Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V. futbalová liga

Vysoké víťazstvo Zemianskych Kostolian nad Považskou Teplou

Zemianske Kostoľany – Považská Teplá 5:0 (2:0), Rolinec 2, Baláž 2, T. Mokoš, 100 divákov, rozhodoval Hancko.
Do zápasu nastúpili domáci s odhodlaním zvíťaziť, v 1. polčase vytvorili veľký tlak, hostia sa do vážnejšej gólovej šance nedostali. V 20. min Mokoš nepremenil pokutový kop. Skóre otvoril Baláž, keď po peknom centri od Oršulu nedal brankárovi šancu. Zemianskokostolianski futbalisti pokračovali v aktívnej hre, vytvorili si množstvo gólových príležitosti, do polčasu však využili len jednu. V druhej štyridsaťpäťminútovke opäť hrali s chuťou, čo sa odrazilo na výsledku, keď pridali ďalšie góly. Výsledok mohol byť aj vyšší, keby v druhom polčase premenili pokutový kop, zahodil ho Pánis. Hostia bránku domáceho gólmana vážnejšie neohrozili, Zemianske Kostoľany zaslúžene zvíťazili. ZEMIANSKE KOSTOĽANY: Kusý – Zvalo, Jaroslav Oršula, Záhon, V. Mokoš, Pánis, Rolinec, T. Mokoš, Duda, Baláž, A. Oršula, str.: Humaj, Bajgar, A. Zvalo. (J. Záhon)
Pov. Bystrica - Prievidza B/Nováky 2:1 (0:0), 58. a 87. Masaryk - 65. Riziky.
V 4. min odkopli hostia pred J. Gáboríkom a v 18. min Šefara preloboval Pospiša, no lopta smerovala vedľa. Hostia odpovedali strelou Rizikyho vedľa v 30. min. O sedem minút Raninec zdiaľky mieril vedľa a o minútu osamotený J. Gáborík stroskotal na obrane súpera.
Minútu pred prestávkou mal dobrú šancu M. Gáborík, ale nakoniec z nej nič nebolo. V 52. min Masaryk prihral Ondričkovi, ale ten prestrelil, no o šesť minút po prihrávke J. Gáboríka otvoril skóre Masaryk. Hostia o chvíľu vyrovnali z priameho kopu a v 70. min bol v dobrej šanci hosťujúci Meluš, no obrancovia Ravenu ho zbavili lopty. Potom neuspel domáci Šefara a v 87. min trafil z priameho kopu na druhý pokus z hranice šestnástky do siete Masaryk – 2:1. O dve minúty mohol zvýšiť J. Gáborík, ale bránu netrafil a v 90. min Hedera hlavičkoval tesne vedľa. Prievidza B: Pospiš – Ďuriš, Chrenko (Meluš), Jankeje, Karak, Kováč, Pánis, Škríb, Riziky, Znášik, Švirik.
Bošany – Oslany 4:0 (2:0), 26. Mišeje, 32. Železník, 87. L. Hodál, 90. Šesták, 230, Vulko.
V 8. minúte po centri Mišejeho domáci Železník strieľal tesne vedľa. V 14. minúte Mišeje iba nad bránu. V 15. minúte po protiútoku hostí Néč len tesne minul. Domáci sa dostali do vedenia v 26. minúte gólom Mišejeho. Po rohu Kalamára Železník z 9 metrov pridal druhý gól. V 71. minúte nastrelili hostia tyč domácej brány. V 87. minúte po úniku a centri Šestáka prekonal brankára Oslian L. Hodál. V nadstavenom čase ešte zavŕšil výsledok na 4:0 Šesták. OSLANY: Bartoš, Ivanka, Čabaj, Jančich (83. Adamec), R. Šandrik, Černák, Kolár, Cifrík, Gaži (88. P. Šandrik), Néč, Ferianc (65. Varačka).
Hôrka n/V – Prečín 2:2 (0:1), 90. J. Koritina , 90.+2 Zmeko – 21. Almássy, 77. Birošík. Horná Streda – Malé Lednice 2:3 (1:1), Šupka, Lúštik – Hulín, Brnek, vlastný. Trenč. Jastrabie – Brezová p/B 3:0 (2:0), 41., 72. Piláthy, 44. Doktor. Podolie – Sverepec 3:0 (0:0), Kališ 2, Ostrenka. V. Uherce – H. Poruba 3:0 (2:0), 28., 44. 90. R. Kováč.
1. Pov. Bystrica 9 6 1 2 19:6 19 (+7)
2. Horná Poruba 9 6 1 2 22:10 19 (+7)
3. Trenč. Jastrabie 9 6 0 3 24:11 18 (+6)

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti Majstrovstiev oblasti?

Vybrali sme ideálnu jedenástku Majstrovstiev oblasti.

Parádne gesto Handlovských fanatikov. Hráči ich na tribúne môžu vidieť napriek zákazu

Fanatici telom i dušou. Také je tvrdé jadro priaznivcov basketbalistov Baníka Handlová. Aj keď nemôžu byť prítomní na domácich zápasoch, hráči ich môžu vidieť na tribúne aj tak.

Makety fanúšikov zdobia tribúnu, kde sa združujú Handlovskí fanatici.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.