NITRICA. Dobrovoľné hasiči z Nitrice v Prievidzskom okrese zasahovali v pondelok 21. júla pred 17. hodinou pri požiari skládky odpadov nad obcou.
Po príjazde na miesto jednotka zistila, že požiar je v pokročilom štádiu. Hasili ho z vrchnej strany skládky, aby zabránili ďalšiemu šíreniu ohňa.

K požiaru dorazili aj členovia hasičského a záchranného zboru z Prievidze a spoločne pokračovali v hasení.
"Po lokalizácii požiaru veliteľ zásahu rozhodol o zapenení požiariska. Po likvidacii požiaru naša jednotka zostala na mieste ako hliadka a ešte sme dohášali štyri skryté ohniská," informovali dobrovoľní hasiči na facebooku.
Pár minút po návrate na základňu hasičom volali zo skládky, že pri silnejšom vetre sa niekoľko miest opäť rozhorelo a vidno z nich stúpať dym.
Hasiči sa na miesto vrátili a našli niekoľko horiacich miest, ktoré uhasili vysokotlakým prúdom a tiež dohasili a rozobrali štyri ohniská, z ktorých stúpal dym.
