Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

V. futbalová liga

Zem. Kostoľany – Považská Bystrica 3:4 (2:1)
Góly: Baláž 2, Mokoš – Masiarik 2, Šefara, Gáborík, 100 divákov, rozhodoval Buliš. V Zemianskych Kostoľanoch sa predstavil kvalitný celok s postupovými ambíciami. Domáci sa snažili celý zápas, bojovali, ale na futbalovú diplomaciu Pov. Bystrice nestačili.
ZEM. KOSTOĽANY: Rybnický – Zvalo, Oršula. V. Mokoš, Záhon, Duda, Rolinec, Pánis, T. Mokoš, Bajgar, Baláž, str.: Humaj, Adamec.
POV. BYSTRICA: Vretk – Martinka, Kostolánsky, Vaštík, Ištok, Ondrička, Gáborík, Habera, Hraninec, Masiarik, Šefara, str.: Šuška.
(J. Záhon)
Trenč. Jastrabie – Prievidza B/Nováky 7:3 (4:1), A. Piláthy 3, Doktor, M. Glasa, Panák, M. Kyselica – Škríp 2, R. Pánis.
Domáci sa prebudili až po inkasovanom góle. Po vyrovnávajúcom góle zo štandardnej situácie však zatlačili hostí do defenzívy a spustili útočný uragán na bránu hostí. Postupne sa strelecky zaskveli Doktor, M. Glasa, Panák a M. Kyselica. V druhom polčase pokračoval dobrý výkon domácich, ale aj festival zahodených šancí z ich strany. Strelecky sa opäť zaskvel líder tabuľky strelcov súťaže Alexander Piláthy, ktorý po dvoch krásnych samostatných akciách a gólom z jedenástky uzavrel čistý hetrik. Góly hostí boli len kozmetickými úpravami divokého výsledku.
Prievidza „B“: Pospiš – Karak, Pánis, Ďuriš, Škríp, Kováč, Čvirik, Znášik, Iliáš, Chrenko, Riziky.
Hôrka n/V – Oslany 3:0 (2:0), J. Koritina 2 (1 z 11 m), Kováč.
Domáci od úvodu zatlačili hostí a po niekoľkých nepremenených šanciach v 41. minúte z pokutového kopu otvoril skóre J. Koritina. O minútu na to bol faulovaný v gólovej šanci domáci útočník, za čo bol hosťujúci hráč Gaži vylúčený. Domáci vzápätí odpovedali Jozefom Koritinom po peknej akcii gólom na 2:0, čo hostia psychicky neuniesli a hosťujúci Ferjanec strelca gólu domácich zozadu fauloval, za čo bol taktiež vylúčený. Rovnako za odplácanie bol v tej istej minúte vylúčený aj domáci Farkaš. Po nervóznom závere prvého polčasu sa druhý polčas akoby len dohrával, domáci futbalisti však v 69. minúte po krásnej samostatnej akcii Kováča peknou strelou k žrdi zvýšili na 3:0.
Oslany: Bartoš – Ivanka, Čavo, Volf, Gaži, Černák, Kolár, Sliepka, Cifrík, Náč, Ferjanc. Horná Streda – Bošany 0:6 (0:2), Hodál 2, Papranec, Železník, Kontúr, vlastný. Podolie – Pov. Teplá 3:1 (1:1), Kališ 2, Radošinský – Ferenčík. Sverepec - M. Lednice 4:0 (1:0), 10. a 67. Záhradník, 82. Hôrkový, 90. Hošták. H. Poruba - Brezová 1:2 (0:1), 52. J. Staňo – 23. Pavlík, 77. Michalica. V. Uherce – Prečín 2:0 (1:0), 19. Svrček (11 m), 88. R. Kováč.
1. Pov. Bystrica 13 9 1 3 31:12 28 (+10)
2. Bošany 13 8 3 2 35:13 27 (+6)
3. Horná Poruba 13 8 2 3 28:14 26 (+8)
4. Trenč. Jastrabie 13 8 0 5 37:19 24 (+6)
5. Sverepec 13 8 0 5 23:21 24 (+6)
6. Brezová p/B 13 7 2 4 29:19 23 (+5)
7. Podolie 13 6 4 3 26:13 22 (+4)
8. Veľké Uherce 13 6 2 5 24:18 20 (+2)