Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Športový kaleidoskop hornej Nitry v roku 2005 – druhá časť

JÚL
* Víťazom desiateho ročníka Futbalovej tipovačky sa stal Michal Borko z V. Lehôtky. Druhý bol Dalibor Perniš zo Sebedražia a tretí Stanislav Hrdý rovnako zo Sebedražie.
* Fitneska Eva Matoušková z Novák skončila piata na majstrovstvách sveta v gréckych Aténach v kat. žien fitness shape.
* Na 14. ročníku 24-hodinového nonstop maratónu v basketbale medzi Nedožersko-brezianskými amatérmi a Výberom okresu zvíťazil druhý menovaný tím 2585:2325 a vyrovnal stav vzájomných súbojov na 6:6 (prvé dva ročníky hrali len nedožersko-brezianski amatéri medzi sebou).
* Novým kormidelníkom prievidzských futbalistov sa stal Ján Mikloška, jeho asistentom Dušan Uškovič.
* Zápasník ZK Baník Prievidza Ján Daniš štartoval na juniorských majstrovstvách sveta v zápasení voľným štýlom juniorov v litovskom Vilniuse, kde obsadil v kat. do 66 kg konečné 18. miesto.
* Novým trénerom handlovských basketbalistov sa stal Jaroslav Daubner, ktorý na lavičke druhého najlepšieho celku extraligy v sezóne 2004/05 vystriedal Tibora Jányho.
* Na majstrovstvách Európy junioriek v cestnej cyklistike obsadila Prievidžanka Katarína Uhlariková (Rostex Quantum Vyškov) 26. priečku.
* Prievidžanka Vanda Mesiariková sa predstavila na majstrovstvách Európy v behu do vrchu. V rakúskom Heiligenblute bola v kategórii žien klasifikovaná na 51. priečke.
* Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky) dosiahla na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike vynikajúci úspech. V kategórii žien do 23 rokov v K2 na 500 m obsadila v bulharskom Plovdive spolu s Kohlovou (Slávia UK BA) druhé miesto. Druhý novácky pretekár Ľubomír Beňo obsadil v juniorskej kategórii spolu s tromi Trenčanmi v K4 na 500 m siedme miesto.
* Pravenčan Milan Barányi (Kellys bicykle) sa stal majstrom Slovenska v horskej cyklistike v cross-country.
* Rýchlostný kanoista Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) sa stal v Českom Týne majstrom Európy v kanoistickom maratóne.
* Katarína Uhlariková štartovala na majstrovstvách Európy v dráhovej cyklistike. V juniorskej kategórii obsadila v stíhačke 20. miesto a v bodovacích pretekoch bola šiesta.
* Titul majstrov Slovenska si v národnej lige vybojovali straší žiaci vodnopólového klubu NCHZ Nováky.
* Na Môtovskej priehrade pri Zvolene sa konali majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach. Nováčania tu získali dovedna 42 medailí, z toho 22 zlatých, 11 strieborných a 9 bronzových. KRK DAK Kiaba Nováky bol najúspešnejším klubom šampionátu.
* Ivana Kmeťová (KRK DAK Kiaba Nováky) sa spolu s Kohlovou (Slávia UK BA) stali v poľskej Poznani vicemajsterkami Európy v kategórii žien v K2 na 200 m a na 500 m trati skončili štvrté.
* Novým trénerom MŠHK Prievidza sa stal Rudolf Uličný, bývalý kouč extraligovej Nitry, v súčasnosti tréner Martina.

