Propagoval zakázané hnutie
Okrem toho mal na prstoch ruky symboly ďalších extrémistických skupín. Michala na políciu predviedli v Nitrianskom Rudne v rekreačnom stredisku. Obvinený je pre trestný čin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčeniu základných práv a slobôd.
V posledných týždňoch je to už druhý takýto prípad. V Prievidzi polícia zadržala 25-Dominika, ktorý mal ramene vytetovaný symbol istej extrémistickej skupiny.
Najskôr granát, potom mína
V jeden deň bola v dvoch susedných obciach nájdená polícia. Ručný útočný granát pochádzajúci z II. svetovej vojny našli deti v lese v Nitrianskom Pravne. O hodinu neskôr, keď ho pyrotechnik zneškodnil, na políciu bolo nahlásené, že munícia je aj v miestnom potoku v Kľačne. Bola to delostrelecká mína, rovnako z II. svetovej vojny. Pyrotechnik ju zneškodnil.
Nechala si kabelku
Päťdesiatdvaročná žena, ktorá pracovala na toaletách v Prievidzi, čelí obvineniu zo zatajenia cudzej veci. Práve na toaletách si prisvojila dámsku kabelku s peniazmi, ktorú si tam nechala mladá žena. Vznikla jej tým škoda 9500 korún.
Prihlásil sa sám
Polícia odvoláva pátranie po Vladimírovi Novákovi z Prievidze. Po zverejnení jeho fotografie v novinách sa sám prihlásil na polícii v Považskej Bystrici.