Handlová stále bez prehry, Prievidza bez víťazstva

Basketbalová extraliga

7. kolo: MBK Handlová – HBK Prievidza 94:74 (50:36), Miloševič 36 (6 trojok), Štefánik 16, Smačko 16, Marcel Madaj 14, Barišič 6, Golian 4 – Uhnák 23, Gavran 22, Rozman 11, Štorcel 8, Sýkora 5, Imnadze 3, Vansa 2. TH: 24/22 – 24/13, F: 22 – 21, trojky: 14 – 7. Pred 1100 divákmi rozhodovali Ženiš a Lukáč.
Samotnému zápasu predchádzala rozlúčka Handlovčanov s bývalými hráčmi Jaroslavom Morávkom a Ľubomírom Uhnákom. Uhnák však na rozdiel od Morávka, ktorý ukončil aktívnu činnosť, v súboji Handlovej s Prievidzou nastúpil, nie však za domácich. Stal sa novou posilou HBK! Potom už začalo samotné derby, ktoré ničím nezaostalo za očakávaním. Nechýbalo mu napätie ani atraktivita. Po rozpačitom úvodu, keď v 4. min svietil na ukazovateli skóre stav 6:6 sa domáci prebrali. Naštartovali ich Miloševič s Golianom a po 14-bodovej sérii razom MBK viedlo v 7. min 20:6 (po prvej desaťminútovke 29:16). V druhej časti Handlovčania pokračovali v dobrom výkone, v 13. min už mali 20-bodový náskok 39:19, v 17. min dokonca viedli 44:21. Vtedy už začali v handlovskej hale diváci hovoriť o tom, že Prievidžania odídu s poriadnou nakladačkou. Opäť sa však potvrdilo, že derby nie je obyčajný zápas. Domáci v závere polčasu poľavili, naopak hostia zdvihli hlavy. Posledné tri minúty pred veľkou prestávkou vyhrali 13:4 a v zlepšenom výkone pokračovali aj tretej časti. V 30. min už Handlová viedla len 64:59 a v 31. min sa HBK dokonca dotiahol na rozdiel troch bodov (stav 68:65). Prievidžania si však opäť vybrali „streleckú prestávku“ v najnevhodnejší čas. Najbližšie štyri minúty neskórovali a domáci 12-bodovou definitívne naklonili misky váh na svoju stranu. A keď sa navyše hosťom vyfaulovali Rozman s Uhnákom, domáci svoj náskok ešte zveľadili. V 40. min už viedli opäť o 23 bodov 94:71... Na záver nám nedá nespomenúť ešte jednu kuriozitu. V druhom polčase, v jednom momente hrali v drese HBK traja hráči, ktorí boli v minulej sezóne basketbalistami Handlovej – Rozman, Uhnák a Nedeliak.
Ostatné výsledky: Nitra – Svit 81:61, Lučenec – Košice 97:76, Levice – Komárno 106:64, Sp. N. Ves – Inter 80:92.
8. kolo: HBK Prievidza – Slávia TU Košice 61:80 (27:29), Gavran 21, Rozman 11, Štorcel 10, Uhnák 9, Imnadze 4, Sýkora 3, Nedeliak 2, Blaho 1 – Ivan 20, Svitek 15, Mišinský 13, TH: 22/18 – 22/13, F: 23 – 20, trojky: 5 – 7. Pred 250 divákmi rozhodovali L. Janáč a Pavelka.
Domáci začali dobre, viedli v 4. min 9:3 a o dve minúty neskôr 12:6. Potom však vyprodukovali viacero nepresností v rozohrávke i zakončení a hostia išli v závere prvej časti do vedenia (stav 14:15). Za prvých sedem minút druhej desaťminútovky zaznamenali hráči HBK len päť bodov a Košice viedli 26:19. V závere prvého polčasu však Prievidžania stihli skorigovať na 27:29. V druhom polčase sa hostia rozstrieľali. V tretej desaťminútovke dali 27 bodov a pred poslednou časťou viedli 56:48. Domáci nastúpili do záverečnej časti s cieľom zvrátiť priebeh duelu, no v 34. min sa vyfauloval ich najlepší strelec Gavran (21 b) a Košice následne svoje víťazstvo s prehľadom ustrážili. V 39. min navyše viedli už o 20 bodov 80:60...
MBK Handlová – AC LB 04 Spiš. N. Ves 91:78 (47:27), Miloševič a Marcel Madaj po 19, Štefánik a Smačko po 15, Golian 14, Barišič 7, Findura 2 – Hovaňák 19, Demečko 17, Pešta 15. TH: 32/22 – 15/11, F: 16 – 25, trojky: 9 – 6. Pred 1200 divákmi rozhodovali J.Janáč a Obmaščík.
Domáci nezačali dobre, prehrávali 2:8 a neskôr 4:11. Následne sa však prebrali a spustili na súperov kôš streleckú kanonádu. Posledné štyri minúty prvej časti vyhrali 18:1 a razom mali 10-bodový náskok (22:12). V druhej desaťminútovke hrali domáci svoju typickú hru a vedenie postupne zvyšovali. Polčasový rozdiel predstavoval 20 bodov (47:27). V druhom polčase hostia zlepšili obrannú činnosť a pustili sa do znižovania náskoku. V 37. min sa im podarilo upraviť na rozdiel 10 bodov (stav 83:73), no bližšie ich už skúsený domáci tím nepustil. V závere si Handlovčania s prehľadom udržali víťazstvo i neporaziteľnosť v sezóne.
Ostatné výsledky: Svit – Levice 86:71, Komárno – Lučenec 69:82, Inter – Nitra 85:78.
1. Handlová 8 8 0 703:119 16
2. Lučenec 8 6 2 664:603 14
3. Svit 8 6 2 567:563 14
4. Inter BA 8 4 4 696:663 12
5. Nitra 8 4 4 695:664 12
6. Košice 8 4 4 633:624 12
7. Sp. Nová Ves 8 4 4 639:636 12
8. Levice 8 2 6 591:660 10