Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Hokej

4. kolo: MŠHK Ban. Bystrica – HC 05 Ban. Bystrica 4:1 (2:0, 2:1, 0:0), 1., 7. a 22. min Lauko, 23. Kaniansky – 40. Lániček. Vylúčení 2:6 na 2 min, navyše Raček (PD) a Krúpa (BB) na 10 min.

I. hokejová liga mužov
Presilovky a oslabenia 0:0. Pred 678 divákmi rozhodovali Mihálik – Goga a Židek. MŠHK: Bizoň – Slovák, Maček, Jaško, Chromý, Themár, Švarba, P. Šípka – Lauko, Vígh, Žila - Raček, Nátny, Milec – Ulbrich, Kaniansky, M. Paták – M. Beňadik.
Prievidžania neprehrali ani vo štvrtom zápase sezóny a vrátene štyroch prípravných duelov už ťahali sériu ôsmich zápasov bez prehry! V zápase s Banskou Bystricou mal MŠHK výborný úvod a už po 15 sekundách hry viedol 1:0, keď Lauko zúročil presnú Víghovu prihrávku spoza brány. Prievidžania boli celý zápas jasne lepším tímom, v nasledujúcich minútach však Maček ani Lauko sľubné šance nepremenili. V 7. min sa už Michal Lauko nemýlil. Hráči MŠHK „vyšachovali“ hostí pred ich bránou a po prihrávke Vígha pridal svoj druhý gól v zápase. Lauko bol minulý utorok strelecky pri chuti, čo dokázal na začiatku druhej časti, kedy zblízka prekonal Stieranku. A keď v 22. min pridal štvrtý gól Prievidze presným tečom po strele Themára Kaniansky, vyzeralo to, že Banskobystričania odídu z Prievidze s poriadnou gólovou nádielkou. Žiaľ, „gólostroj“ MŠHK sa po štvrtom góle zastavil. Šancu zvýšiť v druhej tretine mali Vígh, Raček, Lauko či Kaniansky, no Stieranka bol proti. Na opačnej strane ľadovej plochy si čisté konto dlho držal mladý gólman Michal Bizoň. Vyznamenal sa aj pri samostatnom úniku Šimčíka, no 34 sekúnd pred druhou prestávkou už kapituloval i on, keď ho tvrdou strelou od modrej prekonal Lániček. Stav zápasu sa už v ďalšom priebehu nemenil. Šancu zvýšiť vedenie mali Prievidžania na začiatku tretej časti hry, kedy hrali takmer dve minúty presilovú hru o dvoch hráčov. Chýbala však gólová koncovka, podobne ako pri samostatnom úniku Martina Patáka, či šanciach ďalších hráčov.... Prievidžania podali v zápase s Ban. Bystricou dobrý výkon. Príjemnou odmenou im iste bolo, že sa v tabuľke I. ligy vyšvihli na prvé miesto.
Tréner Prievidze Rudolf Uličný: „Podľa môjho názoru sme kvalitné mužstvo Banskej Bystrice nepustili prakticky k ničomu. Konečný výsledok 4:1 nie je vyjadrením diania na ľade, mali sme streliť oveľa viac gólov. Bohužiaľ, sme strelecky ,impotentní´. S hrou i výsledkom som však spokojný. Napriek tomu, že je nás málo, a hráči sú tak unavení, podali sme dobrý výkon.“
Ostatné výsledky: Humenné – Sp. N. Ves 1:3, Senica – Pov. Bystrica 4:5, Topoľčany – Prešov 3:2, Piešťany – Trebišov 4:2, Levice – Trnava 0:1 nedohrané pre výpadok el. prúdu na štadióne.
5. kolo: HK Trnava – MŠHK Prievidza 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), 22. Rumpel, 46. Polčík, 59. Foltín – 60. Žila. Vylúčení 5:3 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 1:0. Pred 285 divákmi rozhodovali: Műller – M. Mášik, Stano.
V Trnave boli Prievidžania lepší minimálne v prvých dvoch tretinách, no nedokázali túto skutočnosť pretaviť do vedenia. Už po 15. min prvej tretiny mohli pokojne vyhrávať 2:0, či vyšším rozdielom, a zápas sa mohol vyvíjať v ich réžii. Ich sľubné šance však stroskotali na nedôraznej koncovke, či na výborne chytajúcom gólmanovi Megovi. V druhej tretine hráči MŠHK vyslali na Megovu bránu takmer dvakrát viac striel ako hostia na Bizoňovu, no na priebežnom skóre sa to neprejavilo. Práve naopak, domáci sa ujali v 22. min vedenia, keď po závare pred Bizoňovou bránou skóroval Rumpel. V 46. min už domáci viedli dvojgólovým rozdielom. Polčík vnikol po pravej strane do obranej tretiny hostí a prudkou strelou po ľade prekonal Bizoňa. Hostia sa v závere pokúšali urobiť niečo s výsledkom a počas presilovej hry v 59. min tréner odvolal brankára. Po chybnej rozohrávke hokejistov Prievidze sa však puku zmocnil Foltín a strelou cez celé ihrisko zvýšil už na 3:0. Prievidžania 15 s pred koncom predsa len prekonali Megu, keď sa presne trafil po peknej kombinácii Žila. To však už nič nezmenilo na to, že hráči MŠHK po prvýkrát v sezóne okúsili trpkosť prehry a v tabuľke klesli na tretie miesto...
Tréner Prievidze Rudolf Uličný: „Bol to z našej strany festival nepremenených šancí v prvých dvoch tretinách. Vígh, Lauko, Raček a ďalší nepremenili čisté šance, za čo sme zákonite pykali. Škoda prehry, myslím si, že sme boli lepším mužstvom, mali sme oveľa viac ,čistých´ príležitostí na skórovanie, no bez gólov, resp. s jediným, môžeme len ťažko pomýšľať na víťazstvá... Naši hráči však nepodali taký výkon, ako som očakával, mali tiež prílišný rešpekt z domácich...“
Ost. výsledky: Trebišov – Humenné 1:3, Ban. Bystrica – Piešťany 4:2, S. N. Ves - Senica 5:2, Topoľčany –Pov. Bystrica 3:2, Prešov – Levice 4:2.
12. Trebišov 5 0 0 2 3 12:19 2
Čísla za názvami klubov znamenajú počet zápasov, víťazstiev (3 b), výhier po predĺžení resp. samost. nájazdoch (2 b), prehier po predĺžení resp. po sam. nájazdoch (1b) a prehier (0 b), skóre a body.
V utorok hrá Prievidza o 18. h s Prešovom a v piatok v Považskej Bystrici

