Kostol u Dobrého pastiera je netypický, postavený bol v štýle kamennej architektúry z konca 19. a začiatku 20. storočia. S myšlienkou vybudovať ho, prišiel páter Anton Hanowsky, predstavený palatínskej misie, ktorá v týchto miestach sídlila. Kostol aj dnes slúži veriacim, no je to vďaka tomu, že v roku 1998 mohol byť zrekonštruovaný. Cirkevných financií nebolo dostatok, a tak sa na opravu vyzbierali pôvodní nemeckí obyvatelia, ktorí boli po druhej svetovej vojne odsunutí do rôznych kútov Rakúska a Nemecka.
O kostole u Dobrého pastiera nepíšeme náhodou. Napriek tomu, že bol pred spomínanými šiestimi rokmi zrenovovaný, nebola to rekonštrukcia kompletná. Súčasťou chrámu je aj drevená zvonica, je však poškodená a preto nefunkčná. Jej oprava by podľa jedného z miestnych podnikateľov stála približne 150 tisíc korún. Hľadali sa možnosti, ako peniaze získať a zrodil sa nápad vytvoriť grafický list v podobe najväčšej poštovej známky na svete. Jej autorom nie je nikto iný ako Handlovčan akademický maliar Rudolf Cigánik. Na liste, ktorý má rozmer 73 x 83 mm, je vyobrazený spomínaný kamenný kostolík. Známka je tiež obohatená o 3D razbu do zlatej, striebornej a perleťovej fólie.
Grafický list bol slávnostne predstavený v druhú aprílovú sobotu. V kostolíku slúžil slávnostnú omšu miestny kňaz Rudolf Oliš, v hoteli Baník sa potom konal spoločenský večer za účasti predstaviteľov mesta, regiónu a rodákov. Zaujímavosťou je, že list vyšiel len v limitovanej sérii 200 kusov.