Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka

Vybrané štatistiky MŠHK Prievidza v sezóne 2005/06

Už v minulom čísle MY Hornonitrianske noviny sme informovali o to, že prievidzskí hokejisti po neúspešnom vystúpení v prvom kole play-off ukončili svoje účinkovanie v aktuálnej sezóne. Dnes prinášame niekoľko zaujímavých čísle a údajov zo skončenej sezóny

.
Prievidžania obsadili po základnej časti I. hokejovej ligy mužov siedme miesto, keď v 44 zápasoch dosiahli 21 výhier v riadnom hracom čase, 4 výhry po predĺžení resp. trestných strieľaniach, 1 prehru po predĺžení resp. trestných strieľaniach a 18 prehier v riadnom hracom čase. V prvom kole play-off narazili na druhý tím po základnej časti Topoľčany, ktorým podľahli 1:4 na zápasy a rozlúčili sa tak so sezónou už vo štvrťfinále vyraďovacích bojov.
Na súpise Prievidze sa v sezóne 2005/2006 objavilo až 41 hráčov. V kanadskom bodovaní bol najúspešnejším hokejistom Prievidze Ivan Raček, ktorý nazbieral v 48 zápasoch 43 bodov za 22 gólov a 21 asistencií. Na druhej priečke je Pavel Milec (45 z.) s 34 bodmi (11 gólov + 23 asistencií) a na tretej Roman Mucha (25 z.) 29 bodov (15 g + 14 a). Potom nasledujú: Stanislav Sibert (47 z.) s 25 bodmi (10 g + 15 a), Norbert Vígh (48 z.) s 21 bodmi (8 g + 13 a), Jozef Páleš (46 z.) s 18 bodmi (12 g + 6 a) a Marek Žila (40 z. ) s 18 bodmi (10 g + 8 a). Z obrancov bol v kanadskom bodovaní najúspešnejší Martin Paták (48 z.) so 17 bodmi (5 g + 12 a), druhý bol Roman Jaško (36 z.) s 15 bodmi (4g + 11a) a Peter Švarba (44 z.) s 15 bodmi (2 g + 13 a). Čo sa týka priemeru bodov na zápas, tu bol jednoznačne najlepším hráčom 40-ročný center Roman Mucha, ktorý mal jediný priemer viac ako jeden bod na stretnutie, keď v 25 zápasoch nazbieral 29 bodov. Najlepším strelcom tímu boli Ivan Raček s 22 gólmi, potom nasledujú: Roman Mucha s 15 g, Jozef Páleš s 12 g, Pavel Milec s 11 g, Stanislav Sibert a Marek Žila, ktorí dosiahli po 10 gólov. V ukazovateli gólových prihrávok je najúspešnejším hráčom Prievidze Milec s 23 asistenciami, potom nasledujú: Raček s 21 a, Sibert s 15 a, Mucha so 14 s, Vígh a Švarba s 13 a. Bezkonkurenčne najviac - 154 trestných minút inkasoval Peter Švarba, nad 100 minút mal ešte jeden hráč – Peter Maček, ktorému arbitri udelili 117 trestných minút. Tretí je v tomto ukazovateli Raček s 92 trestnými minútami.
Za prievidzský tím nastúpilo v tejto sezóne do brány až päť gólmanov. Najviac - 31 zápasov odchytal Lubomír Klosík, sedem Michal Bizoň, v šestich nastúpili Branislav Konrád a Martin Antala a v troch dueloch Radovan Juraštík. Čo sa týka úspešnosti zásahov, tu patrí prvenstvo Michalovi Bizoňovi s 92,81 %, ďalej nasledujú: Lubomír Klosík s 91,53 %, Branislav Konrád s 92,15 %, Martin Antala s 91,66 % a Radovan Juraštík s 86,90 %.

Prievidžania mali v domácom prostredí bilanciu: 24 zápasov 15 výhier v riadnom hracom čase, dve výhry po predĺžení resp. trestných strieľaniach, jednu prehru po trest, strieľaniach a šesť prehier v riadnom hracom čase. Na ľade súperov dosiahli 7 víťazstiev v riadnom hracom čase, dve po predĺžení resp. trest. strieľaniach, jednu prehru po predĺžení a 15 prehier v riadnom hracom čase. Prievidžanom sa najviac darilo v mesiaci november, kedy z ôsmich duelov šesť vyhrali a len dvakrát odchádzali z ľadu ako porazení. Najmenej sa hráčom MŠHK darilo v decembri, kedy prehrali štyri zo šiestich stretnutí. K nevydareným mesiacom patrí aj február, v ktorom Prievidžania vyhrali len tri z deviatich súbojov. Najviac víťazstiev – 4 v základnej časti dosiahli Prievidžania paradoxne proti Topoľčanom, ktoré ich vyradili v play-off. Tri zo štyroch duelov vyhrali naši hokejisti v súbojoch s Levicami. Najmenej sa im darilo v súbojoch s Prešovom, s ktorým nevyhrali a len jedno víťazstvo si Prievidžania pripísali v zápasoch s B. Bystricou a Spiš. N. Vsou.

V úspešnosti streľby na bránu patrí Prievidžanom v I. lige siedma priečka s 8,96 %. Vo využití presiloviek patrí Prievidžanom až 11. priečka z 12. mužstiev s 10,68 %. V úspešnosti v oslabeniach je Prievidza na deviatej priečke s 83,73 %. Najrýchlejší gól z hráčov MŠHK dal Michal Lauko po 15 sekundách hry Pov. Bystrici. Tri góly v jednom zápase dali dvaja Prievidžania: Michal Lauko a Roman Mucha, obaja zhodou okolností v zápasoch proti Pov. Bystrici. Najvyšším rozdielom vyhrala Prievidza 7:1 nad Senicou. Najvyššiu prehru utŕžili hráči MŠHK 1:7 v Ban. Bystrici.