Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Športový kaleidoskop hornej Nitry v roku 2005 – druhá časť

JÚL
* Víťazom desiateho ročníka Futbalovej tipovačky sa stal Michal Borko z V. Lehôtky. Druhý bol Dalibor Perniš zo Sebedražia a tretí Stanislav Hrdý rovnako zo Sebedražie.
* Fitneska Eva Matoušková z Novák skončila piata na majstrovstvách sveta v gréckych Aténach v kat. žien fitness shape.
* Na 14. ročníku 24-hodinového nonstop maratónu v basketbale medzi Nedožersko-brezianskými amatérmi a Výberom okresu zvíťazil druhý menovaný tím 2585:2325 a vyrovnal stav vzájomných súbojov na 6:6 (prvé dva ročníky hrali len nedožersko-brezianski amatéri medzi sebou).
* Novým kormidelníkom prievidzských futbalistov sa stal Ján Mikloška, jeho asistentom Dušan Uškovič.
* Zápasník ZK Baník Prievidza Ján Daniš štartoval na juniorských majstrovstvách sveta v zápasení voľným štýlom juniorov v litovskom Vilniuse, kde obsadil v kat. do 66 kg konečné 18. miesto.
* Novým trénerom handlovských basketbalistov sa stal Jaroslav Daubner, ktorý na lavičke druhého najlepšieho celku extraligy v sezóne 2004/05 vystriedal Tibora Jányho.
* Na majstrovstvách Európy junioriek v cestnej cyklistike obsadila Prievidžanka Katarína Uhlariková (Rostex Quantum Vyškov) 26. priečku.
* Prievidžanka Vanda Mesiariková sa predstavila na majstrovstvách Európy v behu do vrchu. V rakúskom Heiligenblute bola v kategórii žien klasifikovaná na 51. priečke.
* Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky) dosiahla na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike vynikajúci úspech. V kategórii žien do 23 rokov v K2 na 500 m obsadila v bulharskom Plovdive spolu s Kohlovou (Slávia UK BA) druhé miesto. Druhý novácky pretekár Ľubomír Beňo obsadil v juniorskej kategórii spolu s tromi Trenčanmi v K4 na 500 m siedme miesto.
* Pravenčan Milan Barányi (Kellys bicykle) sa stal majstrom Slovenska v horskej cyklistike v cross-country.
* Rýchlostný kanoista Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) sa stal v Českom Týne majstrom Európy v kanoistickom maratóne.
* Katarína Uhlariková štartovala na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike. V juniorskej kategórii obsadila v stíhačke 20. miesto a v bodovacích pretekoch bola šiesta.
* Titul majstrov Slovenska si v národnej lige vybojovali straší žiaci vodnopólového klubu NCHZ Nováky.
* Na Môtovskej priehrade pri Zvolene sa konali majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach. Nováčania tu získali dovedna 42 medailí, z toho 22 zlatých, 11 strieborných a 9 bronzových. KRK DAK Kiaba Nováky bol najúspešnejším klubom šampionátu.
* Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky) sa spolu s Kohlovou (Slávia UK BA) stali v poľskej Poznani vicemajsterkami Európy v kategórii žien v K2 na 200 m a na 500 m trati skončili štvrté.
* Novým trénerom MŠHK Prievidza sa stal Rudolf Uličný, bývalý kouč extraligovej Nitry, v súčasnosti tréner Martina.

