Sobota, 3. jún, 2023 | Meniny má Karolína

Športový kaleidoskop hornej Nitry v roku 2005 – druhá časť

JÚL
* Víťazom desiateho ročníka Futbalovej tipovačky sa stal Michal Borko z V. Lehôtky. Druhý bol Dalibor Perniš zo Sebedražia a tretí Stanislav Hrdý rovnako zo Sebedražie.
* Fitneska Eva Matoušková z Novák skončila piata na majstrovstvách sveta v gréckych Aténach v kat. žien fitness shape.
* Na 14. ročníku 24-hodinového nonstop maratónu v basketbale medzi Nedožersko-brezianskými amatérmi a Výberom okresu zvíťazil druhý menovaný tím 2585:2325 a vyrovnal stav vzájomných súbojov na 6:6 (prvé dva ročníky hrali len nedožersko-brezianski amatéri medzi sebou).
* Novým kormidelníkom prievidzských futbalistov sa stal Ján Mikloška, jeho asistentom Dušan Uškovič.
* Zápasník ZK Baník Prievidza Ján Daniš štartoval na juniorských majstrovstvách sveta v zápasení voľným štýlom juniorov v litovskom Vilniuse, kde obsadil v kat. do 66 kg konečné 18. miesto.
* Novým trénerom handlovských basketbalistov sa stal Jaroslav Daubner, ktorý na lavičke druhého najlepšieho celku extraligy v sezóne 2004/05 vystriedal Tibora Jányho.
* Na majstrovstvách Európy junioriek v cestnej cyklistike obsadila Prievidžanka Katarína Uhlariková (Rostex Quantum Vyškov) 26. priečku.
* Prievidžanka Vanda Mesiariková sa predstavila na majstrovstvách Európy v behu do vrchu. V rakúskom Heiligenblute bola v kategórii žien klasifikovaná na 51. priečke.
* Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky) dosiahla na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike vynikajúci úspech. V kategórii žien do 23 rokov v K2 na 500 m obsadila v bulharskom Plovdive spolu s Kohlovou (Slávia UK BA) druhé miesto. Druhý novácky pretekár Ľubomír Beňo obsadil v juniorskej kategórii spolu s tromi Trenčanmi v K4 na 500 m siedme miesto.
* Pravenčan Milan Barányi (Kellys bicykle) sa stal majstrom Slovenska v horskej cyklistike v cross-country.
* Rýchlostný kanoista Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) sa stal v Českom Týne majstrom Európy v kanoistickom maratóne.
* Katarína Uhlariková štartovala na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike. V juniorskej kategórii obsadila v stíhačke 20. miesto a v bodovacích pretekoch bola šiesta.
* Titul majstrov Slovenska si v národnej lige vybojovali straší žiaci vodnopólového klubu NCHZ Nováky.
* Na Môtovskej priehrade pri Zvolene sa konali majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach. Nováčania tu získali dovedna 42 medailí, z toho 22 zlatých, 11 strieborných a 9 bronzových. KRK DAK Kiaba Nováky bol najúspešnejším klubom šampionátu.
* Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky) sa spolu s Kohlovou (Slávia UK BA) stali v poľskej Poznani vicemajsterkami Európy v kategórii žien v K2 na 200 m a na 500 m trati skončili štvrté.
* Novým trénerom MŠHK Prievidza sa stal Rudolf Uličný, bývalý kouč extraligovej Nitry, v súčasnosti tréner Martina.

