Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Handlovská exhibícia v treťom zápase play-off

Basketbalová extraliga

Štvrťfinále play-off, 2. zápas: Rieker Komárno – MBK Handlová 106:104 po predĺžení (48:42, 91:91), Jurík 29, Milkovič 23, Žlebčík 18 – Štefánik 38 (11 trojok), Miloševič 17, Golian 13, Marcel Madaj 8, Smačko 8, Barišič 6, Manojlovič 4. Stav na zápasy 1:1. TH: 37/25 – 27/23, F: 27 – 33, trojky: 11 – 15. Pred 500 divákmi rozhodovali L. Janáč, Kuzmiak, Šramko.
V Komárne sa odohral zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Nechýbalo mu napätie, dramatickosť, bojovnosť i iskra. V úvode sa mužstvá striedali vo vedení (po prvej časti 23:23). Domácim výborne vyšiel vstup do druhej štvrtiny, kedy dosiahli šnúru 11 bodov, no Handlovčanov nezlomili. Tí ešte do polčasu skorigovali. Vynikajúci boj videli diváci aj v druhom polčase, z hosťujúceho tímu sa strelecky zaskvel najmä Jaroslav Štefánik. Jeho 11 trojok a 38 bodov po zápase je výbornou streleckou vizitkou. Dráma vrcholila v samom závere riadneho hracieho času. Tri sekundy pred koncom trojkou vyrovnal na 91:91 Marcel Madaj a a zápas sa predlžoval. V závere nadstaveného času to pre Handlovčanov vyzeralo nádejne, 15 sekúnd pred koncom Smačko premenenými trestnými hodmi naklonil misky váh na stranu hostí (stav 103:104). Šťastena však stála na domácej strane, Žlebčík trojkou z ťažkej pozície dve sekundy pred koncom rozhodol o víťazstve domácich.
Tréner Handlovej Karol Kučera: „Aj napriek prehre som spokojný, pretože hráči sa prvýkrát v sezóne zomkli a dokázali sa vyburcovať k výbornému výkonu. Len viac šťastia na strane Komárna a a slabý výkon rozhodcu Šramka rozhodli o víťazovi duelu. Ukázali sme svoju silu, verím, že nasledujúce zápasy dovedieme do víťazného konca.“
Ďalšie zápasy: Inter BA – Lučenec 76:72, na zápasy 1:1. Sp. N. Ves – Nitra 54:64, na zápasy 1:1. Svit – Košice 87:59, na zápasy 1:1.
Štvrťfinále play-off, 3. zápas: MBK Handlová – Rieker Komárno 110:70 (66:34), Golian 23, Manojlovič a Barišič po 17, Marcel Madaj 12, Smačko 11, Štefánik, Miloševič a Pipíška po 9, Findura 3 – Jurík 20, Milkovič a Vlaič po 12, Žlebčík 11. Na zápas 2:1. TH: 24/16 – 25/15, F: 27 – 25, trojky: 10 – 8. Pred 1000 divákmi rozhodovali L. Janáč, Gabara, Kurpaš.
Domáci predviedli v tomto zápase excelentný výkon, svojimi akciami neraz dvíhali divákov zo sedadiel. Začali výborne, v 3. min viedli 8:2 a 15:5. Hostia ešte dokázali zmobilizovať sily a čiastočne znížili, no krok s domácimi dokázali ako-tak držať len do 6. min a stavu 21:16. Potom domáci spustili na ich koš strelecký uragán. Začali sériou 8 bodov a po jednom bode Milkoviča pridali ďalšiu deväťbodovú šnúru. Viedli tak po prvej časti už 38:17! V 16. min po ďalšej desaťbodovej šnúre už bol medzi súpermi 30-bodový rozdiel (54:34). To už nik nepochyboval o víťazovi duelu. Handlovčania pokračovali vo výbornom výkone aj v druhom polčase a naraz si vyslúžili potlesk divákov. V 36. min viedli o 51 bodov (109:58)! V závere využili hostia domáce zmeny v zostave a aspoň čiastočne skorigovali výsledné skóre.

Ďalšie zápasy: Lučenec – Inter BA 102:77, na zápasy 2:1. Nitra – Sp. N. Ves 62:76, na zápasy 1:2. Košice – Svit 72:57, na zápasy 2:1.
Štvrtý zápas série hrajú Handlovčania v stredu v Komárne a ak by nevyhrali, rozhodujúci súboj sa odohrá ďalšiu stredu v Handlovej.