 1 1:1 3 (+3)
8. Dúbravka 2 1 0 1 1:1 3 ( 0)