AUGUST
* Katarína Uhlariková na majstrovstvách Európy v horskej cyklistike v belgickom Kluisbergene obsadila v juniorskej kategórii v cross-country 24. miesto.
* Na juniorských majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike štartovali dvaja Nováčania. Ľubomír Beňo ako člen „káštvorky“ obsadil na 1000 m trati šieste miesto a na polovičnej trati finišoval na štvrtej priečke. Martin Beneš v C2 spolu s Rusnákom (Piešťany) skončili na v C2 na 500 m štvrtí.
* Dvojica prievidzských zápasníkov štartovala v poľskej Vroclavi na majstrovstvách Európy v zápasení juniorov. Ján Daniš vo voľnom štýle v hmot. kategórii do 66 kg vypadol v druhom kole a medzi najlepších sa nepodarilo prebojovať ani Michalovi Šimkovi vo voľnom štýle do 74 kg.
* Prievidzskí volejbalisti sa vracajú do II. ligy napriek tomu, že sa v sezóne 2004/05 v I. lige udržali. Pre problémy s tvorbou kádra však radšej funkcionári klubu volili účinkovanie v nižšej súťaži.
* Katarína Uhlariková sa predstavila v Rakúsku na majstrovstvách sveta juniorov v dráhovej cyklistike. V bodovacích pretekoch bola ôsma a v stíhačke dvadsiata druhá.
* Juniorka Katarína Uhlariková nechýbala ani na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. V časovke bola 29. a v pretekoch jednotlivkýň s hromadným štartom 46.
* Dvaja členovia ŠK Kickbox Idranyi dosiahli výborné umiestnenia na majstrovstvách Európy v Bratislave. V juniorskej kategórii skončil Tomáš Píš v light kontakte na piatom mieste a Dávid Haberajter bol druhý.
* Na majstrovstvách strednej Európy v horskom cyklomaratóne obsadil Milan Barényi prvé miesto.
* Novým predsedom Hornonitrianskeho futbalového klubu Prievidza sa stal Ivan Biňovský, ktorý na tomto poste nahradil Ctibora Stachu. Viceprezidentom klubu sa stal namiesto Eugena Ciráka Vladimír Zaťko, bývalý manažér tímu.
* Novácka rýchlostná kanoistka Ivana Kmeťová obsadila na seniorských majstrovstvách sveta v chorvátskom Záhrebe v K2 na 200 m spolu s Kohlovou piate miesto. Na 500 m trati boli klasifikované na 13. priečke.
* V talianskom mestečku Livigno sa konali majstrovstvá sveta v horskej cyklistike. V disciplíne cross-country juniorov obsadila Katarína Uhlariková 30. priečku.
* Matej Sýkora (KRK DAK Kiaba Nováky) získal na majstrovstvách sveta v kvadriatlone, teda športe, ktorý sa skladá zo štyroch disciplín – plávania, kanoistiky, cyklistiky a behu, dve medaily v kategórii dorastu. Zlato vybojoval v súťaži družstiev a bronz v pretekoch jednotlivcov.

SEPTEMBER
* 16-ročný novácky vodný pólista Roman Matejovič reprezentoval Slovensko na kadetských majstrovstvách Európy vo vodnom póle v bulharskej Sofii. Slovenské nádeje tu obsadili šieste miesto.
* Novým majstrom Slovenska v šprintduatlone sa v Bojniciach stal Martin Urbanovský z A-sport teamu Prievidza. V kategórii mužov zvíťazil pred T. Jurkovičom (Žilina) a T. Polzerom (Pardubice). Medzi ženami skončila tretia Dorota Ziburová z Poruby.
* V Lazanoch bol počas zápasu domácich s Opatovcami n/N. oficiálne odovzdané do užívania futbalistom novovybudované šatne a tribúna.
* V Prievidzi sa konal Medzinárodný turnaj priateľstva a mládeže v zápasení vo voľnom štýle. Z Prievidžanov si prvé miesta vo svojich kategóriach vybojovali: Dalibor Madaj, Peter Obžera, Erik Maťo a Ján Daniš.
* Koncom septembra odštartovala nová extraligová sezóna basketbalistov. Náš okres má v nej opäť hneď dvojnásobné zastúpenie v podobe strieborného tímu z predchádzajúcej sezóny – MBK Handlová a nováčika súťaže - HBK Prievidza.

