Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

V hornonitrianskom derby opäť úspešnejšia Handlová

Basketbalová extraliga

Dohrávka 15. kola: MBK Handlová – Inter Bratislava 84:79 (40:45), Golian 26, Štefánik 16, Madaj 15, Miloševič 12, Klátik 7, Smačko 6, Findura 2 – Míčka 40 (8 trojok), Činčura 17, Mičuda 8. TH: 26/21 – 30/21. F: 25 – 24, trojky: 7 – 10. Pred 700 divákmi rozhodovali Gabara a Hlinka
Po tragickej udalosti v handlovskej športovej hale (písali sme o nej v minulom čísle) sa zápas Handlovej s Interom hral v stredu odznova. Hráči sa však akoby dohodli, že ho rozohrajú podobne ako nedávny duel. Od úvodu sa opäť Interu strelecky darilo (najmä Míčkovi, ktorý strelecky exceloval), domáci slabšie bránili a tak hostia po 10-tich minútach vyhrávali 26:22 a po osembodovej šnúre v úvode druhej desaťminútovky už viedli 34:22. Handlovčania následne časť z náskoku Interu ukrojili, no i tak vstupovali Bratislavčania do druhého polčasu s päťbodovým vedením. Podobne ako v predchádzajúcu sobotu, i teraz pomaly začali Handlovčania v tretej časti otáčať skóre vo svoj prospech. V 25. min po koši Klátika po dlhšej dobe opäť viedli (53:51) a po 30. minútach hry svietilo na ukazovateli skóre 64:62 (zaujímavosťou je, že predchádzajúci zápas bol prerušený v 29. min za stavu 65:62). V 33. min za stavu 66:67 zaznamenal Golian desaťbodovú sériu a domáci razom v 36. min viedli 76:67. Opäť však začal úradovať strelecky disponovaný Míčka a v 38. min bolo vyrovnané 76:76. Následne však domáci zabrali a sériou ôsmich bodov rozhodli o svojom víťazstve. V posledných sekundách ešte zaznamenal Interista Míčka trojku a zaokrúhlil tak svoju „streleckú žatvu“ na 40 bodov, dal teda viac ako polovicu bodov svojho tímu.
16. kolo: HBK Prievidza – MBK Handlová 73:91 (33:43), E. Špiner 23, Sýkora 13, Nedeliak 10, Uhnák 10, Jonas 5, Gavran 4, Krkoš 4, Biňovský 2, Paraík 2 – Marcel Madaj 26, Smačko 24, Miloševič 15, Štefánik 12, Golian 10, Popa 4. TH: 26/18 – 32/23, F: 30 – 24, trojky: 7 – 8. Pred 1100 divákmi rozhodovali Gabara a Pavelka.
V Prievidzi bolo na basketbale po dlhom čase opäť viac ako tisíc divákov, o čo sa pričinili i fanúšikovia z Handlovej. 78. basketbalové derby medzi Prievidzou a Handlovou sa tak hralo v dobrej diváckej kulise. Líder extraligy z Handlovej bol na pôde posledného celku papierovým favoritom, no derby zápasy bývajú špecifické a ťažko vopred určiť favorita. V úvode zápasu sa to jasne potvrdzovalo, keď sa oba tímy striedali vo vedení. Po 10. min vyhrávali Prievidžania 22:19 a ešte v 16. min viedli 30:27. V závere polčasu však hrali nekoncentrovane v obrane, zbrklo zakončovali, čo vedúci tím extraligy náležite využil. Šesťbodovou sériou sa dostal do vedenia a keď strelil posledných deväť bodov prvého polčasu odchádzalo sa do šatní za stavu 43:33 pre Handlovú. V tretej desaťminútovke sa podarilo Handlovej udržať si náskok, hosťom do kariet hralo i to, že Prievidžanom nezabrali tradičné opory. Po 30. min už Handlová viedla 63:50, no Prievidžania sa ešte nevzali. V 33. min najlepší strelec HBK v zápase Edo Špiner znížil na 60:67 a zdalo sa, že ešte sa na palubovke odohrá dráma. Lenže následne niekoľkokrát Prievidžania chybili, kým Handlovčania strelili dôležité koše a razom bolo na začiatku 38. min 64:78. Skúsený tím hostí potom už zápas doviedol bez väčších problémov do víťazného konca. Pre Handlovú to bola 28. výhra v derby zápasoch s Prievidzou. Tá má na konte 50 víťazstiev zo vzájomných súbojov hornonitrianskych celkov.
Ostatné výsledky: Košice – Lučenec 81:68, Komárno – Levice 99:54, Svit – Nitra 70:75, Inter – Sp. Nová Ves 91:65.
10. Prievidza 16 2 14 1114:1289 18
V stredu sa predstavia Handlovčania v Sp. N. Vsi a Prievidžania v Košiciach. V sobotu Handlová privíta o 17. h Nitru a Prievidza Sp. N. Ves.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

O funkciu primátora Handlovej má záujem jedna žena a piati muži

O funkciu primátora Handlovej prejavilo záujem šesť ľudí.

Nezamestnanosť v okrese Trenčín bola v auguste druhá najnižšia na Slovensku

Najvyššia miera nezamestnanosti bola v Trenčianskom kraji v auguste v okrese Prievidza, kde dosiahla úroveň 4,63 percenta.

Klasický jablkový sad v Koši za roky premenili na bio

Biojabĺčka si môžete nazbierať aj na hornej Nitre. Rodinný sad ponúka niekoľko druhov jabĺk, ktoré vydržia aj mesiace. Od ovocia v obchodoch sa líšia tým, že ich pestovali bez chemických postrekov.

KAM ZA FUTBALOM: Prehľad víkendových zápasov

Prinášame vám tradičnú ponuku všetkých futbalových stretnutí.

Prievidzskí zápasníci zaznamenali fantastický úspech (+FOTO)

Zápasnícky klub Baník Prievidza zorganizoval v športovej hale tradičné podujatie.