AUGUST
* Katarína Uhlariková na majstrovstvách Európy v horskej cyklistike v belgickom Kluisbergene obsadila v juniorskej kategórii v cross-country 24. miesto.
* Na juniorských majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike štartovali dvaja Nováčania. Ľubomír Beňo ako člen „káštvorky“ obsadil na 1000 m trati šieste miesto a na polovičnej trati finišoval na štvrtej priečke. Martin Beneš v C2 spolu s Rusnákom (Piešťany) skončili na v C2 na 500 m štvrtí.
* Dvojica prievidzských zápasníkov štartovala v poľskej Vroclavi na majstrovstvách Európy v zápasení juniorov. Ján Daniš vo voľnom štýle v hmot. kategórii do 66 kg vypadol v druhom kole a medzi najlepších sa nepodarilo prebojovať ani Michalovi Šimkovi vo voľnom štýle do 74 kg.
* Prievidzskí volejbalisti sa vracajú do II. ligy napriek tomu, že sa v sezóne 2004/05 v I. lige udržali. Pre problémy s tvorbou kádra však radšej funkcionári klubu volili účinkovanie v nižšej súťaži.
* Katarína Uhlariková sa predstavila v Rakúsku na majstrovstvách sveta juniorov v dráhovej cyklistike. V bodovacích pretekoch bola ôsma a v stíhačke dvadsiata druhá.
* Juniorka Katarína Uhlariková nechýbala ani na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. V časovke bola 29. a v pretekoch jednotlivkýň s hromadným štartom 46.
* Dvaja členovia ŠK Kickbox Idranyi dosiahli výborné umiestnenia na majstrovstvách Európy v Bratislave. V juniorskej kategórii skončil Tomáš Píš v light kontakte na piatom mieste a Dávid Haberajter bol druhý.
* Na majstrovstvách strednej Európy v horskom cyklomaratóne obsadil Milan Barényi prvé miesto.
* Novým predsedom Hornonitrianskeho futbalového klubu Prievidza sa stal Ivan Biňovský, ktorý na tomto poste nahradil Ctibora Stachu. Viceprezidentom klubu sa stal namiesto Eugena Ciráka Vladimír Zaťko, bývalý manažér tímu.
* Novácka rýchlostná kanoistka Ivana Kmeťová obsadila na seniorských majstrovstvách sveta v chorvátskom Záhrebe v K2 na 200 m spolu s Kohlovou piate miesto. Na 500 m trati boli klasifikované na 13. priečke.
* V talianskom mestečku Livigno sa konali majstrovstvá sveta v horskej cyklistike. V disciplíne cross-country juniorov obsadila Katarína Uhlariková 30. priečku.
* Matej Sýkora (KRK DAK Kiaba Nováky) získal na majstrovstvách sveta v kvadriatlone, teda športe, ktorý sa skladá zo štyroch disciplín – plávania, kanoistiky, cyklistiky a behu, dve medaily v kategórii dorastu. Zlato vybojoval v súťaži družstiev a bronz v pretekoch jednotlivcov.

SEPTEMBER
* 16-ročný novácky vodný pólista Roman Matejovič reprezentoval Slovensko na kadetských majstrovstvách Európy vo vodnom póle v bulharskej Sofii. Slovenské nádeje tu obsadili šieste miesto.
* Novým majstrom Slovenska v šprintduatlone sa v Bojniciach stal Martin Urbanovský z A-sport teamu Prievidza. V kategórii mužov zvíťazil pred T. Jurkovičom (Žilina) a T. Polzerom (Pardubice). Medzi ženami skončila tretia Dorota Ziburová z Poruby.
* V Lazanoch bol počas zápasu domácich s Opatovcami n/N. oficiálne odovzdané do užívania futbalistom novovybudované šatne a tribúna.
* V Prievidzi sa konal Medzinárodný turnaj priateľstva a mládeže v zápasení vo voľnom štýle. Z Prievidžanov si prvé miesta vo svojich kategóriach vybojovali: Dalibor Madaj, Peter Obžera, Erik Maťo a Ján Daniš.
* Koncom septembra odštartovala nová extraligová sezóna basketbalistov. Náš okres má v nej opäť hneď dvojnásobné zastúpenie v podobe strieborného tímu z predchádzajúcej sezóny – MBK Handlová a nováčika súťaže - HBK Prievidza.