AUGUST
* Katarína Uhlariková na majstrovstvách Európy v horskej cyklistike v belgickom Kluisbergene obsadila v juniorskej kategórii v cross-country 24. miesto.
* Na juniorských majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike štartovali dvaja Nováčania. Ľubomír Beňo ako člen „káštvorky“ obsadil na 1000 m trati šieste miesto a na polovičnej trati finišoval na štvrtej priečke. Martin Beneš v C2 spolu s Rusnákom (Piešťany) skončili na v C2 na 500 m štvrtí.
* Dvojica prievidzských zápasníkov štartovala v poľskej Vroclavi na majstrovstvách Európy v zápasení juniorov. Ján Daniš vo voľnom štýle v hmot. kategórii do 66 kg vypadol v druhom kole a medzi najlepších sa nepodarilo prebojovať ani Michalovi Šimkovi vo voľnom štýle do 74 kg.
* Prievidzskí volejbalisti sa vracajú do II. ligy napriek tomu, že sa v sezóne 2004/05 v I. lige udržali. Pre problémy s tvorbou kádra však radšej funkcionári klubu volili účinkovanie v nižšej súťaži.
* Katarína Uhlariková sa predstavila v Rakúsku na majstrovstvách sveta juniorov v dráhovej cyklistike. V bodovacích pretekoch bola ôsma a v stíhačke dvadsiata druhá.
* Juniorka Katarína Uhlariková nechýbala ani na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. V časovke bola 29. a v pretekoch jednotlivkýň s hromadným štartom 46.
* Dvaja členovia ŠK Kickbox Idranyi dosiahli výborné umiestnenia na majstrovstvách Európy v Bratislave. V juniorskej kategórii skončil Tomáš Píš v light kontakte na piatom mieste a Dávid Haberajter bol druhý.
* Na majstrovstvách strednej Európy v horskom cyklomaratóne obsadil Milan Barényi prvé miesto.
* Novým predsedom Hornonitrianskeho futbalového klubu Prievidza sa stal Ivan Biňovský, ktorý na tomto poste nahradil Ctibora Stachu. Viceprezidentom klubu sa stal namiesto Eugena Ciráka Vladimír Zaťko, bývalý manažér tímu.
* Novácka rýchlostná kanoistka Ivana Kmeťová obsadila na seniorských majstrovstvách sveta v chorvátskom Záhrebe v K2 na 200 m spolu s Kohlovou piate miesto. Na 500 m trati boli klasifikované na 13. priečke.
* V talianskom mestečku Livigno sa konali majstrovstvá sveta v horskej cyklistike. V disciplíne cross-country juniorov obsadila Katarína Uhlariková 30. priečku.
* Matej Sýkora (KRK DAK Kiaba Nováky) získal na majstrovstvách sveta v kvadriatlone, teda športe, ktorý sa skladá zo štyroch disciplín – plávania, kanoistiky, cyklistiky a behu, dve medaily v kategórii dorastu. Zlato vybojoval v súťaži družstiev a bronz v pretekoch jednotlivcov.

SEPTEMBER
* 16-ročný novácky vodný pólista Roman Matejovič reprezentoval Slovensko na kadetských majstrovstvách Európy vo vodnom póle v bulharskej Sofii. Slovenské nádeje tu obsadili šieste miesto.
* Novým majstrom Slovenska v šprintduatlone sa v Bojniciach stal Martin Urbanovský z A-sport teamu Prievidza. V kategórii mužov zvíťazil pred T. Jurkovičom (Žilina) a T. Polzerom (Pardubice). Medzi ženami skončila tretia Dorota Ziburová z Poruby.
* V Lazanoch bol počas zápasu domácich s Opatovcami n/N. oficiálne odovzdané do užívania futbalistom novovybudované šatne a tribúna.
* V Prievidzi sa konal Medzinárodný turnaj priateľstva a mládeže v zápasení vo voľnom štýle. Z Prievidžanov si prvé miesta vo svojich kategóriach vybojovali: Dalibor Madaj, Peter Obžera, Erik Maťo a Ján Daniš.
* Koncom septembra odštartovala nová extraligová sezóna basketbalistov. Náš okres má v nej opäť hneď dvojnásobné zastúpenie v podobe strieborného tímu z predchádzajúcej sezóny – MBK Handlová a nováčika súťaže - HBK Prievidza.