JUNIORI
I. hokejová liga, 4. kolo: Topoľčany - Prievidza 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), Faltičko.Trebišov - Hoba 4:2, Levice - Detva 2:7, N. Zámky - P. Bystrica 3:6, Piešťany - Ružinov 1:2,
5. kolo: Prievidza - Trebišov 3:3 (1:1, 1:2, 0:1), Beňadik, Strohner, Budoš. Ružinov - Topoľčany 5:1, P. Bystrica - Piešťany 3:1, Hoba - Levice 1:1, Detva - N. Zámky nehrali (hosťom vykradli z piatka na sobotu kabínu).
10. Hoba 5 0 1 4 8:30 1

I. liga, 5. kolo: Prievidza - Topoľčany 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), Sitár, Hanák. Senica - Nitra B 5:3, Hoba - Žiar n/Hr. 7:0, Žilina - Piešťany 4:1, B. Bystrica - Humenné 9:1, Zvolen B - Michalovce 1:3, N. Zámky - D. Kubín 2:2, Levice - Kežmarok 2:8.
6. kolo: Prievidza - Piešťany 3:1 (2:1, 0:0, 1:0), Otto, Sitár, Ďurta. Senica - Žiar n/Hr. 9:1, Hoba - Nitra B 4:4, Žilina - Topoľčany 2:1, B. Bystrica - Michalovce 9:0, Zvolen B - Humenné 3:3 nedohrané (hostia zišli z ľadu), N. Zámky - Kežmarok 2:4, Levice - D. Kubín 3:4.

ŽIACI
Starší žiaci, 1. liga, časť A: Martin – Prievidza 7:0 (0:0, 4:0, 3:0). Prievidza – B. Bystrica 1:6 (0:1, 1:3, 0:2), Tuchyňa. P. Bystrica – Prievidza 2:7 (0:1, 0:4, 2:2), Síkela 3, Mendel, Indrych, Toma, Pánis. Prievidza – L. Mikuláš 5:1 (1:1, 3:0, 1:0), Rajčan 3, Tuchyňa, Toma.
Starší žiaci, 1. liga, časť B: Martin – Prievidza 2:2 (2:0, 0:1, 0:1), Leitman, Dudáš. Prievidza – B. Bystrica 1:5 (1:3, 0:1, 0:1), Ondrejmiška. P. Bystrica – Prievidza 2:7 (1:1, 1:3, 0:3), Dudáš 4, Ondrejmiška, Čičmanec, Leitman. Prievidza – L. Mikuláš 5:6 (3:2, 1:2, 1:2), Leitman 3, Ondrejmiška, Ižo.
Mladší žiaci, 1. liga, časť A: Prievidza – P. Bystrica 5:2 (1:0, 1:1, 3:1). L. Mikuláš – Prievidza 6:7 (0:1, 3:3, 3:3). Prievidza – Žilina 0:8 (0:0, 0:7, 0:1). Dubnica – Prievidza 1:6 (0:2, 1:3, 0:1).
Mladší žiaci, 1. liga, časť B: Prievidza – P. Bystrica 8:3 (2:0, 2:2, 4:1). L. Mikuláš – Prievidza 6:4 (2:0, 1:3, 3:1). Prievidza – Žilina 1:4 (0:1, 0:1, 1:2). Dubnica – Prievidza 6:7 (2:0, 2:4, 2:3).

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.