OKTÓBER
* Na majstrovstvách Slovenska v detskom fitnes si vybojovali dievčatá zo ZUŠ v Bojniciach s choreografiou Cascada prvenstvo.
* Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) sa predstavil na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne v austrálskom Perthe. Aktuálny majster Európy nedokázal obhájiť titul vicemajstra sveta, keď obsadil šieste miesto.
* Martin Urbanovský triumfoval v Trenčianskych Tepliciach vo finále slovenského pohára v duatlone a stal sa tak celkovým víťazom pohára.
* V Necpaloch bola slávnostne otvorená prvá krytá tenisová hala na území mesta Prievidze.
* Na plaveckej štafete miest sa v Handlovej zúčastnilo 469 účastníkov, ktorí spolu zaplávali 43 600 m.
* V krytej plavárni v Prievidzi sa po prvýkrát konala plavecká štafeta miest. Prievidžania dovedna zaplávali 39 975 m, keď sa do štafety zapojilo 596 účastníkov.
* Novácky vodný pólista Peter Kováč sa ako reprezentačný brankár Slovenska zúčastnil v Argentíne na majstrovstvách sveta juniorov vo vodnom póle. Slovenskí reprezentanti tam obsadili konečnú 13. priečku.
* V Prievidzi sa odohralo veľké futbalové derby, stretnutie dvoch súťažne najvyššie postavených družstiev v okrese – Prievidze a Dolných Vesteníc. Súboj sa skončil víťazstvom domácich 2:1. Prievidžania týmto výsledkom pretrhli Dolnovesteničanom 12-zápasovú šnúru bez prehry.
* Prievidzským basketbalistom sa nevydaril vstup do sezóny. Po piatich prehrách v úvode sezóny došlo k výmene trénera. Petra Sestrienku vystriedal Miroslav Marko.
* Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení vo voľnom štýle získal Dalibor Madaj bronzovú medailu v kat. do 35 kg.

NOVEMBER
* Kaniansky biliardista Peter Leitman si vybojoval na majstrovstvách Slovenska v hre č.14/1 bronzovú medailu.
* V Novákoch sa konalo zhromaždenie delegátov klubov združených v Slovenskom zväze vodného póla. Vo voľbe prezidenta zväzu sa rozhodlo, že ho aj v ďalšom volebnom období povedie Eduard Prelovský.
* V Novákoch slávnostne otvorili miniihrisko s umelým trávnikom – prvé podobné v okrese.
* Mladý cyklokrosár Marián Šimora z Lipníka obsadil na majstrovstvách Európy juniorov konečnú 38. priečku.
* Prievidzská športová hala bola dejiskom majstrovstiev Slovenska starších žiakov v zápasení voľným štýlom. Z Prievidžanov zlato vybojoval Peter Obžera v hmotn. kategórii do 42 kg a striebro Marek Hartmann v kat. do 59 kg.
* V 77. hornonitrianskom basketbalovom derby v Handlovej zvíťazili domáci hráči nad Prievidzou 94:74. Pre Handlovú to bolo 27. víťazstvo zo vzájomných duelov, Prievidžania ich majú na konte 50.
* Víťazom jedenásteho ročníka Futbalovej tipovačky sa stal T. Grešner z Bojníc, druhý bol J. Brida z Ned.-Brezian a tretí B. Pieš z Poruby.
* Po odchode trénera MŠHK Prievidza Rudolfa Uličného do Martina sa dočasným trénerom prievidzských hokejistov stal Vendelín Sekera.
* V Prievidzi bola slávnostne otvorená nová krytá golfová hala so šiestimi odpaliskami a štvorjamkovým greenom.
* Na majstrovstvách Slovenska v džude starších žiakov získal v Rimavskej Sobote Dávid Brand bronzovú medailu.
* Mestský basketbalový klub Handlová utrpel prvú prehru v sezóne. V deviatom kole podľahol majstrovskej Nitre 87:99.
* Na majstrovstvách Slovenska starších žiačok v športovej gymnastike obsadila Miriam Zubajová medzi jednotlivkyňami tretiu priečku, v súťaži družstiev skončila spoločne s Alexandrou Sokolovou na druhom mieste.
* Bežec Ondrej Hanzlík (AK Baník Prievidza) získal na majstrovstvách Slovenska v maratóne v kat. 45 – 49-ročných mužov striebornú medailu.
* Prievidžania v desiatom kole basketbalovej extraligy dosiahli prvé víťazstvo, keď porazili Komárno 80:70.
* 32-ročná fitneska Eva Matoušková sa stala v litovskom Vilniuse vicemajsterkou sveta v kat. fitness shape nad 164 cm. Boli to jej druhé majstrovstvá sveta v tomto roku, na prvých skončila piata.

