Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V hornonitrianskom derby opäť úspešnejšia Handlová

Basketbalová extraliga

Dohrávka 15. kola: MBK Handlová – Inter Bratislava 84:79 (40:45), Golian 26, Štefánik 16, Madaj 15, Miloševič 12, Klátik 7, Smačko 6, Findura 2 – Míčka 40 (8 trojok), Činčura 17, Mičuda 8. TH: 26/21 – 30/21. F: 25 – 24, trojky: 7 – 10. Pred 700 divákmi rozhodovali Gabara a Hlinka
Po tragickej udalosti v handlovskej športovej hale (písali sme o nej v minulom čísle) sa zápas Handlovej s Interom hral v stredu odznova. Hráči sa však akoby dohodli, že ho rozohrajú podobne ako nedávny duel. Od úvodu sa opäť Interu strelecky darilo (najmä Míčkovi, ktorý strelecky exceloval), domáci slabšie bránili a tak hostia po 10-tich minútach vyhrávali 26:22 a po osembodovej šnúre v úvode druhej desaťminútovky už viedli 34:22. Handlovčania následne časť z náskoku Interu ukrojili, no i tak vstupovali Bratislavčania do druhého polčasu s päťbodovým vedením. Podobne ako v predchádzajúcu sobotu, i teraz pomaly začali Handlovčania v tretej časti otáčať skóre vo svoj prospech. V 25. min po koši Klátika po dlhšej dobe opäť viedli (53:51) a po 30. minútach hry svietilo na ukazovateli skóre 64:62 (zaujímavosťou je, že predchádzajúci zápas bol prerušený v 29. min za stavu 65:62). V 33. min za stavu 66:67 zaznamenal Golian desaťbodovú sériu a domáci razom v 36. min viedli 76:67. Opäť však začal úradovať strelecky disponovaný Míčka a v 38. min bolo vyrovnané 76:76. Následne však domáci zabrali a sériou ôsmich bodov rozhodli o svojom víťazstve. V posledných sekundách ešte zaznamenal Interista Míčka trojku a zaokrúhlil tak svoju „streleckú žatvu“ na 40 bodov, dal teda viac ako polovicu bodov svojho tímu.
16. kolo: HBK Prievidza – MBK Handlová 73:91 (33:43), E. Špiner 23, Sýkora 13, Nedeliak 10, Uhnák 10, Jonas 5, Gavran 4, Krkoš 4, Biňovský 2, Paraík 2 – Marcel Madaj 26, Smačko 24, Miloševič 15, Štefánik 12, Golian 10, Popa 4. TH: 26/18 – 32/23, F: 30 – 24, trojky: 7 – 8. Pred 1100 divákmi rozhodovali Gabara a Pavelka.
V Prievidzi bolo na basketbale po dlhom čase opäť viac ako tisíc divákov, o čo sa pričinili i fanúšikovia z Handlovej. 78. basketbalové derby medzi Prievidzou a Handlovou sa tak hralo v dobrej diváckej kulise. Líder extraligy z Handlovej bol na pôde posledného celku papierovým favoritom, no derby zápasy bývajú špecifické a ťažko vopred určiť favorita. V úvode zápasu sa to jasne potvrdzovalo, keď sa oba tímy striedali vo vedení. Po 10. min vyhrávali Prievidžania 22:19 a ešte v 16. min viedli 30:27. V závere polčasu však hrali nekoncentrovane v obrane, zbrklo zakončovali, čo vedúci tím extraligy náležite využil. Šesťbodovou sériou sa dostal do vedenia a keď strelil posledných deväť bodov prvého polčasu odchádzalo sa do šatní za stavu 43:33 pre Handlovú. V tretej desaťminútovke sa podarilo Handlovej udržať si náskok, hosťom do kariet hralo i to, že Prievidžanom nezabrali tradičné opory. Po 30. min už Handlová viedla 63:50, no Prievidžania sa ešte nevzali. V 33. min najlepší strelec HBK v zápase Edo Špiner znížil na 60:67 a zdalo sa, že ešte sa na palubovke odohrá dráma. Lenže následne niekoľkokrát Prievidžania chybili, kým Handlovčania strelili dôležité koše a razom bolo na začiatku 38. min 64:78. Skúsený tím hostí potom už zápas doviedol bez väčších problémov do víťazného konca. Pre Handlovú to bola 28. výhra v derby zápasoch s Prievidzou. Tá má na konte 50 víťazstiev zo vzájomných súbojov hornonitrianskych celkov.
Ostatné výsledky: Košice – Lučenec 81:68, Komárno – Levice 99:54, Svit – Nitra 70:75, Inter – Sp. Nová Ves 91:65.
1. Handlová 16 13 3 1390:1251 29
2. Lučenec 16 11 5 1298:1206 27
3. Nitra 16 10 6 1370:1292 26
4. Košice 16 9 7 1289:1219 25
5. Sp. Nová Ves 16 9 7 1236:1243 25
6. Svit 16 9 7 1144:1173 25
7. Inter BA 16 6 10 1374:1348 22
8. Levice 16 6 10 1182:1299 22