Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Handlovčania zdolali vedúci tím súťaže

Handlová – Pečeňany 2:1 (0:1), 49. Rendek, 85. Tolnay – 44. Tomáš Kosiba, 150, Poliak. Až v treťom zápase na domácej tráve baníci naplno zabodovali nad vedúcim celkom súťaže. Stretnutie začali domáci svižne, prihrávali po zemi a vytvorili so šance. Pavlík, Š. Sojka i Ondrejka nemali šťastie na svojich kopačkách. Brániaci sa hostia využívali na brejky Lupricha. Tesne pred polčasom získali Pečeňanci vedenie, ktoré im zabezpečil T. Kosiba, no padá na hlavu domácej obrany. Po prestávke v 49. min po akcii z pravej strany centrovanú loptu pozdĺž celej bránky usmernil vo vyrovnanie Rendek. Tlak domácich narastal a neraz to pred bránkou hostí horelo. Rozhodnutie padlo v 85. min, keď po priamom kope dal víťazný gól hlavou Tolnay. HANDLOVÁ: Konopásek – Hliva, Kováčik, Pavlík, Andrejčák, Š. Sojka, Jonas, Ondrejka, Macek, Rendek, Boška, str.: Uríček, Tolnay. (I. Frivaldský)
Kamenec pod Vtáčnikom – Krásno 6:0 (3:0), T. Nechala 2 (oba z 11 m), Krpelan 2, Lauro, D. Fábry, ČK: Pauer (Krásno), 290, Hanek. Búrka spôsobila, že stretnutie sa hralo so štvrťhodinovým spozdením. Dážď ho však aj potom sprevádzal, hral sa rýchly, oku lahodiaci futbal s jasnou prevahou domácich, ktorí ešte množstvo príležitostí nepremenili. Hostia hrali od 8. min druhého polčasu oslabení. KAMENEC POD VTÁČNIKOM: Jakubis – Rybár, M. Nechala, Stančiak, Ľ. Švec, Krajčík, D. Fábry, T. Nechala, Š. Fábry, Lauro, Šimo, str.: J. Fábry, J. Švec, Krpelan, Nevidal. (Š. Nechala)
Diviacka Nová Ves – Rybany 3:2 (1:1), Ľahký, Obert, Ľ. Štrbák – Šimuny, Horváth, 100, Duhiňa. Domáci na šmykľavom teréne začali dobre, vypracovali si niekoľko šancí, ale boli to hostia, ktorí v 12. min z trestného kopu trafili do brány. Futbalisti Diviackej Novej Vsi však od začiatku prejavili vôľu po víťazstve a v 45. min vyrovnali gólom Ľahkého po perfektnej prihrávke Ľ. Štrbáka. V druhom polčase v 62. min sa domáci tím ujal vedenia gólom Oberta, nahrával naň L. Vavro. V 71. min hostia vyrovnali na 2:2, v 85. min Ľ Štrbák upravil na 3:2 perfektným gólom po presnej prihrávke Oberta. Domáci si za snahu po celý zápas víťazstvo zaslúžili a tri body im právom patria. Rozhodcovská trojica pískala objektívne a veľmi dobre. DIVIACKA NOVÁ VES: M. Vavro – Siekel, Žember, P. Tkáč, L. Vavro, Znamenák, Martin Štrbák, Obert, Ľ. Štrbák, Ľahký, Marián Štrbák, str.: F. Tkáč, Hanzlík. (J. Bielik)
