Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan
Nájdete nás na webe

MBK napriek prehrám do play-off z prvého miesta, HBK sa s extraligou rozlúčil vysokým víťazstvom

Basketbalová extraliga

Skupina o 1. – 6. miesto, 9. kolo: Chemosvit Svit – Handlová 78:62 (40:36), Znanec 22, Jankovič 18, Klein 10 – Golian 18, Miloševič 13, Marcel Madaj 11, Pipíška 6, Manojlovič 6, Štefánik 4, Smačko 2, Findura 2.
Podtatranci mali výborný vstup do zápasu a v 2. min viedli 7:0 a v 4. min už bolo 16:5 (po I. štvrtine stav 23:11). Už istý víťaz základnej časti MBK Handlová potom zabral v 17. min znížil na 32:35. tesne po veľkej prestávke Svit viedol už len 40:38, no zvýšil úsilie a zanedlho mal opäť 10-bodové vedenie, s ktorým vstupoval aj do poslednej časti (57:47). Domáci definitívne rozhodli o svojom víťazstve po 11-bodovej šnúre, ktorou zvýšili svoje vedenie na 75:54. Handlovčania v závere už len skorigovali...
Ostatné výsledky: Košice – Sp. N. Ves 85:80 pp, Nitra – Lučenec 87:77.
10. kolo: MBK Handlová – Slávia TU Košice 69:80 (39:42), Golian 25, Manojlovič 17, Barišič 12, Smačko 6, Štefánik 4, Findura 3, Marcel Madaj 2 – Probala 22, Svite 17, Bučák 15. TH: 20/13 – 23/15, F: 23 – 21, trojky: 4 – 8. Pred 800 divákmi rozhodovali Sudek a Pipíška.
MBK Handlová nastúpil bez zraneného dirigenta hry Miloševiča, navyše strelecky nezabral ani kanonier Štefánik a tak sa domáci s Košicami natrápili. Tým išlo ešte o konečné štvrté miesto a bolo to badať na ich snahe zvíťaziť. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný (po I. štvrtine 17:17), mužstvá sa striedali vo vedení. V závere prvého a v úvode druhého polčasu dosiahli hostia 10-bodovú sériu a viedli 47:39 a v 24. min 51:42. Domáci potom zabrali, do konca tretej časti výrazne ukrojili s náskoku Košíc (55:58) a v 33. min po Golianovom koši išli dokonca po dlhšom čase do vedenia 62:59. Ešte v 36. min bol stav 67:67 a črtala sa dráma. Tá sa však napokon nekonala, Handlovčania za posledné štyri minúty dali len jeden koš, čo na víťazstvo nemohlo stačiť... MBK prehral prvý zápas v sezóne na domácej palubovke...
Ostatné výsledky: Lučenec – Svit 77:72, Spiš. N. Ves – Nitra 82:74.
1. Handlová 28 20 8 2331:2198 48
2. Lučenec 28 18 10 2217:2109 46
3. Nitra 28 17 11 2372:2197 45
4. Košice 28 16 12 2197:2142 44
5. Svit 28 15 13 2030:2028 43
6. Sp. N. Ves 28 12 16 2106:2196 40
Skupina o 7. – 10. miesto: HBK Prievidza – BK Levice 97:51 (34:23), M. Špiner 17, Nedeliak a Vansa po 16, Pavlenda 14, M. Paraík 10, Blaho 9, Šutka 7, Tragor 5, Biňovský 2, Bárta 1. Cehula 14, Sooš 9. TH: 25/14 – 23/14, F: 25 – 23, trojky: 11 – 3. Pred 150 divákmi rozhodovali J. Janáč a Kuzmiak.
Oba celky nastúpili v porovnaní so základnou časťou výrazne oslabené O odchodoch domácich hráčov sme sa už viackrát zmieňovali, hosťom zasa prišli bez piatich hráčov. Vrátane hrajúceho trénera ich bolo len osem. Prievidžania začali dobre, v 5. min viedli 12:6, no následne päť minút nedali ani bod a hostia otočili skóre na 12:15. (po I. časti 13:15). Prievidžania v druhej štvrtine skvalitnili obranu a Levičania začali mať veľké problémy so strieľaním košov. Za 9 minút dali jediný bod a vtedy už domáci viedli 29:16. V druhom polčase mali domáci aj kondične navrch a svoje vedenie neustále zvyšovali. Po deväťbodovej šnúre viedli v 24. min už 44:25 a po ďalšej 15-bodovej sérii v závere tretej časti už mali 32-bodové vedenie (66:34). Napokon sa Hornonitrania s extraligou rozlúčili vysokým víťazstvo o 46 bodov 97:51... To však už nič nezmenilo na ich konečnom umiestnení a zostupe do I. ligy.
Ďalší výsledok: Inter BA – Komárno 110:85.
7. Inter BA 24 13 11 2108:1962 37
8. Komárno 24 9 15 1884:1939 33
9. Levice 24 9 15 1756:1993 33
10. Prievidza 24 3 21 1743:1980 25

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?