Chcel skočiť pod vlak
Henrich sa začal správať hystericky a pôsobil ako psychicky narušený. Jeho záchranca preto zavolal pohotovosť. Vzhľadom na to, že obyvateľ D. Vesteníc sa už v minulosti liečil na psychiatrii a neustále opakoval, že si siahne na život, privolaný lekár nariadil jeho prevoz do zdravotníckeho zariadenia.
Neporiadni psíčkari
Koncom februára si mestskí policajti posvietili na psíčkarov. Počas dvoch hodín skontrolovali dvadsaťpäť majiteľov psov, ktorí venčili svojich miláčikov na verejnom priestranstve. Zistili deväť priestupkov všeobecne záväzného nariadenia o držaní psov na území mesta Prievidza. V šiestich prípadoch previnilci zaplatili blokovú a traja ľudia podozriví z priestupku boli predvolaní k podaniu vysvetlenia na útvar MsP Prievidza.
Ležala medzi hrobmi
Sedemdesiatštyriročná Magdaléna išla na cintorín upraviť hrob svojich blízkych. Na mokrej pôde sa pošmykla a spadla. Okoloidúca žena sa jej zľakla a informovala mestskú políciu, že v rade hrobov číslo 33 leží na zemi človek. Po príchode hliadky už Magdaléna stála na nohách. Bola celá od blata, ale našťastie sa vôbec nezranila.
Deti opäť pili
V pohostinstve na Ciglianskej ceste si miestna obyvateľka všimla, že mladíci mladší ako osemnásť rokov tu popíjajú alkohol. Privolala mestskú políciu avšak hliadka už v krčme nijaké mladistvé osoby nenašla. Pri kontrole okolia ale zaistila sedemnásťročného R. B. a šestnásťročného L. Š. Dychová skúška u oboch Prievidžanov preukázala, že alkohol naozaj pili. Chlapci uviedli, že alkoholické nápoje konzumovali s neznámymi ľuďmi na zastávke SAD. Obaja boli odovzdaní rodičom.
Počet priestupkov rastie
V poslednom februárovom týždni hliadky mestskej polície zasahovali v stodvadsiatich deviatich priestupkoch proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Týždeň pred tým bolo týchto priestupkov stosedemnásť a na začiatku februára len sedemdesiatdva.
Nárast počtu dopravných priestupkov je teda zrejmý. Na to, čo je príčinou nárastu, sme sa spýtali Víta Zajaca z MsP Prievidza. „Pri objasňovaní spáchaných priestupkov sú prípady, keď vodiči motorových vozidiel alebo chodci buď vedome dopravné značky nerešpektujú, alebo o ich existencii v konkrétnom úseku vôbec nevedia. Chybu z nevšímavosti si často priznajú, až keď príslušnú značku vidia na vlastné oči a nechápu, ako ju mohli prehliadnuť. U vodičov, ktorí naším mestom len prechádzajú by sa dal tento fakt, spôsobený stresom a dezorientáciou ešte pochopiť, ale vo väčšine prípadov sa priestupkov dopúšťajú domáci vodiči, jazdiaci „po pamäti“. Porušenie zákazu vjazdu či zastavenia tak v prípade zistenia odnesie peňaženka a naruší sa rodinný rozpočet, no nerešpektovanie prednosti v jazde či vjazd do protismeru môže mať fatálne dôsledky, spôsobené materiálnymi následkami pri havárii a ujmou na živote a zdraví u účastníkov nehody. Jednou zo základných povinností účastníka cestnej premávky, teda vodiča i chodca je správať sa disciplinovane a ohľaduplne, neohrozovať bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, prispôsobiť svoje správanie situácii v cestnej premávke a v neposlednom rade dbať na dopravné značky a dopravné zariadenia.“ V súčasnosti najčastejšie účastníci prehliadajú značku „zákaz prejazdu“ na Záhradníckej ulici a „zákaz prechodu chodcov“ pred podjazdom. Len za uplynulý týždeň na porušenie tohto zákazu bolo policajtmi upozornených dvadsať chodcov. Polovica z nich zaplatila pokuty
vo výške tisícsto korún, v siedmich prípadoch stačilo nedisciplinovaným chodcom dohovoriť a v troch prípadoch boli podozriví z priestupku predvolaní na útvar MsP k podanou vysvetlenia.