OKTÓBER
* Na majstrovstvách Slovenska v detskom fitnes si vybojovali dievčatá zo ZUŠ v Bojniciach s choreografiou Cascada prvenstvo.
* Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) sa predstavil na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne v austrálskom Perthe. Aktuálny majster Európy nedokázal obhájiť titul vicemajstra sveta, keď obsadil šieste miesto.
* Martin Urbanovský triumfoval v Trenčianskych Tepliciach vo finále slovenského pohára v duatlone a stal sa tak celkovým víťazom pohára.
* V Necpaloch bola slávnostne otvorená prvá krytá tenisová hala na území mesta Prievidze.
* Na plaveckej štafete miest sa v Handlovej zúčastnilo 469 účastníkov, ktorí spolu zaplávali 43 600 m.
* V krytej plavárni v Prievidzi sa po prvýkrát konala plavecká štafeta miest. Prievidžania dovedna zaplávali 39 975 m, keď sa do štafety zapojilo 596 účastníkov.
* Novácky vodný pólista Peter Kováč sa ako reprezentačný brankár Slovenska zúčastnil v Argentíne na majstrovstvách sveta juniorov vo vodnom póle. Slovenskí reprezentanti tam obsadili konečnú 13. priečku.
* V Prievidzi sa odohralo veľké futbalové derby, stretnutie dvoch súťažne najvyššie postavených družstiev v okrese – Prievidze a Dolných Vesteníc. Súboj sa skončil víťazstvom domácich 2:1. Prievidžania týmto výsledkom pretrhli Dolnovesteničanom 12-zápasovú šnúru bez prehry.
* Prievidzským basketbalistom sa nevydaril vstup do sezóny. Po piatich prehrách v úvode sezóny došlo k výmene trénera. Petra Sestrienku vystriedal Miroslav Marko.
* Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení vo voľnom štýle získal Dalibor Madaj bronzovú medailu v kat. do 35 kg.

NOVEMBER
* Kaniansky biliardista Peter Leitman si vybojoval na majstrovstvách Slovenska v hre č.14/1 bronzovú medailu.
* V Novákoch sa konalo zhromaždenie delegátov klubov združených v Slovenskom zväze vodného póla. Vo voľbe prezidenta zväzu sa rozhodlo, že ho aj v ďalšom volebnom období povedie Eduard Prelovský.
* V Novákoch slávnostne otvorili miniihrisko s umelým trávnikom – prvé podobné v okrese.
* Mladý cyklokrosár Marián Šimora z Lipníka obsadil na majstrovstvách Európy juniorov konečnú 38. priečku.
* Prievidzská športová hala bola dejiskom majstrovstiev Slovenska starších žiakov v zápasení voľným štýlom. Z Prievidžanov zlato vybojoval Peter Obžera v hmotn. kategórii do 42 kg a striebro Marek Hartmann v kat. do 59 kg.
* V 77. hornonitrianskom basketbalovom derby v Handlovej zvíťazili domáci hráči nad Prievidzou 94:74. Pre Handlovú to bolo 27. víťazstvo zo vzájomných duelov, Prievidžania ich majú na konte 50.
* Víťazom jedenásteho ročníka Futbalovej tipovačky sa stal T. Grešner z Bojníc, druhý bol J. Brida z Ned.-Brezian a tretí B. Pieš z Poruby.
* Po odchode trénera MŠHK Prievidza Rudolfa Uličného do Martina sa dočasným trénerom prievidzských hokejistov stal Vendelín Sekera.
* V Prievidzi bola slávnostne otvorená nová krytá golfová hala so šiestimi odpaliskami a štvorjamkovým greenom.
* Na majstrovstvách Slovenska v džude starších žiakov získal v Rimavskej Sobote Dávid Brand bronzovú medailu.
* Mestský basketbalový klub Handlová utrpel prvú prehru v sezóne. V deviatom kole podľahol majstrovskej Nitre 87:99.
* Na majstrovstvách Slovenska starších žiačok v športovej gymnastike obsadila Miriam Zubajová medzi jednotlivkyňami tretiu priečku, v súťaži družstiev skončila spoločne s Alexandrou Sokolovou na druhom mieste.
* Bežec Ondrej Hanzlík (AK Baník Prievidza) získal na majstrovstvách Slovenska v maratóne v kat. 45 – 49-ročných mužov striebornú medailu.
* Prievidžania v desiatom kole basketbalovej extraligy dosiahli prvé víťazstvo, keď porazili Komárno 80:70.
* 32-ročná fitneska Eva Matoušková sa stala v litovskom Vilniuse vicemajsterkou sveta v kat. fitness shape nad 164 cm. Boli to jej druhé majstrovstvá sveta v tomto roku, na prvých skončila piata.

