Pondelok, 28. máj, 2018 | Meniny má Viliam
Nájdete nás na webe

Na viacerých podujatiach na popredných priečkach

Nedávno sa na Králikoch pri Banskej Bystrici konala prvá časť majstrovstiev Slovenska žiactva v behu na lyžiach. Na zasneženom teréne pretekali aj novácki lyžiari, ktorí si napokon vo svojich kategóriách vybojovali v silnej konkurencii päť medailí.

Dve zlaté zásluhou Barbory Klementovej (v disciplíne 2 km klas. technikou ml. žiačok roč. 94) a Niny Halačovej (2 km klas. technikou ml. žiačok 93). Druhú priečku získali: Lucia Matušková (2 km klas. technikou ml. žiačok 94) a Patrícia Bartolenová (4 km klas. technikou st. žiačok 91). Tretí bol Oliver Plachý (4 km klas. technikou st. žiakov 92). Blízko k medaile mal aj Marek Matuška, ktorý obsadil v pretekoch ml. žiakov 93 na 2 km klas. technikou štvrté miesto.

A ako hodnotí tieto umiestnenie predseda KL Nováky František Klement st.? „S výsledkami našich lyžiarov na týchto majstrovstvách Slovenska som veľmi spokojný. V aktuálnej sezóne sa zatiaľ veľkým talentom ukazuje byť Barbora Klementová, ktorá víťazí s prehľadom na všetkých pretekoch, na ktorých štartuje. Na čele pretekov sa vo svojej kategórii pravidelne umiestňuje aj Nina Halačová a som rád, že obe svoje postavenie v rámci Slovenska potvrdili aj priamo na šampionáte. Ako veľká nádej nášho bežeckého lyžovania sa rysuje aj Lucia Matušková. Napriek tomu, že boli na štarte pretekov v jej kategórii aj o dva roky staršie pretekárky, dokázala si vybojovať druhé miesto. Pochváliť však treba aj Patríciu Bartolenovú, Olivera Plachého či Mareka Matušku, ktorí dokázali vo svojich kategóriách obsadiť v silnej konkurencii miesta v najlepšej päťke. Dúfam, že podobne úspešne skončíme aj na druhom dieli majstrovstiev Slovenska, ktoré budú koncom februára na Skalke.“

Tento slovenský šampionát nebol prvým pre nováckych lyžiarov. Už predtým pretekári nováckeho klubu štartovali na majstrovstvách Slovenska dorastu a dospelých na Štrbskom plese. Tu si bronzovú medailu vybojovala víťazka čitateľskej ankety o najlepšieho športovca uplynulého roka v kategórii mládeže Michaela Halačová, ktorá skončila tretia v kat. st. dorastu na 5 km klas. technikou. V kat. juniorov bola štvrtá Katarína Hrivnáková a piaty Lukáš Ďurta. V kat. mužov finišoval na siedmom mieste v pretekoch na 15 km klasickou technikou František Klement ml.

Nováčania nechýbali ani na nedávnom známom podujatí Bielej stope, ktorej 33. ročník sa konal za účasti takmer tisícky pretekárov predminulý víkend na Skalke. Na 48 km trati v hlavnej kategórii obsadil František Klement ml. 13. priečku, medzi ženami bola zasa Katarína Hrivnáková na 25 km trati štvrtá. Podujatiu predchádzala Malá biela stopa, na ktorej sa predstavili novácki žiaci. Vo svojich kategóriách zvíťazili: B. Klementová, N. Halačová, P. Bartolenová, L. Ďurta, druhí boli: L. Matušková, M. Matuška, M. Halačová a tretí skončili: Pavol Rus a Barbora Vančová.