Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

IV. futbalová liga

Premiérové víťazstvo Nitrianskeho Pravna v sezóne

Kanianka – Veľké Kostoľany 3:1 (1:1), Žiak 2 (1 z 11 m), Píš – Gula, ČK: Líška (Kanianka), 200, Haršány. Domáci od prvých minút stretnutia hrali nátlakovo a už v 15. min sa ujali vedenia gólom M. Píša. No už o 2 min po nedorozumení v kanianskej obrane vyrovnával Gula. V 32. min videl červenú kartu domáci hráč Líška a od tejto chvíle sa kanianky tím obával o výsledok. Ešte v 43. min sa smola domácich zavŕšila, keď sa zranil kľúčový hráč Šúšoľ. V 2. polčas začali Veľké Kostoľany s miernym tlakom a zdalo sa, že výsledok otočia vo svoj prospech. S pribúdajúcimi minútami však domáci začali hostí kondične prevyšovať a v 61. min Žiak zvýšil na 2:1. Od tejto chvíle kanianski hráči prebrali iniciatívu na svoje kopačky a vytvorili si ďalšie šance. V 80. min po faule na Petráša zavŕšil výsledok Žiak, keď z pokutového kopu zvýšil na konečných 3:1. KANIANKA: Gregor – Žiak, Šúšoľ, Líška, Mihalička, Petráš, Richter, Hvolka, Píš, Pružinec, Drahňovský, str.: Pipíška, Komoš. (J. Kobulda)
Nitr. Pravno – Trenč. Stankovce 2:1 (0:0), Wáclaviak, Gáplovský – Sedliaček, 150, Valko. Domáce mužstvo konečne doma zabodovalo naplno. Pravňania od prvých minút diktovali priebeh zápasu, 80 % celého stretnutia mali pod kontrolou. V prvom polčase si vytvorili niekoľko gólových príležitostí, ktoré však nepremenili. Najväčšiu mal Valko, no nastrelil brvno. Hosťujúcemu tímu sa v prvej štyridsaťpäť minútovke nedarilo prakticky nič. Lepšie sa im darilo na začiatku 2. polčasu, mali dve vyslovené gólové šance. Domáci sa ujali vedenia Wáclaviakom v 68. min, keď z 24. metrov trafil dolný kút brány hostí. V 70. min mali veľkú šancu hostia, no nariadený pokutový kop nepremenili. V 75. min Stankovčania po rýchlom brejku vyrovnali. Od tohto momentu domáci búšili do súpera, vytvorili si množstvo šancí, Gáplovský jednu zúročil. Nitrianskopravnianski futbalisti zaslúžene získali tri body. NITRIANSKE PRAVNO: Pročka – Lutka, Polák, Čičmanec, Bielik, Škovran, Čampiš, Valko, Štefan, Wáclaviak, Klajber, str.: Vrajko, Šujan, Gáplovský, Štiffel. (F. Fazekaš)
Chtelnica – Šimonovany 2:4 (1:1), 1. a 61. D. Blaško, - 16., 49., 64. a 88. Vlčko. Skalica – Dubnica B 0:2 (0:0), 87. Jonáš, 89. Burdej. Domaniža – Senica 2:0 (2:0), 15. Štefánik, 35. A. Lagín. Partizánske – Chynorany 4:0 (1:0), 21. Kundala, 55. Stuparič, 65. Trubiansky, 66. Hulla. Tovarníky – Hrnčiarovce 1:2 (0:0), 65. Ambróz (11 m) – 68. P. Faktor, 85. Šurina. Častkovce - Moravany 0:1 (0:0), 80. Chebeň
1. Moravany 10 9 1 0 46:4 28 (+13)
2. Dubnica B 10 8 1 1 32:3 25 (+13)
3. Domaniža 10 8 1 1 27:13 25 (+7)
4. Častkovce 10 7 1 2 24:7 22 (+4)
5. Partizánske 10 7 0 3 27:10 21 (+3)
6. T. Stankovce 10 6 1 3 24:10 19 (+4)
7. Chynorany 10 5 1 4 22:21 16 (+1)
8. Kanianka 10 5 1 4 13:17 16 (+1)