OKTÓBER
* Na majstrovstvách Slovenska v detskom fitnes si vybojovali dievčatá zo ZUŠ v Bojniciach s choreografiou Cascada prvenstvo.
* Radoslav Rus (KRK DAK Kiaba Nováky) sa predstavil na majstrovstvách sveta v kanoistickom maratóne v austrálskom Perthe. Aktuálny majster Európy nedokázal obhájiť titul vicemajstra sveta, keď obsadil šieste miesto.
* Martin Urbanovský triumfoval v Trenčianskych Tepliciach vo finále slovenského pohára v duatlone a stal sa tak celkovým víťazom pohára.
* V Necpaloch bola slávnostne otvorená prvá krytá tenisová hala na území mesta Prievidze.
* Na plaveckej štafete miest sa v Handlovej zúčastnilo 469 účastníkov, ktorí spolu zaplávali 43 600 m.
* V krytej plavárni v Prievidzi sa po prvýkrát konala plavecká štafeta miest. Prievidžania dovedna zaplávali 39 975 m, keď sa do štafety zapojilo 596 účastníkov.
* Novácky vodný pólista Peter Kováč sa ako reprezentačný brankár Slovenska zúčastnil v Argentíne na majstrovstvách sveta juniorov vo vodnom póle. Slovenskí reprezentanti tam obsadili konečnú 13. priečku.
* V Prievidzi sa odohralo veľké futbalové derby, stretnutie dvoch súťažne najvyššie postavených družstiev v okrese – Prievidze a Dolných Vesteníc. Súboj sa skončil víťazstvom domácich 2:1. Prievidžania týmto výsledkom pretrhli Dolnovesteničanom 12-zápasovú šnúru bez prehry.
* Prievidzským basketbalistom sa nevydaril vstup do sezóny. Po piatich prehrách v úvode sezóny došlo k výmene trénera. Petra Sestrienku vystriedal Miroslav Marko.
* Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení vo voľnom štýle získal Dalibor Madaj bronzovú medailu v kat. do 35 kg.

NOVEMBER
* Kaniansky biliardista Peter Leitman si vybojoval na majstrovstvách Slovenska v hre č.14/1 bronzovú medailu.
* V Novákoch sa konalo zhromaždenie delegátov klubov združených v Slovenskom zväze vodného póla. Vo voľbe prezidenta zväzu sa rozhodlo, že ho aj v ďalšom volebnom období povedie Eduard Prelovský.
* V Novákoch slávnostne otvorili miniihrisko s umelým trávnikom – prvé podobné v okrese.
* Mladý cyklokrosár Marián Šimora z Lipníka obsadil na majstrovstvách Európy juniorov konečnú 38. priečku.
* Prievidzská športová hala bola dejiskom majstrovstiev Slovenska starších žiakov v zápasení voľným štýlom. Z Prievidžanov zlato vybojoval Peter Obžera v hmotn. kategórii do 42 kg a striebro Marek Hartmann v kat. do 59 kg.
* V 77. hornonitrianskom basketbalovom derby v Handlovej zvíťazili domáci hráči nad Prievidzou 94:74. Pre Handlovú to bolo 27. víťazstvo zo vzájomných duelov, Prievidžania ich majú na konte 50.
* Víťazom jedenásteho ročníka Futbalovej tipovačky sa stal T. Grešner z Bojníc, druhý bol J. Brida z Ned.-Brezian a tretí B. Pieš z Poruby.
* Po odchode trénera MŠHK Prievidza Rudolfa Uličného do Martina sa dočasným trénerom prievidzských hokejistov stal Vendelín Sekera.
* V Prievidzi bola slávnostne otvorená nová krytá golfová hala so šiestimi odpaliskami a štvorjamkovým greenom.
* Na majstrovstvách Slovenska v džude starších žiakov získal v Rimavskej Sobote Dávid Brand bronzovú medailu.
* Mestský basketbalový klub Handlová utrpel prvú prehru v sezóne. V deviatom kole podľahol majstrovskej Nitre 87:99.
* Na majstrovstvách Slovenska starších žiačok v športovej gymnastike obsadila Miriam Zubajová medzi jednotlivkyňami tretiu priečku, v súťaži družstiev skončila spoločne s Alexandrou Sokolovou na druhom mieste.
* Bežec Ondrej Hanzlík (AK Baník Prievidza) získal na majstrovstvách Slovenska v maratóne v kat. 45 – 49-ročných mužov striebornú medailu.
* Prievidžania v desiatom kole basketbalovej extraligy dosiahli prvé víťazstvo, keď porazili Komárno 80:70.
* 32-ročná fitneska Eva Matoušková sa stala v litovskom Vilniuse vicemajsterkou sveta v kat. fitness shape nad 164 cm. Boli to jej druhé majstrovstvá sveta v tomto roku, na prvých skončila piata.

