V. futbalová liga

Oslančania doma inkasovali štyrikrát, Nováky si poradili s V. Uhercami

Oslany – Brezová pod Bradlom 2:4 (1:2), 42. Sliepka, 85. Čavoj (z 11 m) – 17. Pavlík, 23. Šimek, 46. Sadloň, 87. Nemec, 90. Badár.
V Oslanoch sa hral priemerný zápas. Už v 10. min z dobrej príležitosti Černák z pätnástich metrov vysoko prestrelil. V 17. min dostal hostí do vedenia Pavlík. V 22. min Oršula (nastúpil po osemnástich mesiacoch) obišiel aj brankára, ale z uhla mieril nepresne. O minútu na to hostia už viedli 2:0 po peknej hlavičke Šimeka. V závere polčasu bolo rušno, najprv si skoro dali hostia vlastný gól a vzápätí Sliepka dorazil loptu do siete z rohového kopu. Do šatní mohli odchádzať hráči s výsledkom 2:2, keby rozhodcovia videli loptu za bránkovou čiarou z kopačky Oršulu. V druhom polčase úroveň hry poklesla, hoci hneď na začiatku z výkopu a centrovanej lopty viedla Brezová opäť o dva góly - 1:3. Tretí gól dal hrajúci tréner Sadloň. V 85. min Oršula vybojoval stratenú loptu pri rohovej zástavke a v šestnástke bol faulovaný. Čavoj sa z jedenástky nemýlil a znížil na 2:3. No o dve minúty po trestnom kope dorazil loptu na 2:4 striedajúci Nemec. Hostia v Oslanoch zaslúžene zvíťazili, boli futbalovejší. Domácim okrem snahy chýbala i tradičná bojovnosť.
OSLANY: Bartoš – Ivanka, Čavoj, Volf, Cifrík, Černák, Kolár, Sliepka, Varačka, Néč, Oršula, str.: Šándrik, Košian. (D. Baláž)
Nováky – Veľké Uherce 2:0 (0:0), 61. a 74. Ďuriš, 200, Ješko.
Domáci nastúpili v značne oslabenej zostave a už vo 8. min po hlavičke Svrčka brankár Gendiar s námahou vyrazil na roh. V 18. min domáci Škríp neprestrelil hosťujúcu obranu a hneď z protiútoku Krála po strele do šibenice opäť zasiahol domáci brankár. V nadstavenom čase prvého polčasu hlavný rozhodca na prekvapenie všetkých odpískal proti domácim pokutový kop, ktorý však Svrček zahodil. V druhom polčase začali domáci aktívnejšie a už v 58. min Hrivnák po prihrávke Faklu trafil len brankára. V 61. min Ďuriš strelou k bližšej žrdi prekvapil brankára hostí a otvoril skóre. V 74. min ten istý hráč krásnou krížnou strelou zvýšil na 2:0. Domáci už potom zápas doviedli s prehľadom do víťazného konca.
NOVÁKY/PRIEVIDZA B: Gendiar – Karak, Pánis, Ďuriš, Škríp, Kováč, Švirik, Fakla, Iliaš, Hrivnák, Znášik (Ďurech)
Hôrka n/V – Zem. Kostoľany 4:0 (1:0), Kováč 2, Mikuška, Jaroš, 100, Dvorňák.
V úvode svoje šance nevyužili postupne domáci Mikuška, Horniak a P. Koritina. V prvom polčase sa hralo väčšinou na jednu – hosťujúcu bránu, ale domáci sa presadili až v 40. minúte, keď po samostatnej akcii skóroval Kováč. Hostia v 43. minúte pohrozili, no domácich podržal brankár Turovský. Po vlažnom úvode druhého polčasu sa v 56. minúte po druhýkrát presadil výborne hrajúci Kováč. Hostia v tom čase znervózneli a dopúšťali sa zbytočných faulov. V 74. minúte zahrával štandardnú situáciu P. Koritina a Jaroš hlavičkou zvýšil na 3:0. Domáci si následne vypracovali niekoľko sľubných šancí. Po jednej z nich bol v 82. minúte v pokutovom území faulovaný Horniak a následnú jedenástku premenil Mikuška. Víťazstvo domácich je absolútne zaslúžené.
Z. Kostoľany: Rybnický – Duda, Bajgar, Zvalo, Záhon, Paukeje, Rolinec, J. Oršula, Mokoš, Baláž, A. Oršula.(rš)
Bošany - Tren. Jastrabie 4:1 (1:0), 24. a 53. Papranec, 81. P. Hodál, 87. Kontúr – 80. Bročko (11 m). M. Lednice - H. Poruba 1:0 (1:0), 6. P. Lednický (11 m). Pov. Teplá – Sverepec 1:0 (0:0), 64. Meheš (11 m). Prečín – Podolie 2:0 (0:0), 62. I. Birošík, 85. Michel.
Pov. Bystrica - H. Streda 6:2 (1:2), 30. a 87. J. Gáborík, 60. a 73. Ondrička, 78. Raninec, 90. Šefara – 20. Pavlovič, 40. Luštík.
1. Pov. Bystrica 14 10 1 3 37:14 31 (+10)
2. Bošany 14 9 3 2 39:14 30 (+6)
3. Horná Poruba 14 8 2 4 28:15 26 (+8)
4. Brezová p/B 14 8 2 4 33:21 26 (+8)
5. Trenč. Jastrabie 14 8 0 6 38:23 24 (+6)
6. Sverepec 14 8 0 6 23:22 24 (+6)
7. Malé Lednice 14 7 2 5 19:24 23 (-1)
8. Podolie 14 6 4 4 26:15 22 (+4)