DECEMBER
* Prievidzskí zápasníci obsadili v I. voľnoštýliarskej lige štvrtú priečku, keď boli od nich úspešnejšie celky Lokomotívy Košice, Sniny a Dunajplavby Bratislava.
* Novým trénerom prievidzských hokejistov sa stal Petr Gürtler, ktorý predtým viedol lídra súťaže Banskú Bystricu a v minulej sezóne sa stal s Detvou víťazom I. ligy.
* Dušana Čierna (FKŠ Prievidza) sa stala v Taliansku vicemajsterkou sveta v kat. KATA Goju ryu žien.
* V tradičnej celoslovenskej ankete Triatlonista roka obsadil Martin Urbanovský tretiu priečku. V hlasovaní o Cenu Slovenskej triatlonovej únie, kde hlasovali len členovia únie a reprezentační tréneri, obsadil druhú pozíciu za Patrikom Kurilom.
* V celoslovenskej ankete Rýchlostný kanoista roka skončil Nováčan Radoslav Rus medzi kanoistami na tretej pozícii za Trenčanmi Mariánom Ostrčilom a Danielom Biksadským. Kategóriu maratónec roka suverénne vyhral. Medzi kanoistkami obsadila druhú pozíciu Ivana Kmeťová z KRK DAK Kiaba Nováky, prvá bola Marcela Erbanová (ŠKP Bratislava).
* Novácki vodní pólisti sa stali víťazmi slovenského pohára mužov. Súťaž vyhrali dvanástykrát, deviaty raz v rade.
* 16-ročný Prievidžan Tomáš Píš (ŠK Kickbox Idranyi Prievidza) reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v kickboxe seniorov. V kat. light kontakt sa výraznejšie nepresadil, keď prehral už v prvom kole.
* Kanianski biliardisti (Roman Čertík, Eugen Sľuka, Roman Havier, Peter Leitman) si v extralige družstiev vybojovali bronzové medaily.
* Kanianski biliardisti získali ďalšie dva bronzy v individuálnych disciplínach. Na majstrovstvách Slovenska v hre č. 8 skončil tretí Roman Čertík a v hre č. 9 Roman Havier.
* Víťazom tradičného Silvestrovského behu v Prievidzi sa stal po štvrtý raz v rade Branislav Arbet (Demolex Bardejov).Najčítanejšie na My Horná Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 2. Palubná jednotka Shell EETS otvára európske hranice
 3. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 5. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
 6. Dovolenkový raj kúsok za hranicami
 7. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 8. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 1. Slováci milujú grilovanie s rodinou a priateľmi, ukázal prieskum
 2. Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné
 3. Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
 4. dm sa zameriava na ženské zdravie
 5. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
 6. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
 7. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
 8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 14 627
 2. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 036
 3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 7 035
 4. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 5 613
 5. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 5 232
 6. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 4 346
 7. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 3 882
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 834

Blogy SME

 1. Martin Borecky: Dieťa
 2. Ján Šeďo: Koľko takýchto príbehov zažijú ukrajinské deti po vojne ?
 3. Anna Miľanová: Prečo má stúpnuť pôrodnosť, keď nás už teraz "nahrádzajú" roboty?
 4. Ján Valchár: Nové fronty, nové výzvy
 5. Andrea Bérešová: Doma v záhrade 06/2023
 6. Martin Pilnik: Liekové reformy od farmafiriem nás priviedli k "dvojnásobným" nákladom na lieky
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Kameničany
 8. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Plavecký hrad
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 133 668
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 23 945
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 11 955
 4. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 9 099
 5. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 7 640
 6. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 526
 7. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 900
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 6 595
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Portrét grófa Pálffyho, vedľa neho stoja Katarína Malečková a Igor Socha.

Našli ho až v Kanade.


16 h
Ilustračné foto.

Vyplynulo to zo sčítania obyvateľov.


1. jún
Revište. Obnova tohto hradu je výsledkom dobrého tímového zohratia a medziodborovej spolupráce.

Na Slovensku je len 25 zastrešených hradov.


19 h

Mesto Prievidza začne budúci týždeň s rekonštrukciou palubovky v športovej hale.


TASR 20 h

Blogy SME

 1. Martin Borecky: Dieťa
 2. Ján Šeďo: Koľko takýchto príbehov zažijú ukrajinské deti po vojne ?
 3. Anna Miľanová: Prečo má stúpnuť pôrodnosť, keď nás už teraz "nahrádzajú" roboty?
 4. Ján Valchár: Nové fronty, nové výzvy
 5. Andrea Bérešová: Doma v záhrade 06/2023
 6. Martin Pilnik: Liekové reformy od farmafiriem nás priviedli k "dvojnásobným" nákladom na lieky
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Kameničany
 8. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Plavecký hrad
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 133 668
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 23 945
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 11 955
 4. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 9 099
 5. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 7 640
 6. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 526
 7. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 900
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 6 595
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu