Nedeľa, 24. september, 2023 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Volili ste ich. Čo pre vás urobili? II.

V minulotýždňovom vydaní Prieboja sme vám priniesli odpovede troch poslankýň z troch prievidzských volebných obvodov na otázky:

Ako ste využili pol milióna korún, ktoré dostali všetky volebné obvody na operatívnu údržbu v tomto roku? Čo všetko sa im podarilo za uplynulé štvorročné volebné obdobie spraviť a naopak, čo nestihli? Prievidza je však rozdelená na päť obvodov a zostali sme vám dlžní vyjadrenia zástupcov z dvoch volebných obvodov - č. 1 a č. 2.
Gabriel Čauder za obvod č. 1 - Staré mesto, Žabník, Necpaly, Dlhá ulica, Piesky
1. Z pridelených peňazí sme využili ešte len časť. Prispeli sme na obnovu Tulipánovej ulice. Pre zvýšenie bezpečnosti sme oplotili detské ihrisko na Ulici šumperskej a tiež na Lúčnej ulici. Ďalej plánujeme vybudovať parkoviská z ekologických panelov na Ulici sv. Cyrila a na Košovskej ulici. Ostatné financie chceme použiť na opravu chodníkov, na doplnenie chýbajúcich lavičiek a úpravu pieskovísk.
2. Za posledné štvorročné obdobie sa nám podarilo urobiť kus práce, aj keď náš obvod je rozlohou najväčší. Opravili sme množstvo chodníkov a mestských komunikácií. Upravili sme detské ihriská a dopĺňali pieskoviská. Poopravovali sme preliezačky, ktoré zničili vandali. Zriadili sme výbehy pre psov. Na Ulici sv. Cyrila sa vybudovalo asfaltové ihrisko na basketbal, tenis, volejbal a futbal. Pod ping – pongové stoly sme dali zámkovú dlažbu, aby sa aj druhý deň po daždi dalo hrať. Na Námestí slobody boli osadené nové lavičky. Na kostole sv. Bartolomeja sa sfunkčnili vežové hodiny. Námestie oživila letná terasa s hudobnou produkciou, obrie šachy a v zimnom období ľadová plocha. Urobilo sa veľké parkovisko za Rozvojom a ďalšie na Dlhej ulici. V celom obvode sme podopĺňali kontajnery na sklo a pet fľaše. Podľa požiadaviek občanov sme doplnili i smetné nádoby. Zrealizovalo sa verejné osvetlenie od knižnice popri poľnohospodárskom učilišti smerom k cintorínu. Bola urobená výsadba stromčekov a okrasných kríkov v parkoch. Podarilo sa zachovať poslednú harajku v meste na Dlhej ulici a jej okolie skrášliť. Vyčistili sme potôčik Necpalanka, ktorý je však stále znečisťovaný. Zabezpečujeme pravidelné kosenie trávnikov ešte pre kvitnutím. Mali sme aj pár sťažností na prevádzku niektorých reštaurácií, ktoré sme riešili prostredníctvom hliadok mestskej polície. Každý rok usporadúvame pri príležitosti prievidzských hodov futbalový turnaj o putovný pohár primátora mesta Prievidza. Tento rok to bude už šiesty ročník.
A čo sme nestihli? Rekonštrukciu Námestia slobody, to však bude možné až po dobudovaní tzv. Titanicu.

