Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Handlovská exhibícia v treťom zápase play-off

Basketbalová extraliga

Štvrťfinále play-off, 2. zápas: Rieker Komárno – MBK Handlová 106:104 po predĺžení (48:42, 91:91), Jurík 29, Milkovič 23, Žlebčík 18 – Štefánik 38 (11 trojok), Miloševič 17, Golian 13, Marcel Madaj 8, Smačko 8, Barišič 6, Manojlovič 4. Stav na zápasy 1:1. TH: 37/25 – 27/23, F: 27 – 33, trojky: 11 – 15. Pred 500 divákmi rozhodovali L. Janáč, Kuzmiak, Šramko.
V Komárne sa odohral zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Nechýbalo mu napätie, dramatickosť, bojovnosť i iskra. V úvode sa mužstvá striedali vo vedení (po prvej časti 23:23). Domácim výborne vyšiel vstup do druhej štvrtiny, kedy dosiahli šnúru 11 bodov, no Handlovčanov nezlomili. Tí ešte do polčasu skorigovali. Vynikajúci boj videli diváci aj v druhom polčase, z hosťujúceho tímu sa strelecky zaskvel najmä Jaroslav Štefánik. Jeho 11 trojok a 38 bodov po zápase je výbornou streleckou vizitkou. Dráma vrcholila v samom závere riadneho hracieho času. Tri sekundy pred koncom trojkou vyrovnal na 91:91 Marcel Madaj a a zápas sa predlžoval. V závere nadstaveného času to pre Handlovčanov vyzeralo nádejne, 15 sekúnd pred koncom Smačko premenenými trestnými hodmi naklonil misky váh na stranu hostí (stav 103:104). Šťastena však stála na domácej strane, Žlebčík trojkou z ťažkej pozície dve sekundy pred koncom rozhodol o víťazstve domácich.
Tréner Handlovej Karol Kučera: „Aj napriek prehre som spokojný, pretože hráči sa prvýkrát v sezóne zomkli a dokázali sa vyburcovať k výbornému výkonu. Len viac šťastia na strane Komárna a a slabý výkon rozhodcu Šramka rozhodli o víťazovi duelu. Ukázali sme svoju silu, verím, že nasledujúce zápasy dovedieme do víťazného konca.“
Ďalšie zápasy: Inter BA – Lučenec 76:72, na zápasy 1:1. Sp. N. Ves – Nitra 54:64, na zápasy 1:1. Svit – Košice 87:59, na zápasy 1:1.
Štvrťfinále play-off, 3. zápas: MBK Handlová – Rieker Komárno 110:70 (66:34), Golian 23, Manojlovič a Barišič po 17, Marcel Madaj 12, Smačko 11, Štefánik, Miloševič a Pipíška po 9, Findura 3 – Jurík 20, Milkovič a Vlaič po 12, Žlebčík 11. Na zápas 2:1. TH: 24/16 – 25/15, F: 27 – 25, trojky: 10 – 8. Pred 1000 divákmi rozhodovali L. Janáč, Gabara, Kurpaš.
Domáci predviedli v tomto zápase excelentný výkon, svojimi akciami neraz dvíhali divákov zo sedadiel. Začali výborne, v 3. min viedli 8:2 a 15:5. Hostia ešte dokázali zmobilizovať sily a čiastočne znížili, no krok s domácimi dokázali ako-tak držať len do 6. min a stavu 21:16. Potom domáci spustili na ich koš strelecký uragán. Začali sériou 8 bodov a po jednom bode Milkoviča pridali ďalšiu deväťbodovú šnúru. Viedli tak po prvej časti už 38:17! V 16. min po ďalšej desaťbodovej šnúre už bol medzi súpermi 30-bodový rozdiel (54:34). To už nik nepochyboval o víťazovi duelu. Handlovčania pokračovali vo výbornom výkone aj v druhom polčase a naraz si vyslúžili potlesk divákov. V 36. min viedli o 51 bodov (109:58)! V závere využili hostia domáce zmeny v zostave a aspoň čiastočne skorigovali výsledné skóre.

Ďalšie zápasy: Lučenec – Inter BA 102:77, na zápasy 2:1. Nitra – Sp. N. Ves 62:76, na zápasy 1:2. Košice – Svit 72:57, na zápasy 2:1.
Štvrtý zápas série hrajú Handlovčania v stredu v Komárne a ak by nevyhrali, rozhodujúci súboj sa odohrá ďalšiu stredu v Handlovej.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?