Oficiálnymi partnermi Ligy proti rakovine, ktorá je hlavným organizátorom zbierky, sa stali školy, skauti, obecné či mestské úrady, zdravotnícke zariadenia a ďalšie inštitúcie.
Štvorica študentov z Obchodnej akadémie v Prievidzi rozdávala narcisy v centre okresného mesta. „Ľudia zväčša prispievajú dvadsiatimi korunami. No vďační sme aj za drobné mince. Niektorí k nám prichádzajú sami, ďalších oslovujeme,“ zhodnotili stredoškoláci. Dobrovoľníci, ktorí mali rovnaké tričká, viditeľné označenie a červenú pokladničku, boli v Prievidzi na viacerých miestach.
Získané financie sú použité na podporu verejnoprospešných aktivít v oblasti prevencie, liečby, výskumu, a konkrétnej pomoci onkologickým pacientom vo všetkých regiónoch Slovenska. Konkrétne sumy, ktoré sa podarilo vyzbierať dobrovoľníkom na hornej Nitre, boli známe až po našej redakčnej uzávierke.