Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Jedinečné cyklistické preteky v Bojniciach

V Bojniciach sa predminulú sobotu konali cyklistické preteky - časovka do vrchu z bojnického námestia na autokemping. Dvojkolové preteky boli neobvyklé, podobné sa na Slovensku vôbec nejazdia.

Viac prezradil riaditeľ pretekov a hlavný organizátor Michal Baňanka: „Podujatie bolo jedinečné, podobné preteky sa totiž na Slovensku nejazdia určite aspoň posledných 15 rokov, ak sa vôbec niekedy jazdili. Podobne dvojkolovo sa jazdí časovka do vrchu na Šachtičky, čo je slovenský pohár veteránov, ale tam najskôr štartuje celý pelotón pohromade a v druhom kole sa štartuje individuálne v minútových intervaloch. My sme štartovali v prvom kole individuálnu časovku, potom sme pretekárov rozdelili do kategórií a v druhom kole štartovali v skupinách podľa tohto rozdelenia, ale od najlepšieho. Ďalší za ním išli s odstupom podľa dosiahnutého času z prvého kola, ako pri stíhačke v bežeckom lyžovaní či biatlone. Takže každý pretekár v každom okamihu vedel, koľký je, mohol odhadnúť, aké má šance a ihneď po príchode do cieľa vedel výsledky. Škoda, že neprišlo viac cyklistov, pri silnejšej a početnejšej konkurencii mohli byť preteky v druhom kole ešte dramatickejšie a divácky zaujímavejšie.“

V kategórii mužov do 40 rokov bol v oboch kolách najrýchlejší Oto Rendek z Nitr. Pravna, ktorý ako jediný dosiahol v oboch kolách časy pod sedem minút (6,39 min + 6,48 min). Druhý skončil s 47 sekundovou stratou Peter Lukáč z Kanianky a tretí bol Juraj Kubíček z Novák. V kategórii nad 40 rokov vyhral, taktiež suverénne, s výsledným časom 14,32 min Miloš Hnídzik z Prievidze pred Vladimírom Gromom z Bojníc a Eugenom Bilčíkom z Prievidze.
Výsledky, deti do 10 rokov, chlapci: 1. Tomáš Svoreň (Bojnice), 2. Adam Baňanka (Prievidza), 3. Andej Jungman (Bojnice), dievčatá: 1. Bronislava Mančíková (Bojnice), 2. Denisa Hnídziková (Prievidza). Žiaci do 15 rokov: 1. Michal Jankula (Prievidza), 2. Adam Bilčík (Prievidza), 3. Martin Sukeník (Prievidza). Muži do 40 rokov: 1. Oto Rendek (N. Pravno) 13,27 min, 2. Peter Lukáč (Kanianka) 14,14 min, 3. Juraj Kubíček (Nováky) 14,33 min. Muži nad 40 rokov: 1. Miloš Hnídzik (Prievidza), 2. Vladimír Grom (Bojnice) 15:26 min, 3. Eugen Bilčík (Prievidza) 17:39 min.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.