Málo vídaný zvrat v zápase Senice s Prievidzou

I. hokejová liga mužov

8. kolo: MŠHK Prievidza – VTJ Spiš. N. Ves 1:3 (1:2, 0:1, 0:0), 6. Lauko – 9. Polomský, 12. L. Sax, 26. T. Sax. Vylúčení 4:8 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0. Pred 715 divákmi rozhodovali: Rakyta – Markovič, Zvrškovec. MŠHK: Bizoň – Slovák, Maček, Jaško, Ratveiský, Švarba, Themár – Lauko, Vígh, BOnda – Raček, Kaniansky, Milec – Sibert, M. Paták, Dubec – Pauer, Nátny, Ulbrich.
Prievidzský dres si opäť obliekol brankár Ľubo Klosík, nehral však, medzi žrde sa v zápase so Sp. N. Vsou opäť postavil Bizoň. Ďalšími novými hráčmi MŠHK boli Michal Pauer, ktorý naposledy hral v Prešove a Martin Bonda, ktorý prišiel z Martina. Začalo sa vo svižnom tempe. Už v úvodných sekundách mali dobrú šancu hostia, na opačnej strane Švarba strieľal tesne vedľa. V 3. min sa hosťujúci Klein rútil na Bizoňa, no ten bol pozorný. O minútu neskôr si poradil brankár Spišiakov Smik s Bondovým pokusom. V 5. min Jaško ideálne vysunul Račeka, no ten nebol zoči-voči Smikovi úspešný. Následne sa Prievidžania ujali vedenia. Lauko po spolupráci s Mačekom delovkou z uhla prekonal brankára Spišiakov. V 9. min už bolo vyrovnané. Hostia boli dôrazní v boji o puk pri mantineli, po jeho vybojovaní Kristian našiel nekrytého Polomského, ktorý zblízka prekonal Bizoňa. Hostia pokračovali v dobrom výkone a v Ďalších minútach predčili domácich. V 12. min Kristian išiel sám na Bizoňa, no ten nekapituloval. O niekoľko sekúnd neskôr však už po prudkej strele L. Saxa gólu nezabránil. Vyrovnať mohol následne Milec, na druhej strane ihriska sa počas oslabenia objavil pred Bizoňom T. Sax, no nedokázal sa gólovo presadiť. V úvode druhej tretiny nepremenil sľubnú šancu hosťujúci Muranský, v 23. min Ilavský trafil pravú tyč Bizoňovej brány. V 26. min T. Sax upravil už na 3:1 pre hostí. V záverečnej dvadsaťminútovke sa zoči-voči Bizoňovi nedokázali zblízka presadiť Karabin a Koky. Domáci, ktorí za druhú a tretiu tretinu zaznamenali dovedna len 12 striel na bránu Spišiakov, mali poslednú šancu na zvrat 55. až 57. min, kedy dve minúty hrali presilovku o dvoch hráčov. Žiaľ, nedokázali nič vymyslieť...
Tréner Prievidze Rudolf Uličný: „Bol to náš najslabší výkon v sezóne! Nechápem, čo sa s hráčmi stalo, nevedeli sme si niekedy ani poriadne prihrať. Viacerí hráči navyše museli odstúpiť z hry, keď im bolo zle. Ledva sme zápas dohrali na tri päťky.“
Ostatné výsledky: Humenné – Topoľčany 4:7, Levice – Senica 2:4, Piešťany – Po v. Bystrica 6:3, Trebišov – Prešov 1:3, Ban. Bystrica – Trnava 5:3.
9. kolo: Dukla Senica – MŠHK Prievidza 5:6 po predĺžení (2:0, 2:2, 1:3 – 0:1), 9. Kadraba, 20. Hrtús, 22. Kováč, 23. a 58. Bendík – 25. Lauko, 31. a 54. Raček, 53. Dubec, 57. a 62. Maček. Vylúčení 7:8 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 820 divákmi rozhodovali: M´´uller – Goga, Židek. MŠHK: Klosík (20. – 23. Bizoň) – Slovák, Maček, Jaško, Penxa, Švarba, Themár – Lauko, Vígh, Žila – Sibert, Raček, Milec – Dubec, Nátny, Bonda – Ulbrich.