DECEMBER
* Prievidzskí zápasníci obsadili v I. voľnoštýliarskej lige štvrtú priečku, keď boli od nich úspešnejšie celky Lokomotívy Košice, Sniny a Dunajplavby Bratislava.
* Novým trénerom prievidzských hokejistov sa stal Petr Gürtler, ktorý predtým viedol lídra súťaže Banskú Bystricu a v minulej sezóne sa stal s Detvou víťazom I. ligy.
* Dušana Čierna (FKŠ Prievidza) sa stala v Taliansku vicemajsterkou sveta v kat. KATA Goju ryu žien.
* V tradičnej celoslovenskej ankete Triatlonista roka obsadil Martin Urbanovský tretiu priečku. V hlasovaní o Cenu Slovenskej triatlonovej únie, kde hlasovali len členovia únie a reprezentační tréneri, obsadil druhú pozíciu za Patrikom Kurilom.
* V celoslovenskej ankete Rýchlostný kanoista roka skončil Nováčan Radoslav Rus medzi kanoistami na tretej pozícii za Trenčanmi Mariánom Ostrčilom a Danielom Biksadským. Kategóriu maratónec roka suverénne vyhral. Medzi kanoistkami obsadila druhú pozíciu Ivana Kmeťová z KRK DAK Kiaba Nováky, prvá bola Marcela Erbanová (ŠKP Bratislava).
* Novácki vodní pólisti sa stali víťazmi slovenského pohára mužov. Súťaž vyhrali dvanástykrát, deviaty raz v rade.
* 16-ročný Prievidžan Tomáš Píš (ŠK Kickbox Idranyi Prievidza) reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v kickboxe seniorov. V kat. light kontakt sa výraznejšie nepresadil, keď prehral už v prvom kole.
* Kanianski biliardisti (Roman Čertík, Eugen Sľuka, Roman Havier, Peter Leitman) si v extralige družstiev vybojovali bronzové medaily.
* Kanianski biliardisti získali ďalšie dva bronzy v individuálnych disciplínach. Na majstrovstvách Slovenska v hre č. 8 skončil tretí Roman Čertík a v hre č. 9 Roman Havier.
* Víťazom tradičného Silvestrovského behu v Prievidzi sa stal po štvrtý raz v rade Branislav Arbet (Demolex Bardejov).Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Pomáhajte čítaním
 1. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 2. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 3. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 4. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 5. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 6. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 593
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 767
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 089
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 982
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 184
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 601
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 713
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 704
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 583
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 9 332
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Robert Šuník, majiteľ a prezident FC Baník Prievidza

Primátorka Prievidze mala pozitívny test na koronavírus

Katarína Macháčková vyzvala ľudí, aby sa k testom a k ochranným opatreniam stavali zodpovedne a dodržiavali ich.

Prievidzská primátorka informovala, že mala pozitívny test na koronavírus.

Prievidza chce vybudovať vodozádržné opatrenia v parku a na sídlisku Píly

Prievidzská samospráva má záujem zmierniť dosahy zmeny klímy na životné prostredie v meste.

Mestský úrad v Prievidzi.

Novou riaditeľkou Turisticko-informačnej kancelárie v Prievidzi bude H. Dadíková

Novou riaditeľkou Turisticko-informačnej kancelárie v Prievidzi bude mestská poslankyňa Helena Dadíková.

Turisticko-informačná kancelária.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Už ste čítali?