Michal Dobiaš za obvod č.4 – sídlisko Kopanice
1. Pridelené finančné prostriedky sme zatiaľ nevyužili. Máme naplánovaných niekoľko investícií. Chceme upraviť odstavnú plochu pri Centre voľného času, zrekonštruovať chodník na Ulici Novackého, vyasfaltovaním opraviť parkovisko na Ulici Benedikta, vybudovať spevnené plochy pod kontajnermi na separovaný zber taktiež na tejto ulici. O ďalšom využití peňazí bude volebný výbor rokovať ešte do konca roka.
2. Na začiatku volebného obdobia sa nám podarilo zracionalizovať sieť škôl na sídlisku Kopanice. Zrušili sme Základnú školu na Ul. Novackého v Prievidzi z dôvodu, že v poslednom roku ju navštevovalo už len 281 žiakov, pričom kapacita bola 900 žiakov ročne. Žiakov sme presunuli na ZŠ Energetikov v Prievidzi, ktorá tiež nebola plne kapacitne vyťažená. Na našom sídlisku takto zostane zachovaná ZŠ na Ulici energetikov a dve materské školy a to na Ulici M. Gorkého a na V. Clementisa. V rámci možností a potrieb mesta Prievidza sme finančne podporili rekonštrukcie a opravy priestorov ZŠ na Ulici energetikov, kde sme opravili prístupovú cestu v objeme viac ako 600 tis. korún. Zabezpečili sme vybudovanie futbalového ihriska s umelým trávnikom v objeme takmer 2,3 mil. korún. Na MŠ na Ul. M. Gorkého sme podporili predovšetkým vybudovanie mini telocvične pre deti.

Do uvoľnených priestorov po bývalej ZŠ na Ul. Novackého v Prievidzi sme do časti budovy presťahovali Mestskú políciu. V druhej časti budovy je Centrum voľného času SPEKTRUM, pričom všetky ostatné priestory by mali slúžiť pre potreby detí a mládeže. V dvoch pavilónoch na poschodí pripravujeme Ubytovňu pre školské skupiny a jednotlivcov. V súčasnej dobe sa realizuje rekonštrukcia vstupných vchodových dverí do CVČ a sociálnych zariadení. Spracováva sa aj štúdia vybudovania otvoreného športového areálu za budovou CVČ. V spolupráci so spoločnosťou TEZAS sa nám podarilo zrekonštruovať areál Lesoparku na našom sídlisku a vybudovali sme prírodné letné kino, kde sú filmy premietané bezplatne. Počas nášho volebného obdobia sme kompletne zrekonštruovali verejné osvetlenie na našom sídlisku. Opravili sme viac ako 120 lavičiek na sídlisku Kopanice, kde sme vymenili staré poškodené drevené laty za plastové profily. Tieto majú neporovnateľne dlhšiu trvácnosť, nepodliehajú poveternostným vplyvom a majú stálu farebnosť. Okrem toho sme osadili viac ako 30 nových lavičiek. Vykonali sme presnú evidenciu pieskovísk a detských zariadení s tým, že nepotrebné pieskoviská a detské zariadenia odstránime a ostatné v priebehu budúceho roku vymeníme za nové a modernejšie, ktoré spĺňajú najprísnejšie európske normy.
Opravili sme približne 15 úsekov chodníkov na sídlisku Kopanice, ktoré boli najviac poškodené. Okrem toho sme úplne zrekonštruovali chodník na Ul. V. Clementisa – spájajúci ulice M. Gorkého a Benedikta vo výške viac ako 500 000 Sk a vybudovali sme nový chodník na Ul. Bottova. Vybudovali sme viac odstavných plôch na parkovanie, predovšetkým na Ul. Na Karasiny a vo dvore medzi ulicami V. Clementisa a M. Gorkého, kde sme opravili aj prístupovú cestu.
Oznámkujete ich
Pokiaľ nesúhlasíte s tým, čo zástupcovia volebných obvodov odpovedali, prípadne máte ďalšie pripomienky na margo štvorročnej práce niektorého z prievidzských poslancov, napíšte nám ako negatívne, tak aj pozitívne postrehy. Prideliť im môžete aj známku, pričom jednotka je najlepšia a päťka najhoršia. Vaše hodnotenia posielajte na adresu - MY Hornonitrianske noviny, Námestie slobody 28, 97101 Prievidze; e-mail: knazeova.prieboj@petitpress.sk do 3. augusta.

V minulom vydaní Prieboja sme v tejto rubrike nesprávne uviedli meno poslankyne Alžbety Borkovej. Jej aj čitateľom sa za chybu ospravedlňujeme.