DECEMBER
* Prievidzskí zápasníci obsadili v I. voľnoštýliarskej lige štvrtú priečku, keď boli od nich úspešnejšie celky Lokomotívy Košice, Sniny a Dunajplavby Bratislava.
* Novým trénerom prievidzských hokejistov sa stal Petr Gürtler, ktorý predtým viedol lídra súťaže Banskú Bystricu a v minulej sezóne sa stal s Detvou víťazom I. ligy.
* Dušana Čierna (FKŠ Prievidza) sa stala v Taliansku vicemajsterkou sveta v kat. KATA Goju ryu žien.
* V tradičnej celoslovenskej ankete Triatlonista roka obsadil Martin Urbanovský tretiu priečku. V hlasovaní o Cenu Slovenskej triatlonovej únie, kde hlasovali len členovia únie a reprezentační tréneri, obsadil druhú pozíciu za Patrikom Kurilom.
* V celoslovenskej ankete Rýchlostný kanoista roka skončil Nováčan Radoslav Rus medzi kanoistami na tretej pozícii za Trenčanmi Mariánom Ostrčilom a Danielom Biksadským. Kategóriu maratónec roka suverénne vyhral. Medzi kanoistkami obsadila druhú pozíciu Ivana Kmeťová z KRK DAK Kiaba Nováky, prvá bola Marcela Erbanová (ŠKP Bratislava).
* Novácki vodní pólisti sa stali víťazmi slovenského pohára mužov. Súťaž vyhrali dvanástykrát, deviaty raz v rade.
* 16-ročný Prievidžan Tomáš Píš (ŠK Kickbox Idranyi Prievidza) reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v kickboxe seniorov. V kat. light kontakt sa výraznejšie nepresadil, keď prehral už v prvom kole.
* Kanianski biliardisti (Roman Čertík, Eugen Sľuka, Roman Havier, Peter Leitman) si v extralige družstiev vybojovali bronzové medaily.
* Kanianski biliardisti získali ďalšie dva bronzy v individuálnych disciplínach. Na majstrovstvách Slovenska v hre č. 8 skončil tretí Roman Čertík a v hre č. 9 Roman Havier.
* Víťazom tradičného Silvestrovského behu v Prievidzi sa stal po štvrtý raz v rade Branislav Arbet (Demolex Bardejov).Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 5. Hygge ako životný štýl
 6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 7. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 8. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 41 125
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 39 082
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 418
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 995
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 152
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 150
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 471
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 276
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 085
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 980
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Ilustračná fotografia.

Prinášame vám prehľad narodených detičiek z hornej Nitry. Ich fotky boli zverejnené v MY Hornonitrianskych novinách.

6 h
Testovanie v Prievidzi.

Z celkového počtu otestovaných ľudí bolo pozitívnych iba 0,79 percenta.

19 h
Testovanie v Handlovej.

Banícke mesto zaznamenalo veľký záujem o objednanie na konkrétny čas.

21 h
Rieka Handlovka v Prievidzi. Ilustračné foto.

Hydrometeorologický ústav vydal výstrahu druhého stupňa.

22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

24 h

Pozitivita je zatiaľ nízka.

19 h

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

19 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

23. jan

Už ste čítali?