Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

III. futbalová liga

Gumári s prvým víťazstvom vonku, HFK zostáva stále bez výhry

Nové Zámky – HFK Prievidza 2:1 (0:1), 62. a 76. Vadkerti – 5. Cserge. Rozhodoval Lieskovský, ŽK: Sarközi - Cserge, 250 divákov.
Hneď v úvode po rohu hlavičkoval vedľa Zsák. Gól však padol na opačnej strane, keď nevinný center usmernil hlavou do siete kapitán Hornonitranov Cserge, ktorého nechali Novozámčania bez dozoru. Gól domácich deprimoval natoľko, že tí sa nevedeli dostať do tempa praktický celý polčas. V 20. min mohlo byť 0:2. To by však nesmel exnovozámčan Píš v dobrej pozície z vnútra 16-tky trafiť vybiehajúceho Madarásza. O šesť minút bol blízku vyrovnaniu skúsený Zsák, loptu však na päťke cez Furku nepretlačil. O streľbu sa pokúšal aj aktívny dlháň Piskla, ktorého pokus z veľkej diaľky ale nemohol pozorného Furku prekvapiť. Ani po prestávke N. Zámky nevytvorili potrebný tlak a hostia podnikali nebezpečné výpady. Zvrat však nastal v 62. min, kedy si loptu postavil dva metre za pokutovým územím Vadkerti, ktorý z priameho kopu nedal gólmanovi HFK šancu – 1:1. Domáci potom predviedli prvú vydarenú akciu po osi Guldan, Dobrý, Vadkerti, no Furka stačil vyraziť na roh. S námahou o chvíľu vytlačil aj Vadkertiho priamy kop číslo dva, no na ten tretí z 20 m bol prikrátky a lopta od žrde skončila v sieti. To už mali v celkovo vyrovnanom zápase viac z hry Novozámčania, pričom za zmienku ešte stojí Klučkova tiahla strela do spojnice.
FKM: Madarász – Piskla, Zsák, Čaplák, Guldan, Mach (48. Palacka), Vadkerti, Dékány (46. Hlavačka), Klučka (72. Sarközi), Dobrý, Lovász. HFK: Furka – Pekár, Pavlovkin, Šlosár, Halaška, Cserge, Píš, Šnirc, Lučan, Oravec (57. Krško), Barborka (68. Gajdáč).
Bánovce - Dolné Vestenice 0:1 (0:1), 9. Masarovič. Rozhodoval Petríček, ŽK: Martin Igaz, Mezovský, Zita, Jurčák, Urban – Jandák, 450 divákov.
Derby stretnutie zaostalo za futbalovou kvalitou z posledného kola minulej sezóny. Lepšie začali hostia, ktorí už v úvode využili pomaly tradičnú chybu domácich obrancov. Masarovič v 9. min. vystihol ich zlú rozohrávku a technicky prehodil Igaza - 0:1. Potom sa už väčšinu stretnutia hralo medzi šestnástkami. Domácim chýbala medzihra – lepšie kombinácie. Stereotypné prenášanie hry dlhými pasmi nemalo proti urasteným zadákom hostí šancu na úspech. V závere polčasu Stano z trestného kopu nastrelil brvno Jurenkovej brány, a to bola asi jediná priama strela domácich za celý zápas. Druhý polčas mal rovnaký priebeh. Spartakovci sa snažili o vyrovnanie, hostia im však nič vážnejšie nedovolili. V 66. min. strela Masaroviča tesne minula ľavú tyč Igazovej brány. V záverečnej štvrťhodinke domáci ešte zvýšili svoju snahu, tlačili sa pred šestnástku hostí, avšak nič futbalové nevymysleli. Gumári podnikli niekoľko rýchlych protiútokov do otvorenej obrany spartakovcov, bez nápaditého zakončenia však tiež domáceho gólmana neohrozili.
SPARTAK: Marek Igaz - Martin Igaz, Stano, Jurčák (81. Urban), Filin, Kolieska, Mezovský, Valach (71. Hrubý), Zita, Šebo, Jančovič (73. Slovák). VEGUM: Jurenka - Zimmer, Barta, Kermiet (89. Raučina), Šorec, (69. Katrena), Jandák (MiklAš), Néma, Kotula, Kytka, Masarovič, Árgyusi.
Topoľčany – Nové Mesto 1:2 (0:1), 51. Buday – 3. a 85. M. Bogora.
Nemšová - J. Bohunice 3:0 (1:0), 26. Suchý (11 m), 72. a 90. Valachovič. Močenok - Štúrovo 3:0 (2:0), 32. Babic, 39. Nozdrovický, 75. Vondra. Vráble – Púchov B 4:1 (2:1), 41. (11 m) a 45. Slíž, 57. Husár (11 m), 67. Balko – 37. Demjan. Myjava - Vrbové 2:2 (2:0), 27. a 37. Neoveský - 54. Kubiš, 83. Gažík.
Led. Rovne - Komárno 10:1 (4:0), 10., 47. a 50. Grendel, 26., 37. a 58. Holeščák, 18. Basila, 61. Kadlec, 74. Šatka, 76. Šebo - 55. Sklenář.

1. Močenok 4 4 0 0 13:0 12 (+6)
2. Vráble 4 3 1 0 10:3 10 (+4)
3. Nové Mesto 4 3 0 1 4:2 9 (+6)
4. Vrbové 4 2 2 0 9:5 8 (+2)
5. Led. Rovne 4 2 1 1 15:7 7 (-2)
6. Nemšová 4 2 1 1 9:5 7 (+1)
7. D. Vestenice 4 2 1 1 4:4 7 (+4)
8. Nové Zámky 4 2 0 2 9:4 6 ( 0)