Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

MBK s prvou prehrou, no naďalej na čele súťaže

Basketbalová extraliga
9. kolo: Spiš. N. Ves - HBK Prievidza 81:62 (34:23), Rašič 16, Demečko 16, Hovaňák 13 – Uhnák 23 (5 trojok), Gavran 17, Štorcel 8, Sýkora 7, Imnadze 5, Vansa 2. TH 25/16 – 24/16, F: 24 – 21, trojky: 5 – 8. Pred 900 divákmi rozhodovali Brziak, Bohucký.
Prievidžania nastúpili bez trojice rozohrávačov – Boruta Rozmana, ktorý v Prievidzi skončil, chorého Eda Špinera a zraneného Biňovského. V úvodnej štvrtine dominovali obrany, no domáci po trojke v poslednej sekunde vstupovali do druhej časti so sedembodovým vedením (17:10). Prievidzi sa strelecky nedarilo ani v druhej časti, dovedna za prvý polčas hráči HBK zaznamenali len 23 bodov... Domáci však tiež v streleckej efektivite zrovna neexcelovali, no predsa len si do veľkej prestávky vybudovali 11-bodový náskok (34:23). Tretiu štvrtinu začali Prievidžania dobre, podarilo sa im znížiť na rozdiel 5-tich bodov (stav 36:31). Domáci však zvrat nepripustili a pred poslednou desaťminútovkou mali opäť 11-bodové vedenie (58:47). Záverečnú časť začali východniari výborne, po ich jedenásťbodovej sérii bolo o víťazovi súboja rozhodnuté... V sobotu začína odvetná časť základnej časti a HBK je stále bez výhry na svojom konte...
Nitra – MBK Handlová 99:87 (44:27), Dimavičius 21, Seman 20, Ames 17 – Miloševič 37, Smačko 18 (4 trojky), Marcel Madaj 12, Golian 10, Popa 6, Štefánik 4. TH: 26/17 – 40/32, F: 30 – 25, trojky: 6 – 7. Pred 500 divákmi rozhodovali L. Janáč a Kuzmiak.
Handlovčania si prehrali zápas už v prvej desaťminútovke. Domácim sa od úvodných sekúnd strelecky darilo, boli lepší po všetkých stránkach a tak po desiatich minútach hry mali 19-bodový náskok (29:10). Napriek tomu, že Handlovčania vyhrali zvyšné tri štvrtiny (pomerom 17:15, 26:24 a 34:31), spomínané bodové manko sa im už nepodarilo zmazať. Najbližšie sa k domácim priblížili na rozdiel siedmich bodov (stav 91:84), no to sa už začínala posledná minúta súboja... V samom závere si už Nitrania víťazstvo nenechali vziať. Handlovčania utrpeli prvú prehru v sezóne, no naďalej si udržali vedúce postavenie v extralige.
Ostatné výsledky: Košice – Komárno 93:59, Levice – Inter 99:87, Lučenec – Svit 85:72.
10. Prievidza 9 0 9 600:733 9
V sobotu o 18,30 h hrá Prievidza v miestnej športovej hale s Komárnom, handlovčania cestujú do Levíc.