Volebný obvod č. 1
Gabriel Čauder
Mikuláš Ďuriak
Jozef Kobela
Rastislav Nedas
Stanislav Rajnoha
Eva Tomanová
Katarína Bubnášová

Volebný obvod č. 2
Alžbeta Borková
Helena Dadíková
Margita Haťapková
Katarína Macháčková
Ivan Mečiar
Ľubomír Pešl
Ľubomír Vida

Volebný obvod č.3
Peter Chovanec
Zuzana Belanová
Milan Budáč
Jaroslav Cigaňak
Jozef Kňaze
Adriana Ledecká
Alena Mečiarová
Gabriel Šimko
Jana Vršková

Volebný obvod č. 4
Milan Dérer
Igor Detko
Michal Dobiaš
Ján Kotian
Jozef Kško
Michal Mladý

Volebný obvod č. 5
Eva Henčelová
Katarína Krajíčková

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Komerčné články

 1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
 4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
 5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
 6. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
 7. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
 8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
 1. Hladinka smeruje do Košíc!
 2. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
 3. Union zdravotná poisťovňa prináša novinku vo vzdelávaní
 4. Tento domáci nápoj vzpruží lepšie než káva, šlofík a energiťák
 5. Geniálne, čo dokáže minca v mrazničke!
 6. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
 7. Novesta predstavuje novú kolekciu pre jeseň/zimu 2023
 8. Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 11 466
 2. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 8 336
 3. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 447
 4. Hladinka smeruje do Košíc! 4 361
 5. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 4 132
 6. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 680
 7. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 235
 8. 50-tisíc dovolenkárov si kúpilo zájazd cez SME 2 266

Blogy SME

 1. Ivan Hejda: Čo sa stane 19. augusta 2026 (variant 1)?
 2. Post Bellum SK: Davová psychóza a pogrom v Topoľčanoch
 3. Roman Kebísek: Štefánik našiel na Tahiti zobrazenie rodinky od Gauguina. Možno jeho ženy a syna
 4. Miro Jankes: September (2023)
 5. Otilia Horrocks: Vedela si, Milka, že v Smere 1 a 2 kašľali po celé roky na rodičov/opatrovateľov/ detí so zdravotným postihnutím?
 6. Ivan Mlynár: Progresívne Slovensko vedie dobrý boj.
 7. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin?
 8. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica.
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 066
 2. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 29 048
 3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 27 269
 4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 19 239
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 882
 6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 421
 7. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 362
 8. Adriana Boysová: Kto mrzačí naše deti? 6 702
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Ema Čižnárová v akcii.

Ema je niekoľkonásobnou držiteľkou titulu majsterky Slovenska, Európy a aj sveta.


Aneta Černáková 2 h
Zásah v Nedožeroch-Brezanoch.

Z nebezpečnej skládky v Nedožeroch-Brezanoch v okrese Prievidza odviezli špecialisti z Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) ďalších 36 nádob s rádioaktívnym odpadom.


TASR 18 h
Druhý zľava Radovan Babašta.

Baník zaznamenal v predchádzajúcom kole v Nových Zámkoch prvú prehru v novom súťažnom ročníku.


20 h

Basketbalisti MBA Prievidza U12 porazili silných súperov a vyhrali turnaj v Litve.


22. sep

Blogy SME

 1. Ivan Hejda: Čo sa stane 19. augusta 2026 (variant 1)?
 2. Post Bellum SK: Davová psychóza a pogrom v Topoľčanoch
 3. Roman Kebísek: Štefánik našiel na Tahiti zobrazenie rodinky od Gauguina. Možno jeho ženy a syna
 4. Miro Jankes: September (2023)
 5. Otilia Horrocks: Vedela si, Milka, že v Smere 1 a 2 kašľali po celé roky na rodičov/opatrovateľov/ detí so zdravotným postihnutím?
 6. Ivan Mlynár: Progresívne Slovensko vedie dobrý boj.
 7. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin?
 8. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica.
 1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 066
 2. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 29 048
 3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 27 269
 4. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 19 239
 5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 882
 6. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 421
 7. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 362
 8. Adriana Boysová: Kto mrzačí naše deti? 6 702
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
 8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu