Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Handlová stále bez prehry, Prievidza bez víťazstva

Basketbalová extraliga

7. kolo: MBK Handlová – HBK Prievidza 94:74 (50:36), Miloševič 36 (6 trojok), Štefánik 16, Smačko 16, Marcel Madaj 14, Barišič 6, Golian 4 – Uhnák 23, Gavran 22, Rozman 11, Štorcel 8, Sýkora 5, Imnadze 3, Vansa 2. TH: 24/22 – 24/13, F: 22 – 21, trojky: 14 – 7. Pred 1100 divákmi rozhodovali Ženiš a Lukáč.
Samotnému zápasu predchádzala rozlúčka Handlovčanov s bývalými hráčmi Jaroslavom Morávkom a Ľubomírom Uhnákom. Uhnák však na rozdiel od Morávka, ktorý ukončil aktívnu činnosť, v súboji Handlovej s Prievidzou nastúpil, nie však za domácich. Stal sa novou posilou HBK! Potom už začalo samotné derby, ktoré ničím nezaostalo za očakávaním. Nechýbalo mu napätie ani atraktivita. Po rozpačitom úvodu, keď v 4. min svietil na ukazovateli skóre stav 6:6 sa domáci prebrali. Naštartovali ich Miloševič s Golianom a po 14-bodovej sérii razom MBK viedlo v 7. min 20:6 (po prvej desaťminútovke 29:16). V druhej časti Handlovčania pokračovali v dobrom výkone, v 13. min už mali 20-bodový náskok 39:19, v 17. min dokonca viedli 44:21. Vtedy už začali v handlovskej hale diváci hovoriť o tom, že Prievidžania odídu s poriadnou nakladačkou. Opäť sa však potvrdilo, že derby nie je obyčajný zápas. Domáci v závere polčasu poľavili, naopak hostia zdvihli hlavy. Posledné tri minúty pred veľkou prestávkou vyhrali 13:4 a v zlepšenom výkone pokračovali aj tretej časti. V 30. min už Handlová viedla len 64:59 a v 31. min sa HBK dokonca dotiahol na rozdiel troch bodov (stav 68:65). Prievidžania si však opäť vybrali „streleckú prestávku“ v najnevhodnejší čas. Najbližšie štyri minúty neskórovali a domáci 12-bodovou definitívne naklonili misky váh na svoju stranu. A keď sa navyše hosťom vyfaulovali Rozman s Uhnákom, domáci svoj náskok ešte zveľadili. V 40. min už viedli opäť o 23 bodov 94:71... Na záver nám nedá nespomenúť ešte jednu kuriozitu. V druhom polčase, v jednom momente hrali v drese HBK traja hráči, ktorí boli v minulej sezóne basketbalistami Handlovej – Rozman, Uhnák a Nedeliak.
Ostatné výsledky: Nitra – Svit 81:61, Lučenec – Košice 97:76, Levice – Komárno 106:64, Sp. N. Ves – Inter 80:92.
8. kolo: HBK Prievidza – Slávia TU Košice 61:80 (27:29), Gavran 21, Rozman 11, Štorcel 10, Uhnák 9, Imnadze 4, Sýkora 3, Nedeliak 2, Blaho 1 – Ivan 20, Svitek 15, Mišinský 13, TH: 22/18 – 22/13, F: 23 – 20, trojky: 5 – 7. Pred 250 divákmi rozhodovali L. Janáč a Pavelka.
Domáci začali dobre, viedli v 4. min 9:3 a o dve minúty neskôr 12:6. Potom však vyprodukovali viacero nepresností v rozohrávke i zakončení a hostia išli v závere prvej časti do vedenia (stav 14:15). Za prvých sedem minút druhej desaťminútovky zaznamenali hráči HBK len päť bodov a Košice viedli 26:19. V závere prvého polčasu však Prievidžania stihli skorigovať na 27:29. V druhom polčase sa hostia rozstrieľali. V tretej desaťminútovke dali 27 bodov a pred poslednou časťou viedli 56:48. Domáci nastúpili do záverečnej časti s cieľom zvrátiť priebeh duelu, no v 34. min sa vyfauloval ich najlepší strelec Gavran (21 b) a Košice následne svoje víťazstvo s prehľadom ustrážili. V 39. min navyše viedli už o 20 bodov 80:60...
MBK Handlová – AC LB 04 Spiš. N. Ves 91:78 (47:27), Miloševič a Marcel Madaj po 19, Štefánik a Smačko po 15, Golian 14, Barišič 7, Findura 2 – Hovaňák 19, Demečko 17, Pešta 15. TH: 32/22 – 15/11, F: 16 – 25, trojky: 9 – 6. Pred 1200 divákmi rozhodovali J.Janáč a Obmaščík.
Domáci nezačali dobre, prehrávali 2:8 a neskôr 4:11. Následne sa však prebrali a spustili na súperov kôš streleckú kanonádu. Posledné štyri minúty prvej časti vyhrali 18:1 a razom mali 10-bodový náskok (22:12). V druhej desaťminútovke hrali domáci svoju typickú hru a vedenie postupne zvyšovali. Polčasový rozdiel predstavoval 20 bodov (47:27). V druhom polčase hostia zlepšili obrannú činnosť a pustili sa do znižovania náskoku. V 37. min sa im podarilo upraviť na rozdiel 10 bodov (stav 83:73), no bližšie ich už skúsený domáci tím nepustil. V závere si Handlovčania s prehľadom udržali víťazstvo i neporaziteľnosť v sezóne.
Ostatné výsledky: Svit – Levice 86:71, Komárno – Lučenec 69:82, Inter – Nitra 85:78.
10. Prievidza 8 0 8 538:652 8
V sobotu hrá Handlová v Nitre a Prievidza v Sp. N. Vsi.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 863

Primátor Novák: Stihneme otestovať všetkých obyvateľov mesta, ktorí o to majú záujem

Situácia v Novákoch bola počas sobotného dopoludnia pokojná, ľudia chodili do odberných miest priebežne a nemuseli dlho čakať v radoch.

V Novákoch dopadlo prvé testovacie dopoludnie dobre.

Dôvodom bol nedostatok zdravotníkov. Pred otvorenými miestami sa tvoria dlhé rady. Mesto čakanie odhaduje na približne dve hodiny.

Niektoré odberné miesta v Handlovej neotvorili.

V Prievidzi a Handlovej zatiaľ nefungujú všetky odberné miesta

Pred viacerými odbernými miestami sa tvoria niekoľkometrové rady ľudí, kolónu áut eviduje mesto i na Nábrežnej ulici.

Trenčíne situácia prekvapivo dobrá, zhodnotil viceprimátor Žák

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.