e žien. Oslovili Alicu Matušíkovú, riaditeľku ZUŠ v Nitrianskom Pravne, aby bola ich dirigentkou, viedla ich. „Dlho som s rozhodovaním neotáľala, súhlasila som. Videla som totiž, že tie ženy majú chuť spievať, že ich to bude baviť. Nemýlila som sa. Nespievajú pre žiadny prospech, ale preto, že milujú hudbu. Na ich speve je to vidieť.“
Repertoár zboru Tenerezza je veľmi široký. Od baroka, cez renesanciu až po muzikálové skladby. „Veľmi rady máme aj slovenské ľudové piesne a trávnice, zaspievame si však aj po anglicky, nemecky, či krásne ruské piesne,“ priblížila širokú škálu repertoáru A. Matušíková. Piesne z rôznych žánrov a kútov sveta odzneli aj počas výročného koncertu v piatok podvečer v ZUŠ v Nitrianskom Pravne. Bola to prehliadka toho, čo pravnianske ženy spievali počas piatich rokov existencie. Od „Staroslovienského otčenáša“ až po slávnu „Ódu na radosť“.
Tenerezzu tvorí stabilne 28 žien, celkovo ich je však tridsať. Sú len z Nitrianskeho Pravna a majú rôznorodé profesie. Účinkovanie v zbore mnohé vnímajú ako príjemný relax. A ak môžu svojím spevom potešiť iných, je ich spokojnosť o to väčšia. Za krátky čas sa prepracovali medzi uznávané zbory nielen v našom regióne. Účinkovali pri rôznych slávnostných príležitostiach, súťažne sa predstavili v Novom Meste nad Váhom a priniesli si odtiaľ aj cenu, nechýbali ani na podujatí Prievidza spieva. Na otázku, aká je budúcnosť zboru, odpovedala A. Matušíková stručne, no jednoznačne. „Chceme a budeme spievať ďalej.“