Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

I. hokejová liga

27. kolo: HK Trnava – MŠHK Prievidza 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), 27. Páleš, 39. Vígh. Vylúčení 4:8 na 2 min, Presilovky a oslabenia 0:0. Pred 129 divákmi rozhodovali Krist – Lajčiak, Zvrškovec. MŠHK: Maček, Švarba, Jaško, Paták, Konôpka, Obert, Beňadik – Sibert, Vígh, Žila – Raček, Mucha, Milec – Pauer, Zachar, Páleš, Smrek, Ulbrich, Bonda.
Bilancia súperov v aktuálnej sezóne pred týmto duelom bola vyrovnaná, oba celky v prvej polovici základnej časti v domácom prostredí zvíťazili. Tentoraz však Trnavčania na solídne hrajúcich Prievidžanov nemali. Hostia začali veľmi dobre, v prvej tretine boli lepším mužstvom, podarilo sa im neraz súpera dostať pod tlak, najmä v presilových hrách. Len Vígh mal tri sľubné šance, voči Megovi sa nepresadili v dobrých príležitostiach ani Žila, Páleš, Sibert, či Zachar. V druhej časti bolo viacero príležitostí na oboch stranách, Prievidžania však boli v porovnaní s domácimi strelecky efektívnejší. V 27. min sa dostali do vedenia. Pauer vybojoval za bránou puk a krížom cez bránkovisko ho nahral Pálešovi, ktorý napol sieť Megovej brány. Druhý gólom Prievidze pridal Vígh dve minúty pred druhou prestávkou. Po nedorozumení domácej obrany sa puk dostal k najlepšiemu strelcovi Prievidze v minulej sezóne a ten ho zasunul l ľavej tyči Megovej svätyne. Dôležitým momentov vzhľadom na ďalší vývoj zápasu boli v úvode tretej časti presilovky domácich 5:3 a 4:3. Keby Trnavčania dali gól, mohlo byť všetko inak. Prievidžania so skvelým Klosíkom v bráne sa však ubránili a umnou hrou už výsledok udržali až do posledných minút. Pre nového trénera MŠHK Petra Gűrtlera to bol prvý víťazný zápas Prievidzi.
Ostatné výsledky: Trebišov – Humenné 0:10, Ban. Bystrica – Piešťany 4:0, Prešov – levice 3:0, Pov. Bystrica – Topoľčany 5:3, Sp. N. Ves – Senica 1:3. Predohrávka 32. kola: Humenné – Levice 4:2.
28. kolo: MŠHK Prievidza – HK LK Prešov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), 8. a 34. Žila – 13. Kyseľa, 40. Obuch, 46. a 60. Ondrej. Vylúčení 10:8 na 2 min, navyše Vígh na 10 min a Švarba TH. Presilovky 0:2, oslabenia 0:1. Pred 515 divákmi rozhodoval Šatan – Píšťanský a Vido. MŠHK: Klosík – Švarba, Maček, Jaško, Paták, Obert, Konôpka – Sibert, Vígh, Žila – Raček, Mucha, Milec – Pauer, Zachar, Páleš.
V 6. kole I. ligy sa postaral Prešov o prvé veľké prekvapenie sezóny na účet Prievidze, keď vtedy vyhral na ľade MŠHK 2:0. A teraz si opäť odviezol z Prievidze všetky tri body... Pritom to na jeho víťazstvo dlho nevyzeralo, hráči MŠHK dva razy v zápase viedli. V prvej tretine boli domáci lepším mužstvom, mali viacero dobrých príležitostí a v 8. min sa aj ujali vedenia, keď po skrumáži pred bránou posunul Sibert puk Žilovi a ten napol sieť prešovskej brány. Ďalšie dobré príležitosti Zachara, Páleša a Milca zostali nevyužité, naopak hostia šťastným gólom Kyseľu v oslabení vyrovnali. Od druhej tretiny Prievidžania poľavili, viazla im kombinácia, robili chyby v obrane, nehrali s dostatočným dôrazom. V 34. min však opäť išli do vedenia. Sibert vybojoval puk za bránou a posunul do Švarbovi. Ten puk poslal pred bránu, kde sa opäť presadil Žila. Necelú polminútu pred koncom druhej časti hostia opäť vyrovnali, keď po krížnej prihrávke Šoltísa skóroval obrancami zabudnutý Obuch. Prešov dostal po prvý raz do vedenia v 46. min, keď Ondrej trafil do vinkla Klosíkovej brány. Domáci napriek snahe už nedokázali zvrátiť výsledok, Prešovčania ich do vyložených šancí nepúšťali. Naopak v 60. min zvyšoval na 4:2 pre hostí nekrytý Ondrej strelou z pravej strany. Hráči MŠHK výkonom zaostali za svojim štandardom... Ešte však spomenieme jeden zaujímavý údaj. V tretej časti udelil rozhodca Šatan hosťom dva dvojminútové tresty, kým domáci mali v tejto časti hry dovedna 41 trestných minút, vrátane osobného trestu Vígh a trestu v hre Švarbu...
Ostatné výsledky: Humenné – Senica 4:3, Topoľčany – Sp. N. Ves 6:1, Levice – Pov. Bystrica 2:4, Piešťany – Trnava 6:5 po trest. strieľaniach, Trebišov – Ban. Bystrica 1:5.
1. B. Bystrica 28 21 2 3 2 111:48 70
2. Topoľčany 28 17 3 3 5 117:80 60
3. Pov. Bystrica 29 15 3 1 10 90:93 52
4. Humenné 29 14 3 2 10 129:87 50
5. Piešťany 29 15 2 1 11 91:74 50
6. Sp. N. Ves 28 16 1 0 11 88:82 50
7. Prievidza 28 13 4 1 10 78:62 48
8. Prešov 28 10 2 2 14 62:77 36