Bojnice – Biskupice 2:1 (1:0), 2. J. Švolík, 88. Hoffman – 81. Bulák, 90, Gembický. V bojovnom stretnutí sa domáci už v 2. min ujali vedenia nad nováčikom súťaže, keď hrajúci tréner mužstva Bojníc využil nedorozumenie v obrane súpera a zblízka prekonal Moráveka. Biskupičanov nepriaznivý stav nedeprimoval, i keď sa dlhé minúty hrali viac medzi šestnástkami. Avšak v 19. min R. Jánošík delovkou vyskúšal Gendiara v bránke Bojníc. V 35. min mali príležitosť hostia skorigovať stav, keď po faule Faklu na Buláka rozhodca správne nariadil pokutový kop. Skvelý brankár Gendiar však Belákovi penaltu chytil. Druhý polčas bol obojstranne herne lepší, no najmä zo strany hráčov Biskupíc, ale čisté gólové šance si nevypracovali, i keď v ofenzíve boli stále nebezpeční a tých zopár streleckých pokusov z ich kopačiek buď išlo vedľa, alebo ich Gendiar zneškodnil. Na hrote útoku hostí bol stále nebezpečný Bulák a v 81. min vynikajúcim gólom prekonal Gendiara. Bojničanom nezostávalo nič iné, ako vsadiť na ofenzívu a vyšlo to, keď v 88. min Hoffman perfektnou strelou dal bodku za futbalom, ktorý akiste v neustálom daždi uspokojil takmer sto divákov. BOJNICE: S. Gendiar – Sobek, Hoták, P. Floriš, Fakla, Mendel, Hoffman, Tadial, Krško, Švolík, Daniš, str.: Martinák, J. Floriš. (I. Galbavý)
Nitrianske Rudno – Kolačno 5:0 (1:0), 40. a 59. Kluvanec, 52. a 70. Dušička, 90. Oravec, 100, Ősteraicher. Nitrianskorudnianski futbalisti začali stretnutie priemerne. Po strelení prvého gólu sa však „našli“, na ihrisku mali prevahu. Prejavilo sa to najmä v druhom polčase, keď strelili štyri góly. NITRIANSKE RUDNO: Páleš – Cibulka, Račko, Špánik, M. Oravec, Baráth, Javorček, Dušička, M. Kluvanec, str.: Čičmanec, Pánis, Merceg, P. Oravec. (Mazán)
Lehota pod Vtáčnikom – Veľké Bielice 4:0 (3:0), Štefanička 2, Beláň, Halama, 150, Bálek. Začiatok zápasu poznamenal dážď, chlapci z Lehoty sa však na mokrom teréne pohybovali lepšie ako hostia, a peknými kombinačnými akciami „rozobrali“ hosťujúcu obranu, ktorá nestála na pevných nohách. V druhom polčase hostia čiastočne zrovnali hru a taktiež častejšie si vytvárali príležitosti. Domáci svoje víťazstvo korunovali gólom striedajúceho hráča Halamu. Víťazstvo domáceho celku je úplne zaslúžené. LEHOTA POD VTÁČNIKOM: Dudáš – M. Habrman, Vida, R. Habrman, Trungel, Štefanička, Beláň, Dobrotka, Cipov, Vojta, Kriška, str.: Halama, Mendel, Gatial, Orság. (V. Škríba)
DORAST: Kamenec pod Vtáčnikom – Veľké Uherce 1:2, Rudnianska Lehota – Lazany 3:0, Koš – Poruba 1:1, Sebedražie – Pravenec 2:0, Nedožery-Brezany – Bošany 5:0, Bystričany – Šišov 0:1.

1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Na Bojnický zámok zavíta svätý Mikuláš, múzeum bude otvorené dlhšie

Mikuláš sa s deťmi rád odfotí, porozpráva, a tým poslušným odovzdá sladký balíček

Bojnický zámok

Mikuláš pozdraví deti počas sprievodu mestom

Svätý Mikuláš zavíta i do Prievidze.

Polícia apeluje na chodcov a cyklistov, aby nosili reflexné prvky

Neosvetlený cyklista i chodec na ceste bez reflexných prvkov je v tomto období veľkým rizikom.

Prievidza plánuje hospodáriť s rozpočtom vo výške viac ako 42 miliónov eur

Mesto Prievidza plánuje budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 42 miliónov eur.