Seničania, ktorí pripravili v prechádzajúcom domácom súboji prvú a dosiaľ jedinú prehru lídrovi súťaže Topoľčanom viedli po prvej dvadsaťminútovke 2:0. A keď na začiatku druhej časti pridali Kováč a Bendík ďalšie dva góly, domáci fanúšikovia sa začali tešiť na poriadnu nakladačku Prievidžanom. Domácich však vedenie 4:0 uspokojilo a Prievidžania sa chytili šance. Ešte v druhej časti Lauko po prihrávke Vígha spoza brány znížil na 1:4 a následne Raček presnou strelou medzi nohy brankára Ivánka upravil na 2:4. Domáci mohli Prievidžanov definitívne zlomiť na začiatku tretej časti, kedy hrali takmer dve minúty presilovku o dvoch hráčov, no nepresadili sa. V 53. min znížil už na rozdiel jedného gólu Dubec, keď dostal Ivánkom vyrazený puk po strele Bondu za bránkovu čiaru. O necelú minútu Raček presnou strelou zrovnal skóre. Zo strany Prievidze to však nebolo všetko. V 57. min Maček po prihrávke Račeka spoza brány dostal MŠHK prvý raz v zápase do vedenia. Domáci však „nezložili zbrane“ a v o minútu neskôr vyrovnali. O víťazovi duelu sa napokon rozhodlo v predĺžení, ktoré však netrvalo ani dve minúty. Potom, ako Vígh vyhral vhadzovanie, posunul puk Mačekovi, ktorý strelou od modrej rozvlnil sieť v bráne Senice. Pochvala patrí Prievidžanov v prvom rade za to, že ani za stavu 0:4 „nevzdali“ a bojovali ďalej. Odmenou im boli dva body.
Tréner Prievidze Rudolf Uličný: „ Hrali sme celkom dobre, oveľa lepšie ako so Spiš. N. Vsou. Bohužiaľ, po hrubých chybách sme inkasovali. Mužstvo však za stavu 0:4 ukázalo charakter a bojovnosť, čo hráčom slúži ku cti. Väčšina tímov by to za spomínaného stavu zabalila. My sme však zvýšili tempo a dokázali otočiť na 5:4. No potom, akoby sme sa zľakli možného víťazstva a dostali sme piaty gól. Po predĺžení sme nakoniec vyhrali, s čím sme vzhľadom na vývoj duelu spokojní.“
Ostatné výsledky: Trnava – Humenné 4:3, Prešov – Ban. Bystrica 1:2, Pov. Bystrica – Trebišov 4:1, Sp. N. Ves – Piešťany 4:2, Topoľčany – Levice 9:4.
12. Trebišov 9 0 0 3 6 19:37 3
V utorok o 18. h hrá Prievidza s Topoľčanmi a v piatok sa predstaví v Leviciach.
JUNIORI
I. hokejová liga, 8. kolo: Prievidza - Detva 1:8 (0:3, 0:2, 1:3), Maderič. Trebišov - N. Zámky odložili, Piešťany - Levice 9:6, Topoľčany - Hoba 20:0, Ružinov - P. Bystrica 4:1.
9. kolo: Hoba - Prievidza 2:6 (1:1, 1:5, 0:0), Faltičko 2, Budoš, P. Šípka, Škraban, Šiarik. P. Bystrica - Trebišov 2:0, Detva - Ružinov 0:1, Levice - Topoľčany 2:11, N. Zámky - Piešťany 2:5.
10. Hoba 9 0 2 7 14:65 2
I. hokejová liga, 9. kolo: Prievidza - Nitra B 4:2 (3:1, 0:0, 1:1), Hanák 2, Sitár, M. Šípka. Žilina - Žiar n/Hr. 11:0, B. Bystrica - Senica 5:2, Zvolen B - Hoba 3:1, N. Zámky - Topoľčany 2:2, Levice - Piešťany 1:5, Kežmarok - Michalovce 8:1, D. Kubín - Humenné nehrali, Humenné sa vraj odhlásilo zo súťaže.
10. kolo: Prievidza - Žiar n/Hr. 8:2 (2:1, 2:0, 4:1), Sitár 2, Holúbek 2, Síkela, Otto, Hegedűš, Švorc. Žilina - Nitra B 5:2, B. Bystrica - Hoba 6:5, Zvolen B - Senica 0:5, N. Zámky - Piešťany 4:5, Levice - Topoľčany 3:10, D. Kubín - Michalovce 8:1, Kežmarok - Humenné nehrali.
STARŠÍ ŽIACI
I. liga, 9. ŠHT: D. Kubín – Prievidza 9:2 (1:0, 4:1, 4:1), Janík, Dudáš. Zvolen – Lipt. Mikuláš 2:3, Žilina – Pov. Bystrica 10:1, Martin – Ban. Bystrica 1:8, Detva – Dubnica ?:? Prievidza je v tabuľke na siedmom mieste.
8. ŠHT: D. Kubín – Prievidza 0:3 (0:1, 0:2, 0:0), Čičmanec, Toman, Ižo. Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:5, Žilina – Pov. Bystrica 10:0, Martin – Ban. Bystrica 2:3, Detva – Dubnica ?:? Prievidza je v tabuľke na piatom mieste.