Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

V hornonitrianskom derby opäť úspešnejšia Handlová

Basketbalová extraliga

Dohrávka 15. kola: MBK Handlová – Inter Bratislava 84:79 (40:45), Golian 26, Štefánik 16, Madaj 15, Miloševič 12, Klátik 7, Smačko 6, Findura 2 – Míčka 40 (8 trojok), Činčura 17, Mičuda 8. TH: 26/21 – 30/21. F: 25 – 24, trojky: 7 – 10. Pred 700 divákmi rozhodovali Gabara a Hlinka
Po tragickej udalosti v handlovskej športovej hale (písali sme o nej v minulom čísle) sa zápas Handlovej s Interom hral v stredu odznova. Hráči sa však akoby dohodli, že ho rozohrajú podobne ako nedávny duel. Od úvodu sa opäť Interu strelecky darilo (najmä Míčkovi, ktorý strelecky exceloval), domáci slabšie bránili a tak hostia po 10-tich minútach vyhrávali 26:22 a po osembodovej šnúre v úvode druhej desaťminútovky už viedli 34:22. Handlovčania následne časť z náskoku Interu ukrojili, no i tak vstupovali Bratislavčania do druhého polčasu s päťbodovým vedením. Podobne ako v predchádzajúcu sobotu, i teraz pomaly začali Handlovčania v tretej časti otáčať skóre vo svoj prospech. V 25. min po koši Klátika po dlhšej dobe opäť viedli (53:51) a po 30. minútach hry svietilo na ukazovateli skóre 64:62 (zaujímavosťou je, že predchádzajúci zápas bol prerušený v 29. min za stavu 65:62). V 33. min za stavu 66:67 zaznamenal Golian desaťbodovú sériu a domáci razom v 36. min viedli 76:67. Opäť však začal úradovať strelecky disponovaný Míčka a v 38. min bolo vyrovnané 76:76. Následne však domáci zabrali a sériou ôsmich bodov rozhodli o svojom víťazstve. V posledných sekundách ešte zaznamenal Interista Míčka trojku a zaokrúhlil tak svoju „streleckú žatvu“ na 40 bodov, dal teda viac ako polovicu bodov svojho tímu.
16. kolo: HBK Prievidza – MBK Handlová 73:91 (33:43), E. Špiner 23, Sýkora 13, Nedeliak 10, Uhnák 10, Jonas 5, Gavran 4, Krkoš 4, Biňovský 2, Paraík 2 – Marcel Madaj 26, Smačko 24, Miloševič 15, Štefánik 12, Golian 10, Popa 4. TH: 26/18 – 32/23, F: 30 – 24, trojky: 7 – 8. Pred 1100 divákmi rozhodovali Gabara a Pavelka.
V Prievidzi bolo na basketbale po dlhom čase opäť viac ako tisíc divákov, o čo sa pričinili i fanúšikovia z Handlovej. 78. basketbalové derby medzi Prievidzou a Handlovou sa tak hralo v dobrej diváckej kulise. Líder extraligy z Handlovej bol na pôde posledného celku papierovým favoritom, no derby zápasy bývajú špecifické a ťažko vopred určiť favorita. V úvode zápasu sa to jasne potvrdzovalo, keď sa oba tímy striedali vo vedení. Po 10. min vyhrávali Prievidžania 22:19 a ešte v 16. min viedli 30:27. V závere polčasu však hrali nekoncentrovane v obrane, zbrklo zakončovali, čo vedúci tím extraligy náležite využil. Šesťbodovou sériou sa dostal do vedenia a keď strelil posledných deväť bodov prvého polčasu odchádzalo sa do šatní za stavu 43:33 pre Handlovú. V tretej desaťminútovke sa podarilo Handlovej udržať si náskok, hosťom do kariet hralo i to, že Prievidžanom nezabrali tradičné opory. Po 30. min už Handlová viedla 63:50, no Prievidžania sa ešte nevzali. V 33. min najlepší strelec HBK v zápase Edo Špiner znížil na 60:67 a zdalo sa, že ešte sa na palubovke odohrá dráma. Lenže následne niekoľkokrát Prievidžania chybili, kým Handlovčania strelili dôležité koše a razom bolo na začiatku 38. min 64:78. Skúsený tím hostí potom už zápas doviedol bez väčších problémov do víťazného konca. Pre Handlovú to bola 28. výhra v derby zápasoch s Prievidzou. Tá má na konte 50 víťazstiev zo vzájomných súbojov hornonitrianskych celkov.
Ostatné výsledky: Košice – Lučenec 81:68, Komárno – Levice 99:54, Svit – Nitra 70:75, Inter – Sp. Nová Ves 91:65.
10. Prievidza 16 2 14 1114:1289 18
V stredu sa predstavia Handlovčania v Sp. N. Vsi a Prievidžania v Košiciach. V sobotu Handlová privíta o 17. h Nitru a Prievidza Sp. N. Ves.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  7. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  9. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

VERÍM

Blíži sa čas Vianoc, čas radosti, hojnosti, pokoja. Čo z tejto atmosféry dokážeme prijať, čo nám môže pomôcť uvidieť a čo nám môže pomôcť nájsť?

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.

Na internete predáva traktor aj iné veci podvodník

Muž na internete predáva traktor aj materiál na stavbu. Po zaplatení však od neho nič neuvidíte. Je to podvodník. Polícia žiada o spoluprácu.

Futsalistky ovládli prestížny turnaj, juniorom sa darilo menej

Ženy TNF Mia San Mia Kanianka turnaj vyhrali s plným počtom bodov, Nikoleta Hološková vyhrala aj cenu o najlepšieho strelca turnaja.