Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

III. futbalová liga

Prievidžania vyhrali v Jaslovských Bohunicaich, Dolnovesteničania remizovali v Myjave

Jasl. Bohunice - Prievidza 0:1 (0:0), 72. Pekár, 400, Peťovský. ŽK: Barborka.
Od začiatku sa hral obojstranne svižný futbal. Do prvej vážnej šance sa dostali domáci v 12. min stretnutia, keď Uváček našiel Paštiaka a ten bez prípravy vystrelil. Gól z tejto akcie ale nepadol. Na druhej strane sa v 17. min uvoľnil na hranici šestnástky Oravec a nikým neatakovaný vystrelil. Horný bol však pozorný a jeho pokus vyrazil. V 25. min hosťujúci gólman vyrazil aj šance Mačicu s Jakabom, v 37. min pri pokuse Karola zasahovať nemusel. Rovnakým rezkým tempom pokračoval aj druhý polčas. Ale až do 63. min sa hralo len medzi šestnástkami. Prvú vážnu šancu druhého dejstva mal Oravec, jeho pokus však Hrubý vyrazil. V 64. min sa do dobrej pozície dostal Paštiak. Furka jeho hlavičku poslal na roh. Paštiak sa v 70. min dostal do brejku, brankár Prievidze včasným vybehnutím zabránil domácemu útočníkovi v ideálnej streľbe. Prišla 72. min a v nej tretí rohový kop hostí. Na ten si výborne nabehol Pekár a hlavou otvoril skóre. Domáci sa v ostatných dvadsiatich minútach snažili výsledok zmeniť, hosťujúca bránka pre nich ale zostala zakliata.
ŠK BLAVA: Horný - Pecko, Ferko, Greguška, Boháčik - Mačica, Urban, Jakáb, Karol - Uváček, Paštiak (74. Gubančok). HFK: Furka - Šnirc, Lučan, Gajdáč, Pekár - Halaška, Píš, Oravec (73. Hrubina), Krško (46. Cserge) - Helcz (46. Rybár), Barborka. – ku -
Myjava - D. Vestenice 0:0, rozh. Panák, 200 divákov. ŽK: Černý - Jandák.
V prvom polčase hrali domáci hráči bojovne proti kvalitnému súperovi, mali úvodný tlak a územnú prevahu. Hostia boli nebezpeční v rýchlom prechode do útoku, hral sa rýchly, behavý futbal. V 2. min strela hosťujúceho Jandáka neohrozila brankára Solničku. Po centri Zvereca sa dostal do šance Zríni, ale z uhla jeho strelu brankár Jurenka vyrazil. Potom prišlo k zaujímavým situáciám na ihrisku. Rozhodca Panák posudzoval niektoré situácie veľmi zle, z čoho vyplynula obrovská nervozita na oboch stranách. Na jednej strane prehliadol likvidačný zákrok, na druhej strane dal žltú kartu za nič. Takýchto obrovských chýb rozhodcu bolo v prvom polčase minimálne osem. Tomu sa čudovali nielen diváci, ale aj funkcionári oboch mužstiev. Z verdiktov vyplynula veľká nervozita, odplácanie hráčov a futbal odišiel niekde do úzadia... Za zmienku stojí ešte nebezpečná hlavička Kytku v 38. min a strela domáceho Mráza meter nad bránu. V druhom polčase sa domáci snažili skórovať, hostia naďalej hrali veľmi dobre s jednoznačným cieľom získať bod. Domáci si vypracovali tri výborné šance. V 52. min po centri Zríni z hranice 16-tky prestrelil, najväčšiu šancu mal Šarudi, keď po centri loptu poslal do rúk brankára. Keď v 90. min brankár hostí vytlačil spod brvna čistý gól Neoveského, body sa nakoniec delili. Ľudia odchádzali z futbalu so zmiešanými pocitmi...
SPARTAK: Solnička - Manák, Bruško (81. Horeš), Neoveský, Coufalík, Zverec, Zríni, Gúčik, Černý, Mráz (66. Viselka), Šarudi. VEGUM: Jurenka - Zimmer, Bárta, Koreň (78. Katrena), Šorec, Jandák, Néma, Kotula, Kytka, Masarovič, Raučina (78. Katrena). – ši -
Topoľčany - Vráble 2:0 (1:0), 10. Teplanský, 79. Frťala. N. Zámky - Eldus Močenok 1:2 (1:0), 5. Dobrý - 81. Krbúšik, 86. Babic. Komárno - Púchov B 0:0. Vrbové - Štúrovo 1:0 (0:0), 47. Uváčik. Led. Rovne - Nové Mesto 0:2 (0:1), 40. Omasta, 75. M. Bogora. Nemšová - Bánovce 4:0 (1:0), 1. Valachovič, 55. Ďuriš, 75. Suchý, 78. Vavruš.
1. Močenok 10 9 1 0 23:2 28 (+16)
2. Vrbové 10 6 4 0 26:8 22 (+4)
3. Nové Mesto 10 7 1 2 15:6 22 (+10)
4. D. Vestenice 10 4 5 1 10:7 17 (+5)
5. Led. Rovne 10 5 1 4 25:16 16 (-2)
6. Štúrovo 10 5 0 5 17:12 15 ( 0)
7. Topoľčany 10 4 3 3 12:9 15 ( 0)
8. Myjava 10 4 3 3 13:13 15 (-3)